Current Image

Filtry

BATERIE KUCHENNE ŚCIENNE

36 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Bateria kuchenna ścienna

Z aranżacją strefy zlewozmywakowej w kuchni kojarzą się najczęściej klasyczne baterie stojące montowane na zlewozmywaku lub bezpośrednio obok niego. Są jednak sytuacje, w których układ kuchni czy umiejscowienie zlewozmywaka sprawia, że zdecydowanie lepszym wyjściem są baterie kuchenne ścienne. Mimo że nie jest to tak popularne rozwiązanie, jak baterie sztorcowe, to także bateria ścienna kuchenna może być funkcjonalnym i praktycznym elementem wyposażenia kuchni.

W naszym sklepie online baterie kuchenne do ściany to kilkadziesiąt różnych modeli. Pochodzą one z ostatnich katalogów polskich i zagranicznych producentów armatury i wyposażenia łazienek. W stałej sprzedaży mamy między innymi baterie kuchenne na ścianę takich marek jak, chociażby Laveo czy Kuchinox. Cały czas staramy się również systematycznie poszerzać ofertę naszego sklepu online. Mamy więc nadzieję, że już wkrótce znajdziecie tu także baterie kuchenne ścienne z oferty innych renomowanych producentów.

Bateria zlewozmywakowa ścienna – czym różni się od baterii stojących?

Czym różni się bateria ścienna zlewozmywakowa od baterii stojącej? Baterie sztorcowe montowane są w specjalnym otworze w zlewozmywaku lub bezpośrednio w blacie obok kuchennego zlewu. Zaletą takich modeli jest stosunkowo prosty montaż. W wielu przypadkach możecie przeprowadzić go samodzielnie bez pomocy fachowców. To popularne rozwiązanie ma też jednak swoje mankamenty. Wokół baterii gromadzi się często osad i inne kuchenne zanieczyszczenia. Utrzymanie w czystości baterii stojącej jest więc często zadaniem problematycznym i czasochłonnym. Z kolei baterie ścienne do zlewozmywaka jak sama nazwa mówi, montowane są bezpośrednio na ścianie nad zlewozmywakiem. Ten sposób montażu jest nieco bardziej skomplikowany i wymaga odpowiedniego przygotowania instalacji wodnej. Decyzję o wyborze baterii zlewozmywakowej ściennej powinniście więc podjąć już na etapie urządzania kuchni (przed położeniem płytek) lub w czasie jej generalnego remontu. Zaletą baterii ściennych zlewozmywakowych jest to, że o wiele łatwiej utrzymać je w czystości. Jeśli chodzi o kwestie wizualne, to świetnie wpisują się one w nowoczesne i minimalistyczne aranżacje kuchni.

Kran kuchenny ścienny – najważniejsze zalety

Mimo dużej popularności zlewozmywakowych baterii sztorcowych krany kuchenne ścienne posiadają kilka istotnych zalet. Do największych atutów tego rodzaju modeli można zaliczyć:

  • Budowa i sposób montażu kranów kuchennych ściennych sprawia, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. W przypadku baterii ściennej nie ma tylu zakamarków i trudno dostępnych miejsc, w których mógłby zbierać się osad z kamienia czy bakterie.
  • Kran ścienny kuchenny zajmuje najczęściej o wiele mniej miejsca niż baterie sztorcowe. Jest to więc rozwiązanie idealne do małej kuchni, w której inne elementy konstrukcyjne (okno, parapet, szafki) uniemożliwiają montaż baterii stojącej.
  • Kran ścienny do kuchni idealnie wpisuje się w różne, tak popularne ostatnio aranżacje kuchni bazujące na nowoczesnym minimalizmie.
  • Do zalet kranów kuchennych ściennych można zaliczyć także dużą liczbę dostępnych w sprzedaży wzorów i modeli. W naszym sklepie online znajdziecie zarówno klasyczne chromowane krany kuchenne ścienne, jak i inspirowane nowoczesnymi trendami wnętrzarskimi baterie kuchenne w kolorze białym lub czarnym.

Dobre baterie kuchenne ścienne – jaki model wybrać?

Jak wybrać baterie kuchenne ścienne dobrej jakości? Na co zwrócić uwagę decydując się na model baterii zlewozmywakowej montowany na ścianie? W aranżacji kuchni dużą rolę odgrywają kwestie czysto funkcjonalne. Powinniście więc zwrócić przede wszystkim uwagę na zasięg wylewki i to jak ma się ona do wielkości zlewozmywaka. Kluczową rolę odgrywa również odległość pomiędzy końcem wylewki a dnem samego zlewu. Wymiar ten powinien pozwalać na wygodną pracę przy zlewozmywaku oraz na przykład nalanie wody do wysokiego naczynia jak garnek czy dzbanek. Przy zakupie dobrej baterii kuchennej do ściany, musicie również podjąć decyzję, czy ma to być model jedno, czy dwuuchwytowy. Zdecydowanie popularniejsze są aktualnie baterie ścienne jednouchwytowe. W ich przypadku do ustawienia odpowiedniej temperatury i ciśnienia wody będziecie potrzebowali wyłącznie jednej ręki. Jest to więc rozwiązanie zdecydowanie wygodniejsze i o wiele bardziej funkcjonalne niż baterie dwuuchwytowe.

Duże znaczenie mają również materiały, z których wykonany jest konkretny model baterii. Zdecydowanie bardziej długowieczne i odporne na ewentualne awarie są baterie kuchenne ścienne, w których zastosowane zostały głowice ceramiczne. Jest to dziś standardowe rozwiązanie, które znajdziecie w praktycznie wszystkich oferowanych w naszym sklepie bateriach kuchennych. Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonany jest korpus baterii, to najlepiej sprawdza się w tej kwestii mosiądz.

Na koniec warto oczywiście zwrócić uwagę również na kwestie czysto estetyczne. Dobre baterie kuchenne ścienne powinny podobnie jak inne elementy wyposażenia kuchni stanowić wizualnie spójny element całej aranżacji tego pomieszczenia. Praktycznym wyborem może się okazać również model wyposażony w różne dodatkowe funkcje. Może być to na przykład fabrycznie zamontowany perlator, który redukuje zużycie wody. Innym popularnym rozwiązaniem stosowanym przez różnych producentów są specjalne warstwy zewnętrzne ułatwiające pielęgnację i czyszczenie baterii.

Nowoczesne baterie kuchenne ścienne

W naszej ofercie znajdziecie baterie ścienne do kuchni inspirowane naprawdę różnymi wnętrzarskimi trendami. Obok modeli przeznaczonych do klasycznych aranżacji oferujemy także nowoczesne baterie ścienne do kuchni. Tego typu baterie bardzo często wyróżniają się nie tylko samym designem, ale również kolorem. Przez wiele lat w aranżacji kuchni królowały chromowane baterie w kolorze srebrnym. Jednak popularność kilku nowoczesnych trendów mieszkaniowych sprawiła, że wielu producentów wprowadziło do swojej oferty również baterie w innych kolorach. Nowoczesne baterie kuchenne ścienne to więc często baterie białe lub czarne. W jakich wnętrzach można wykorzystać takie baterie kuchenne ścienne w nowoczesnym stylu? Po baterie białe lub czarne możecie sięgnąć na przykład, urządzając wnętrze inspirowane skandynawskim minimalizmem. Jest to już od kilku lat jeden z najpopularniejszych kuchennych trendów wnętrzarskich. Nowoczesne baterie kuchenne ścienne białe lub czarne pasują do takich aranżacji nie tylko kolorem, ale również swoją minimalistyczną prostą budową. Baterie ścienne w tych kolorach możecie z powodzeniem wykorzystać także w kuchniach industrialnych lub loftowych. Dodatkiem do surowej kuchni industrialnej może być czarna nowoczesna bateria kuchenna ścienna. Będzie ona wyglądać niezwykle efektownie na przykład na tle płytek imitujących beton architektoniczny. Z kolei w przypadku aranżacji loftowej możecie postawić na baterie ścienne białe. Wbrew pozorom czarne i białe nowoczesne baterie kuchenne ścienna nie są wcale trudniejsze w pielęgnacji niż modele chromowane. Niezależnie od koloru wszystkie baterie kuchenne wymagają regularnej i systematycznej pielęgnacji.

Bateria zlewozmywakowa ścienna – cena

Zastanawiacie się, ile kosztuje bateria kuchenna ścienna? Cena tego elementu wyposażenia kuchni uzależniona jest oczywiście od kilku różnych czynników. W grę wchodzi tu między innymi producent, użyte do jej produkcji materiały czy dodatkowe funkcje (na przykład specjalna warstwa ułatwiająca pielęgnację, perlator itp.). W przypadku najprostszych modeli cena baterii zlewozmywakowej ściennej to zwykle od niecałych 200 do około 250 zł. W takiej kwocie możecie kupić dobrej jakości model, który będzie funkcjonalnym elementem wyposażenia kuchni. Jeśli jednak chcecie stworzyć wizualnie spójną aranżację nowoczesnej kuchni i chcecie, aby bateria ścienna kuchenna była nie tylko elementem jej wyposażenia, ale również ozdobą kuchni, to musicie zwykle wydać nieco więcej. Cena baterii kuchennej ściennej w nowoczesnym, designerskim stylu to zwykle od 300 do 500 zł. W menu po lewej stronie możecie znaleźć proste narzędzie, które pozwala wyszukiwać produkty w określonym przedziale cenowym. Narzędzie to może się przydać tym z Was, którzy urządzają kuchnię ze ściśle określonym budżetem.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Zobacz powiązane Inspiracje

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.