leftImage
-16% w Klubie Komfort
Wszystko -16% tylko dla Klubowiczów. Rabat naliczany natychmiast w koszyku. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

POSTUMENTY POD UMYWALKĘ

20 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Postumenty pod umywalkę

Postumenty pod umywalkę to rozwiązanie, które nie jest już może tak popularne, jak kiedyś. Są jednak projekty łazienek, w których postument pod umywalkę sprawdzi się idealnie.

Postumenty pod umywalkę pełnią w łazience dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze, podpierają one ciężką umywalkę, co często może być dużym ułatwieniem przy montażu umywalki do ściany. Po drugie postument pod umywalkę maskuje elementy syfonu i miejsce podłączenia instalacji odpływowej umywalki. Wybierając postument pod umywalkę, pamiętajmy, że musi być on kompatybilny z konkretnym modelem umywalki. Informację na ten temat znajdziecie w opisie każdego z produktów w naszym sklepie. Jeżeli macie wątpliwości, czy wybrany postument pod umywalkę będzie kompatybilny z innym produktem, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Alternatywnym dla postumentu rozwiązaniem są także półpostumenty pod umywalkę. W przeciwieństwie do pełnym postumentów nie montuje się ich do podłogi, a do ściany pod umywalką. Dzięki temu półpostument nadal zakrywa elementy syfonu, a przy tym daje nam pełny dostęp do podłogi pod umywalką. Ze względu na swoją konstrukcję półpostumenty pod umywalkę, nie mają jednak takiej nośności jak postumenty. Stosuje się je więc najczęściej przy lżejszych umywalkach o mniejszych rozmiarach.

Kolumna pod umywalkę – jaki materiał wybrać?

Zarówno kolumny pod umywalkę, jak i półpostumenty mogą być wykonane z różnych materiałów. Bezspornie najpopularniejsze są kolumny pod umywalkę ceramiczne. Ten uniwersalny materiał sprawdzi się w większości łazienek. Alternatywnie, w zależności od tego, jaką łazienkową aranżację chcemy stworzyć, możemy wybrać postumenty pod umywalkę stalowe, a nawet drewniane. Ten ostatni rodzaj kolumn pod umywalkę jest najrzadziej spotykany. Do ich produkcji wykorzystuje się najczęściej odporne na działanie wilgoci gatunki drewna egzotycznego. Jeśli dysponujemy nieco większym budżetem, możemy postawić także na postument pod umywalkę porcelanowy. Zaletą takich modeli jest przede wszystkim ich elegancki wygląd.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.