leftImage
-16% w Klubie Komfort
Wszystko -16% tylko dla Klubowiczów. Rabat naliczany natychmiast w koszyku. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

DESKI PODŁOGOWE I PODŁOGI JESIONOWE

21 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Deski podłogowe jesion

Jesion jest wyjątkowo długowiecznym drzewem. Najstarszy rosnący w Polsce jesion ma ponad 400 lat. Z jesionu uzyskuje się drewno o twardości i odporności zbliżonej do dębu. Nic więc dziwnego, że gatunek ten jest bardzo często wykorzystywany w stolarstwie. Z drewna jesionowego powstają nie tylko meble, jest to również świetny materiał na deski podłogowe czy drewniane schody. Deska podłogowa jesion może posłużyć do stworzenia pięknej i niezwykle dekoracyjnej podłogi. Posiada ona wyraziste słoje i pręgi, dzięki czemu jest dużo bardziej charakterystyczna od deski dębowej.

Deska podłogowa jesionowa

Drewno jesionowe cechuje się sporym zróżnicowaniem kolorystycznym. Dzięki temu dostępne są deski podłogowe jesion w różnych odcieniach naturalnego drewna. Deskę podłogową jesionową w jasnych odcieniach możemy zestawić na przykład z ciepłymi brązami, żółtymi akcentami czy mocnymi, nasyconymi kolorami, jak fuksjowy odcień różu. Jasne, jesionowe deski podłogowe dobrze komponują się również z naturalnym kamieniem.

Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym może być również wykorzystanie ciemniejszych odcieni jesionowych desek podłogowych. Opalane deski jesionowe dostępne są w odcieniach zbliżonych do czerwonego. Daje to efekt wizualnie zbliżony do desek podłogowych z drewna egzotycznego.

Niezależnie od tego, jaki kolor deski podłogowej jesionowej wybierzemy, możemy liczyć na wysoką twardość tego drewna. Parametr ten określany jest według tak zwanej skali twardości Brinella. Deski jesionowe osiągają na tej skali wartości od 34 do 37 MPa. Jest to wynik zbliżony do innych, twardych gatunków drewna, jak dąb, buk czy mahoń.

W naszym sklepie znajdziecie kilkanaście zróżnicowanych wzorów deski podłogowej jesion. Oferujemy podłogi jesionowe w różnych odcieniach i formatach. Wybierając deski podłogowe jesion nie musisz się również martwić o ich kompatybilność z ogrzewaniem podłogowym. Wszystkie dostępne w sklepie Komfort deski podłogowe z jesionu można z powodzeniem stosować w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.