leftImage
-16% w Klubie Komfort
Wszystko -16% tylko dla Klubowiczów. Rabat naliczany natychmiast w koszyku. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

ZMYWARKI

36 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Zmywarki

W ciągu zaledwie kilkunastu lat zmywarki przeszły drogę od towaru luksusowego do właściwie niezbędnego elementu wyposażenia każdej kuchni. Dziś na zmywarki decyduje się niemal każdy, kto urządza nową kuchnię. W ofercie renomowanych producentów wyposażenia kuchni i sprzętu AGD dostępne są modele różniące się wymiarami czy sposobem montażu. Szeroka gama dostępnych modeli sprawia, że każdy z Was znajdzie zmywarkę idealnie dopasowaną do swojej kuchni.

Zmywarki do naczyń to w sklepie Komfort kilkadziesiąt nowoczesnych modeli z katalogów renomowanych producentów sprzętu AGD. Są to modele zarówno polskich producentów, jak i międzynarodowych marek. Zmywarki do naczyń rodzimych producentów reprezentują w tej kategorii modele z katalogu marki Kernau. W sprzedaży mamy jednak także zmywarki firmy Samsung o światowym zasięgu.Zmywarki – jaką wybrać?

Jaką zmywarkę wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego elementu wyposażenia kuchni? Jednym z podstawowych pytań, na które musicie sobie odpowiedzieć, jest to, czy w Waszej kuchni lepiej sprawdzi się zmywarka wolnostojąca, czy model przeznaczony do zabudowy. Zmywarki kuchenne wolnostojące to modele, które nie są połączone z kuchennymi szafkami. Posiadają kompletną obudowę i własny blat. Wymagają oczywiście podłączenia do instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Poza tym możecie jednak ustawić je w dowolnym miejscu kuchni. Oczywiście wygląd takiej zmywarki powinien być odpowiednio dopasowany do całej kuchennej aranżacji. Większość tego rodzaju modeli utrzymana jest w standardowej dla kuchennych aranżacji kolorystyce. Dużą popularnością cieszą się kuchenne zmywarki białe lub srebrne. W nowych kolekcjach urządzeń AGD znajdziecie jednak także zmywarki czarne czy szare. Czarne zmywarki możecie wykorzystać na przykład w nowoczesnych designerskich aranżacjach, minimalistycznych kuchniach skandynawskich czy klasycznych kuchniach black&white. 

Coraz częściej wybieraną alternatywą dla zmywarek wolnostojących są zmywarki do zabudowy. Wymiary zmywarki pod zabudowę pozwalają umieścić ją w ciągu standardowych kuchennych szafek. Drzwiczki wykonane są w taki sposób, aby możliwe było zamontowanie na nich wybranego przez Was kuchennego frontu. Zmywarka do zabudowy pozwala więc stworzyć jednolitą i spójną aranżację kuchni. 

Sam wygląd i sposób montażu to jednak nie wszystko. W przypadku zmywarki bardzo ważne są również parametry techniczne takie jak klasa energetyczna czy poziom hałasu generowanego przez pracujące urządzenie. Klasa energetyczna zmywarki określa poziom zużycia prądu i wydajność urządzenia. Zgodnie z normami Unii Europejskiej każda zmywarka musi mieścić się w jednej z 7 klas określanych literami od A do G. Najwydajniejsze i najbardziej oszczędne są zmywarki kuchenne w klasie A. Poza samą klasą energetyczną zmywarki posiadają również klasę zmywania i klasę suszenia. Parametry te określają, jak wydajnie przebiega odpowiednio mycie i suszenie naczyń. Nie bez znaczenia jest również to, jakie programy i funkcje dodatkowe oferuje konkretny model zmywarki.

Jeśli Wasza kuchnia jest połączona z salonem, to warto zwrócić uwagę również na poziom hałasu, jaki wytwarza pracująca zmywarka. Informacje o tym znajdziecie w opisie każdej zmywarki dostępnej w naszej ofercie. Większość modeli na polskim rynku generuje hałas na poziomie od niecałych 40 do niecałych 60 dB. W przypadku otwartej kuchni połączonej z salonem głośniejsze modele mogą przeszkadzać osobom korzystającym ze strefy wypoczynkowej w salonie. W przypadku takiego układu kuchni warto więc postawić na jeden z cichszych modeli.

Zmywarka jakiej firmy sprawdzi się najlepiej? Wybór konkretnej marki zależy w dużej mierze od Waszych preferencji. Warto jednak zwrócić uwagę na takie aspekty jak żywotność zmywarki czy okres gwarancji. W tej kategorii wyróżniają się zmywarki polskiego producenta urządzeń AGD – marki Kernau. Zmywarki tej firmy objęte są aż 5- letnią gwarancją. W opiniach o zmywarkach tej firmy jest to bardzo często podkreślana zaleta.Zmywarki – wymiary

Bardzo istotnym kryterium wyboru tego urządzenia są również wymiary zmywarki, a konkretnie szerokość. Zdecydowana większość producentów oferuje zmywarki do naczyń w dwóch standardowych szerokościach: 45 i 60 cm. W średniej lub dużej kuchni możecie zdecydować się na zmywarkę 60 cm. Natomiast modele o szerokości 45 cm są zaprojektowane głównie z myślą o niewielkich kuchniach czy aneksach kuchennych. Z mniejszą szerokością zmywarki wiąże się oczywiście mniejsza pojemność. W większości przypadków zmywarki wąskie 45 cm pozwalają na jednorazowe umycie od 8 do 10 kompletów zastawy. Natomiast w bardziej pojemnych zmywarkach 60 cm zmieści się zwykle kilkanaście kompletów. 

Jeśli chodzi o wysokość zmywarki, to zdecydowana większość modeli mieści się w przedziale 80-87 cm. Taka wysokość zmywarki pozwala na wykorzystanie jej w ciągu standardowych stojących szafek kuchennych.

Małe zmywarki

Producenci urządzeń AGD nie zapomnieli również o osobach, które stoją przed wyzwaniem zaaranżowania bardzo małej kuchni czy wąskiego aneksu kuchennego. Małe zmywarki to przede wszystkim wspomniane już wyżej modele o szerokości 45 cm. Takie zmywarki małe znajdziecie również w naszym sklepie. Są to zarówno wąskie zmywarki polskiej marki Kernau, jak i zmywarki Samsung.Zmywarki – ceny

Cena zmywarki zależy oczywiście od tego, jaki model wybierzecie. Na ceny zmywarek wpływają między innymi jej wymiary, pojemność, ilość dodatkowych funkcji oraz to, czy jest to zmywarka wolnostojąca, czy model do zabudowy. Korzystając z dostępnych w menu po lewej stronie opcji filtrowania, możecie bardzo łatwo znaleźć zmywarki w interesującym Was przedziale cenowym. Staramy się również regularnie organizować wyprzedaże sprzętu AGD, na których możecie znaleźć tanie zmywarki i inne niezbędne w kuchni urządzenia.Zmywarki – outlet

Jeśli interesują Was tanie zmywarki i inne elementy wyposażenia kuchni, to zapraszamy także do odwiedzenia kategorii Outlet. Znajdziecie tam nie tylko tanie zmywarki, ale również różnego rodzaju wyprzedaże i promocje na materiały wykończeniowe, akcesoria i sprzęt AGD.  Nasz outlet obejmuje nie tylko produkty do kuchni, ale również innych pomieszczeń w domu.Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Zobacz powiązane Inspiracje

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.