Current Image

Filtry

LUSTRA ŚCIENNE

295 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Lustro ścienne z oferty Komfort

Lustro ścienne to element wyposażenia o ogromnym potencjalne dekoracyjnym. Zawieszone w wąskim i ciemnym przedpokoju optycznie powiększy i doświetli wnętrze, z kolei włączone do galerii ściennej urozmaici aranżację i nada kompozycji oryginalnego charakteru. W zależności od stylu wykończenia wnętrza możesz wybrać model o prostej minimalistycznej ramie lub kształcie nawiązującym do stylistyki retro. Możliwości są w zasadzie nieograniczone.

Lustra ścienne: elegancki i praktyczny dodatek

Lustra ścienne, w zależności od wybranego rozmiaru, zajmują niewielką przestrzeń lub wypełniają całą ścianę. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się prostokątne zwierciadła bez ramy lub modele z minimalistyczną ramką. Jeżeli zależy Ci na podkreśleniu dekoracyjnego charakteru akcesorium, zdecyduj się na asymetryczne lustro ścienne okrągłe z czarnym obrzeżem, które świetnie kontrastuje z kolorem ściany. W mieszkaniach urządzonych w stylu retro lub vintage doskonale sprawdzi się lustro ścienne owalne z postarzaną ramą, w drewnianej oprawie bądź zawieszane na skórzanym pasku.

Chcesz urozmaicić aranżację? Zamiast zawiesić duże lustro ścienne prostokątne, które zajmie sporą część ściany, postaw na kilka mniejszych modeli wiszących obok siebie. Tym sposobem stworzysz efektowną galerię. W małych wnętrzach doskonale sprawdzą się małe lustra ścienne okrągłe usytuowane nad komodą lub na jednej ze ścian. Zrezygnuj jednak z rozmieszczania ich naprzeciwko siebie, aby uniknąć wrażenia chaosu i przeładowania wnętrza. Przed wyborem odpowiedniego miejsca zastanów się, co chciałbyś wyeksponować. Jeżeli za oknem roztacza się ładny widok, powieś lustro w taki sposób, aby odbijał się w nim malowniczy pejzaż. W podobny sposób wyróżnisz kolekcję figurek, obrazów czy kwiatów. Zwierciadło najlepiej umieścić prostopadle do okna. Takie ustawienie sprawi, że promienie odbijające się w lustrze, dodatkowo doświetlą pomieszczenie, co jest szczególnie istotne w małych salonach.

Pamiętaj też, aby nie łączyć kilku wariantów wykończeń. Jeżeli zdecydujesz się na ramę z naturalnych materiałów, np. drewna czy wikliny, zachowaj spójność aranżacyjną i zadbaj o to, aby pozostałe lustra ścienne były wykonane z podobnych materiałów. Jedynym dopuszczalnym sposobem łączenia jest zestawianie cienkich białych ram z modelami bezramowymi. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się także podświetlane lustra – takie rozwiązanie jest rekomendowane szczególnie do łazienek. Tafla z obramowaniem w postaci taśmy LED-owej jest nie tylko efektowna pod względem wizualnym, ale też niebywale praktyczna – zwłaszcza podczas robienia makijażu.

Lustra ścienne do każdego pomieszczenia: salon, łazienka, sypialnia

Wybór kształtu i orientacji lustra nie może być przypadkowy. Najlepszym wyborem do salonu są lustra poziome, które zawiesisz nad komodą lub sofą. A na jakiej wysokości najlepiej je zamontować? W przypadku kanapy zachowaj odstęp 20-30 cm od zagłówka. Zbyt nisko zawieszona rama będzie przeszkadzać w codziennym użytkowaniu sofy i może łatwo przytłoczyć wnętrze. Duże lustra ścienne do salonu, zawieszone nad meblami, także nie powinny znajdować się zbyt blisko blatu mebla. Jeżeli chcesz ustawić na komodzie książki, kwiatki albo dekoracje, zadbaj o to, aby przedmioty nie zasłaniały tafli.

Jaka wielkość lustra do salonu będzie odpowiednia? Oczywiście, to zależy od sposobu jego wykorzystania. Wbrew pozorom tafla nie musi być bardzo duża. Jeżeli zdecydujesz się na wariant pionowy, pamiętaj, że jego wysokość powinna stanowić co najmniej połowę wzrostu użytkownika. Co za tym idzie, jeżeli masz ok. 170 cm, najlepiej, aby pionowy wymiar lustra nie był mniejszy niż 85 cm. Kolejną istotną kwestią, o której nie można zapominać, jest odstęp dolnej krawędzi od podłogi. Zawieszenie tuż nad podłogą jest niepraktycznym rozwiązaniem, ponieważ lustro nie będzie znajdować się na wysokości oczu. Lustra ścienne do salonu najlepiej umieszczać w odległości ok. 80 cm od podłogi.

Z kolei w korytarzu lepiej sprawdzą się modele pionowe. Duże lustra ścienne w przedpokoju pełnią funkcje użytkowe, dlatego powinny mieć takie wymiary, aby ujmowały całą sylwetkę. Oprócz tego możesz dodać kilka mniejszych modeli w oryginalnych kształtach, np. koła lub elipsy, które dodatkowo doświetlą zamknięte wnętrze.

A jak to wygląda w przypadku łazienki? Gorącym trendem ostatnich lat są duże lustra, które sprawdzą się zarówno w przestronnych pokojach kąpielowych, jak i małych łazienkach. Umieszczone na całej ścianie – najlepiej prostopadle do wejścia – tworzą iluzję większej przestrzeni i doświetlają wnętrze. Warto przy tym zaznaczyć, że najlepsze efekty uzyskasz, stosując co najmniej dwa lustra – jedno nad umywalką, a drugie na ścianie. Jeżeli chodzi o kształty, największą popularnością cieszą się modele prostokątne nawiązujące do założeń stylu minimalistycznego. W bardziej zdobnych wnętrzach sprawdzą się natomiast modele owalne i okrągłe w inkrustowanej lub postarzanej ramie.

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.