leftImage
-16% w Klubie Komfort
Wszystko -16% tylko dla Klubowiczów. Rabat naliczany natychmiast w koszyku. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

PŁYTKI I KAFELKI DO KUCHNI

868 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki do kuchni

Minimalistyczna kuchnia w klimacie skandynawskim, stylowa kuchnia loftowa czy nowoczesna kuchnia z meblami na wysoki połysk? Niezależnie od tego, na jaką aranżację kuchni się zdecydujemy, nie obędzie się ona bez takiego materiału wykończeniowego jak płytki do kuchni. Kafelki do kuchni łączą w sobie funkcjonalność i estetykę. Z jednej strony chronią ściany i podłogę przed wilgocią i powstającymi często w kuchni zabrudzeniami, a z drugiej pozwalają stworzyć oryginalną i przyciągającą wzrok stylizację tego pomieszczenia.

Sklep internetowy Komfort oferuje ponad 700 rodzajów płytek do kuchni. W większości są to gresowe płytki do kuchni, które można wykorzystać zarówno jako kuchenne płytki podłogowe, jak i płytki ścienne. Nasze płytki kuchenne to uniwersalne wzory w kolorze szarym czy białym, a także płytki kuchenne drewnopodobne, imitujące beton czy naturalny kamień. Jeśli urządzacie kuchnię lub planujecie remont tego pomieszczenia, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą płytek do kuchni.

Płytki kuchenne – jakie wybrać?

Wilgoć, tłuszcz, ostre i ciężkie przedmioty to tylko kilka zagrożeń, które czyhają na podłogę i ściany w kuchni. Wybierając płytki kuchenne, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na kwestie estetyczne, ale również na ich parametry techniczne. Największe znaczenie przy wyborze płytek do kuchni mają:

  • Klasa ścieralności to jeden z kluczowych parametrów przy wyborze płytek kuchennych na podłogę. Z oczywistych względów na klasę ścieralności nie musimy zwracać uwagi przy ściennych płytkach do kuchni. Klasę ścieralności płytek kuchennych określa parametr PEI wyrażany na skali od 1 do 5. Im wyższa cyfra tym powierzchnia płytek będzie bardziej odporna na ścieranie. Kuchnia jest zwykle jednym z najintensywniej użytkowanych pomieszczeń w domu. Powinniśmy więc wybierać płytki kuchenne o klasie ścieralności co najmniej 4.
  • Ze względu na wilgoć i zabrudzenia oraz to, że w kuchni spędzamy sporo czasu, duże znaczenie mają również właściwości antypoślizgowe płytek kuchennych. Do tego pomieszczenia powinniśmy wybrać podłogowe płytki kuchenne o klasie antypoślizgowej co najmniej R9.
  • Kolejnym istotnym parametrem w przypadku płytek do kuchni jest ich nasiąkliwość, zwana czasami również porowatością. Płytki kuchenne powinny cechować się niską nasiąkliwością na poziomie od 3 do 6%. Dzięki wysokiej nasiąkliwości płytki kuchenne są odporne na zabrudzenia i łatwe w codziennej pielęgnacji.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.