Filtry

Płytki podłogowe

1032 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki podłogowe

Na płytki podłogowe decydujemy się już nie tylko w przypadku kuchni, łazienki czy korytarza. Wiele nowoczesnych trendów mieszkaniowych pokazało nam, że płytki podłogowe sprawdzają się świetnie również w innych pomieszczeniach. Sprzyja temu bardzo duża liczba wzorów płytek podłogowych oferowanych obecnie przez producentów ceramiki. W nowych kolekcjach ceramiki znajdziemy płytki podłogowe drewnopodobne, imitujące kamień czy marmur, płytki patchwork czy płytki podłogowe na wysoki połysk. W sklepie internetowym Komfort oferujemy ponad 800 wzorów płytek podłogowych, a nasz asortyment jest stale poszerzany. Jeżeli szukacie dobrej jakości płytek na podłogę do mieszkania lub lokalu usługowego, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Płytki na podłogę – najważniejsze parametry

Płytki podłogowe, podobnie jak każdy inny rodzaj podłogi, podlegają na co dzień sporym obciążeniom. W związku z tym wybierając płytki na podłogę, warto zwrócić uwagę na ich parametry techniczne. Największa znaczenie w przypadku płytek na podłogę mają:

  • Klasa ścieralności płytek podłogowych – określa, na ile odporne są płytki na tarcie mechaniczne wynikające z codziennego użytkowania. To właśnie od klasy ścieralności zależy w dużej mierze to, jak długo płytki na podłogę zachowają swój oryginalny wygląd. Płytki na podłogę dostępne są w 5 klasach ścieralności. W pomieszczeniach mieszkalnych stosuje się najczęściej płytki o klasie ścieralności od 1 do 3. Płytki podłogowe o najwyższych klasach ścieralności (4 i 5) przeznaczone są raczej do obiektów użyteczności publicznej, lokali usługowych itd.
  • Antypoślizgowość płytek podłogowych – parametr oznaczany literą R na skali od R9 do R13. Im wyższa liczba, tym większe właściwości antypoślizgowe płytek podłogowych. W pomieszczeniach mieszkalnych w większości przypadków można z powodzeniem stosować płytki o właściwościach antypoślizgowych na poziomie R9.
  • Nasiąkliwość wodna płytek – określająca również odporność płytek na temperatury poniżej zera.
  • Twardość płytek podłogowych – określana na skali od 1 do 10. W pomieszczeniach mieszkalnych stosuje się zwykle płytki o twardości na poziomie 5 lub 6. Na twardsze płytki podłogowe możemy ewentualnie zdecydować się w przypadku takich pomieszczeń jak garaż.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.