leftImage
-14% z kodem
"KOM14C" tylko dla Klubowiczów Klubu Komfort Sprawdź >>
rightImage

Filtry

DESKI PODŁOGOWE FORNIROWANE

10 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Deski podłogowe fornirowane

Drewniana podłoga to piękna ozdoba każdego wnętrza. Drewniana podłoga sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i w tradycyjnych aranżacjach. Decydując się na takie rozwiązanie w domu, mamy do wyboru kilka rodzajów drewnianej podłogi: deski lite, warstwowe oraz deski podłogowe fornirowane. Deski fornirowane to swojego rodzaju kompromis pomiędzy litą podłogą a deskami warstwowymi. Jest to również najlepszy sposób na stworzenie podłogi z egzotycznego drewna niewielkim kosztem. Jeśli szukacie dobrej jakości desek podłogowych fornirowanych, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego Komfort.

Deska fornirowana – co to takiego?

Rdzeń deski podłogowej fornirowanej wykonany jest z płyty HDF. Materiał ten powstaje poprzez rozdrobnienie drewna, a następnie sprasowanie go pod bardzo dużym ciśnieniem. Powstaje w ten sposób materiał stworzony de facto z naturalnego drewna jednak dużo trwalszy. To właśnie dzięki zastosowaniu rdzenia z płyty HDF deski podłogowe fornirowane są o wiele twardsze niż na przykład drewniane podłogi warstwowe. W testach przeprowadzonych przez niektórych producentów podłóg drewnianych fornirowane deski osiągały pod tym kątem nawet o 40% lepsze wyniki niż deski warstwowe.

Rdzeń z płyty HDF pokryty jest stosunkowo cienką warstwą drewna egzotycznego, które stanowi widoczną, zewnętrzną powłokę. To właśnie ten drewniany fornir odpowiada, za wygląd drewnianej podłogi i pozwala zachować unikalny i niepowtarzalny wygląd. Takie połączenie płyty HDF z drewnianym fornirem pozwala na osiągnięcie dużej twardości i odporności desek przy jednoczesnym zachowaniu wyglądu naturalnego drewna.

Deska fornirowana ma jeszcze jedną istotną zaletę. Spośród wszystkich podłóg drewnianych to właśnie deski fornirowane sprawdzają się najlepiej w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Podłogę z desek fornirowanych możemy z powodzeniem położyć w pomieszczeniu z tak zwaną „podłogówką”. Zarówno opór cieplny, jak i przenikanie ciepła w przypadku deski fornirowanej są niemal zbliżone do ceramiki.

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.