Current Image

Filtry

PŁYTKI WIELKOFORMATOWE

381 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki wielkoformatowe

Płytki wielkoformatowe to przede wszystkim modele, których boki mają długość co najmniej 30 cm. Płytki wielkoformatowe to więc dosyć szeroka kategoria. Takie płytki mogą mieć wymiary od 30 × 60 cm aż do tak dużych płytek wielkoformatowych, jak 120 × 60 czy 120 × 240 cm. Według niektórych producentów płytki wielkoformatowe to dopiero te modele, których jeden bok na przynajmniej aż 120 cm.

Płytki wielkoformatowe na ścianę czy na podłogę?

Wielkoformatowe płytki na podłogę są najczęściej wykonane z gresu. Tylko ten twardy materiał jest w stanie zapewnić dużym płytkom podłogowym odpowiednią odporność na pękanie i uszkodzenia mechaniczne. Wielkoformatowy gres ma również właściwości mrozoodporne i bardzo niską nasiąkliwość. Dzięki temu duże płytki gresowe możemy z powodzeniem położyć również na zewnątrz. Z kolei wielkoformatowe płytki na ścianę to zarówno gres, jak i modele wykonane z dużo tańszej, jednak mniej odpornej glazury. Ze względu na specyfikę materiału wielkoformatową glazurę można układać wyłącznie na ścianach wewnątrz budynków.

Płytki wielkoformatowe drewnopodobne, imitujące marmur czy beton?

Duże płytki wielkoformatowe dostępne są w nowych kolekcjach producentów ceramiki w bardzo dużej liczbie wzorów i kolorów. Dużą popularnością wśród naszych klientów cieszą się na przykład płytki wielkoformatowe drewnopodobne. Takie wielkoformatowe płytki drewnopodobne naśladują naturalne deski nie tylko wzorem, ale również długim i wąskim formatem. Dzięki takim płytkom możemy stworzyć wizualnie ciepłą i przytulną podłogę, która będzie dużo łatwiejsza w pielęgnacji i konserwacji niż drewniane deski.

Poza płytkami drewnopodobnymi coraz częściej sięgamy również po wielkoformatowe płytki imitujące beton architektoniczny lub marmur. Duże, betonowe kafle to domena przede wszystkim aranżacji industrialnych czy loftowych. Z kolei po wielkoformatowe płytki marmurowe sięgamy często, tworząc wnętrza klasyczne lub aranżacje inspirowane pełnym przepychu stylem glamour.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.