Filtry

Wanny i parawany

2647 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Wanny

Nic tak nie odpręża i relaksuje jak ciepła kąpiel po ciężkim dniu. Mimo rosnącej popularności kabin prysznicowych to właśnie wanna pozostaje domowym centrum relaksu. Wanny łazienkowe różnią się kształtem, rozmiarami, materiałem, z jakiego są wykonane i sposobem zabudowy. Wśród materiałów królują wanny akrylowe. Są one lekkie, odporne na kamień i przebarwienia i długo utrzymują ciepło. Spośród wszystkich dostępnych materiałów wanny akrylowe posiadają najlepszy stosunek ceny do jakości. Sprawdźmy, jaka wanna do łazienki będzie więc najlepsza.

Wanny z prysznicem czy bez?

Częstym dylematem przy urządzaniu łazienki, jest wybór pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Możemy jednak wybrać wanny z prysznicem, które połączą obie te funkcje. Takie wanny z kabiną wyposażone są najczęściej w specjalny parawan, zapobiegający rozchlapywaniu wody w trakcie korzystania z prysznica. Parawan ten ma najczęściej postać szyby. Jest ona montowana na sztywno lub z możliwością odchylenia jej pod kątem. Nieco mniej praktycznym rozwiązaniem niż parawan w postaci szyby, będzie klasyczna zasłona prysznicowa. Jest to jednak rozwiązanie nieszczególnie estetyczne, w związku z czym coraz rzadziej spotykamy je w nowoczesnych łazienkach.

Wanny z hydromasażem

Jeśli chcesz poczuć się w swojej łazience jak w luksusowym SPA, możesz wybrać wanny łazienkowe z hydromasażem lub nawet wannę z jacuzzi. Kąpiel w wannie z masażem wodnym, powietrznym lub mieszanym nie tylko relaksuje i odprężą. Hydromasaż ma również właściwości lecznicze. Kąpiele w takiej wannie polecane są między innymi osobom z niektórymi chorobami krążenia czy cukrzycą. Z masażu wodnego mogą korzystać również osoby starsze i kobiety w ciąży. Pamiętajmy jednak, że z posiadaniem wanny z hydromasażem wiążą się również pewne ograniczenia. W przypadku niektórych modeli niezalecane jest używanie jakichkolwiek kosmetyków kąpielowych. Na wannę z hydromasażem czy z jacuzzi możemy więc pozwolić sobie, jeśli dodatkowo posiadamy kabinę prysznicową.

Wanny łazienkowe – jaką wybrać?

Klasyczne wanny przyścienne, a może niezwykle efektowne wanny wolnostojące? To, jaką wannę wybrać, zależy w dużej mierze od wielkości i układu łazienki. W niewielkich łazienkach optymalnym wyborem są najczęściej wanny narożne lub wanny przyścienne. Z kolei w przestronnym salonie kąpielowym możesz pozwolić sobie na wanny wolnostojące. Wymagają one zdecydowanie więcej wolnego miejsca, a ich montaż jest może nieco bardziej skomplikowany. Z drugiej jednak strony taka wanna wolnostojące może być centralną dekoracją całej łazienkowej aranżacji. Jeśli natomiast szukasz praktycznego rozwiązania, które połączy w sobie funkcje wanny i kabiny prysznicowej, to mogą zainteresować Cię wanny z parawanem.

Wanny do łazienki – najpopularniejsze modele

Najpopularniejsze produkty w tej kategorii to jak się łatwo domyślić wanny do zabudowy. Łazienki to najczęściej stosunkowo niewielkie pomieszczenia, w których musi zmieścić się długa lista elementów wyposażenia. Wanny pod zabudowę pozwalają w optymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń i w większości przypadków pozwalają zaoszczędzić nieco więcej miejsca niż wanny bez zabudowy. Alternatywą dla wanny z zabudową mogą być modele wyposażone w gotową obudowę wykonaną z trwałego tworzywa sztucznego. Wanny z obudową pozwalają zaoszczędzić czas i środki. Nie wymagają bowiem stworzenia własnej zabudowy wanny z płytek.

Zobacz powiązane produkty

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.