Current Image

Filtry

DESKI PODŁOGOWE KLON

1 produkt
Sortowanie:
Domyślnie

Deski podłogowe klon

Klony to rodzina drzew i krzewów obejmująca ponad 100 różnych gatunków. Część z nich jest źródłem drewna, które jest powszechnie wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Z drewna klonowego powstają między innymi elementy konstrukcyjne, meble, a także drewniane podłogi. Deski podłogowe klon w zależności od gatunku cechują się średnią lub wysoką twardością. Dużą zaletą klonowych desek podłogowych jest również atrakcyjny i wyraźny układ słojów. W zależności od tego, jaki gatunek klonu wybierzemy, możemy uzyskać deski podłogowe o zróżnicowanym odcieniu. Do bardzo jasnych aż po deski podłogowe klon wpadające w odcienie grafitu czy ciemniejszego brązu. Spośród rodzimych odmian klonu najbardziej cenione jest drewno jaworowe. Powstają z niego deski podłogowe o jasnej barwie i atrakcyjnym, atłasowym finiszu. W zależności od gatunku drewna deski podłogowe klon sprawdzą się zarówno w klasycznych czy minimalistycznych wnętrzach, jak i w mieszkaniu urządzonym zgodnie z nowoczesnymi trendami. W kolekcjach producentów desek podłogowych z klonu znajdziemy również modele postarzanych desek wprost idealne do aranżacji rustykalnych czy wnętrz w stylu loftowym.

W ramach oferty sklepu internetowego Komfort przygotowaliśmy dla Was wyselekcjonowane rodzaje deski podłogowej klon. Jeżeli zdecydowaliście się na ten gatunek drewna do stworzenia podłogi w swoim domu, zapraszamy do zapoznania się z produktami dostępnymi w tej kategorii.

Deska klon kanadyjski

Klon kanadyjski jest symbolem długowieczności. W naturalnych warunkach drzewo to może rosnąć nawet 400 lat. Deski klon kanadyjski są zdecydowanie twardsze niż te wykonane z gatunków klonu uprawianych w Polsce. Mimo wysokiej twardości deski z klonu kanadyjskiego cechują się również dobrą elastycznością. Dzięki temu drewno to sprawdza się idealnie jako materiał na wysokiej jakości podłogi drewniane. Parametry techniczne deski z klonu kanadyjskiego pozwalają na stworzenie trwałej podłogi, która posłuży nam przez wiele lat.

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.