Umów się
Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

UMYWALKI DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

10 produktów
Filtry
   • Marka
   • Kolekcja
   • Szerokość (cm)
   • Głębokość (cm)
   • Kształt
   • Kolor
   • Materiał wykonania
   • Otwór przelewowy
   • Otwór na baterię
   • Cena

   Domyślnie

   Dostępny w 14-21 dni
   Dostępny w 14-21 dni
   Dostępny w 14-21 dni
   Dostępny w 7-10 dni
   Dostępny w 7-10 dni
   Dostępny w 7-10 dni
   Dostępny w 7-10 dni
   Dostępny w 14-21 dni
   Dostępny w 14-21 dni
   Dostępny w 14-21 dni

   Umywalki dla niepełnosprawnych

   Odpowiednie wyposażenie łazienki jest kluczowe w sytuacji, gdy na co dzień korzystają z niej osoby niepełnosprawne lub ograniczone ruchowo. Dobrana do ich potrzeb armatura i inne elementy wyposażenia wpływają bowiem nie tylko na komfort codziennego korzystania z łazienki. Rolą takiego wyposażenia jest również zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie codziennych czynności pielęgnacyjnych.

   Jakie umywalki dla niepełnosprawnych będą najlepsze? W większości przypadków najlepiej sprawdzą się umywalki dla niepełnosprawnych podwieszane, pozbawione postumentów czy półpostumentów. Takie dodatkowe elementy mogłyby utrudniać dostęp do umywalki osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Jeśli wybieramy umywalkę dla osoby niepełnosprawnej, która ma problem z chwytaniem i precyzyjnymi czynnościami manualnymi, to zdecydowanie warto postawić na umywalki wyposażone w baterie z mieszadłem. Uruchomienie takiej baterii będzie dla osoby niepełnosprawnej dużo łatwiejsze niż obsługa tradycyjnych kurków. Strefę umywalkową w łazience dla niepełnosprawnych możemy wzbogacić również o regulowane, uchylne lustro. Takie rozwiązanie będzie szczególnie przydatne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

   Umywalka dla niepełnosprawnych z uchwytami

   Łazienka przystosowana do potrzeb osoby niepełnosprawnej powinna być również wyposażona w specjalne uchwyty umieszczone w kluczowych miejscach. Tego rodzaju uchwyty i poręcze montuje się najczęściej przy umywalce, misce klozetowej czy pod prysznicem. Alternatywą dla osobnych poręczy są umywalki dla niepełnosprawnych z uchwytami. Są to modele, w których uchwyty zostały umieszczone już bezpośrednio w konstrukcji samej misy czy blatu umywalki. Takie umywalki dla niepełnosprawnych z uchwytami mogą być dobrym rozwiązaniem na przykład w przypadku małej łazienki, w której nie ma miejsca na montaż dodatkowych poręczy. Decydując się na taki model, musimy jednak pamiętać o odpowiednim montażu, który zapewni całej konstrukcji stabilność i będzie w stanie utrzymać ciężar opierającej się na umywalce osoby.

   Zobacz powiązane produkty

   Zobacz powiązane porady