Filtry

Oświetlenie zewnętrzne

281 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Lampy oświetlenie zewnętrzne

Odpowiednio dobrane i rozmieszczone lampy i oświetlenie zewnętrzne pozwalają stworzyć nastrojowy klimat na tarasie, balkonie czy w przydomowym ogrodzie. Podobnie jak w przypadku aranżacji wnętrz również lampy i oświetlenie zewnętrzne domu powinny pasować do stylu elewacji i projektu tarasu lub ogrodu.

W naszym sklepie online znajdziecie nie tylko oświetlenie dedykowane do aranżacji wnętrz. Lampy i oświetlenie zewnętrzne domu to w sklepie internetowym Komfort ponad 150 różnych produktów. Podobnie jak w przypadku lamp do domu znajdziecie tu oświetlenie inspirowane różnymi wnętrzarskimi trendami i stylami architektonicznymi. Do zapoznania się z naszym asortymentem lamp zewnętrznych i oświetlenia domu zapraszamy więc zarówno miłośników nowoczesnych tarasów i elewacji, jak i tych z Was, którzy szukają lamp do budynku inspirowanego jednym z tradycyjnych trendów.

Lampy zewnętrzne – jak wybrać?

Na co zwrócić uwagę wybierając lampy zewnętrzne? Czym powinny charakteryzować się dobre lampy zewnętrzne do domu?

  • Lampy zewnętrzne na dom są stale narażone na działanie różnych niekorzystnych czynników atmosferycznych. Są to przede wszystkim opady deszczu lub śniegu, a także wysoki poziom wilgotności. Z tego względu lampy zewnętrzne powinny posiadać odpowiedni stopień szczelności. Szczelność lampy i co za tym idzie, jej odporność na wilgoć, określa parametr IP. Minimalna wartość tego współczynnika w przypadku oświetlenia zewnętrznego to IP44. W sprzedaży poza lampami zewnętrznymi IP44 mamy również modele o jeszcze wyższych stopniach szczelności: IP54, IP55, a nawet IP65.
  • Typ oświetlenia to kolejny parametr, który powinniście wziąć pod uwagę przy wyborze lamp zewnętrznych do domu. Oświetlenie zewnętrzne możemy podzielić na 3 zasadnicze typy. Są to lampy zewnętrzne LED, lampy halogenowe oraz lampy solarne. Dwa pierwsze typy lamp wymagają dostępu do instalacji elektrycznej. Największą popularnością cieszą się aktualnie lampy zewnętrzne LED. Cechuje je bardzo niska awaryjność i niewielkie zużycie energii elektrycznej. Nieco słabiej wypadają pod tym kątem lampy halogenowe, choć ich zaletą jest zwykle nieco niższa cena niż w przypadku lamp ledowych. Ostatni typ to lampy solarne, które zasilane są gromadzoną w ciągu dnia energią słoneczną. Tego rodzaju lampy zewnętrzne są najtańsze w eksploatacji. Cechują się jednak stosunkowo niewielką mocą i najczęściej wykorzystywane są jedynie jako dodatkowy element świetlnej aranżacji.
  • Wybierając lampy zewnętrzne na dom, musicie również pamiętać o tym, że nie jest to jedynie oświetlenie czysto użytkowe. Lampy zewnętrzne mają także walory dekoracyjne. Z tego względu styl i kolorystyka lamp powinny być dopasowane do elewacji budynku lub aranżacji tarasu. Nowoczesne designerskie lampy niekoniecznie sprawdzą się na wiejskim domu w rustykalnym stylu. Analogicznie kute lampy elewacyjne zaprojektowane na wzór starych latarni nie powinny być elementem aranżacji elewacji nowoczesnego budynku.

Lampy zewnętrzne tarasowe

W nowoczesnych domach i mieszkaniach taras stanowi często aranżacyjne przedłużenie salonu. Nic więc dziwnego, że coraz większą wagę przykłada się do tego, jak urządzony jest taras. Podobnie jak w przypadku salonu, również na tarasie dużą rolę odgrywa to, jakie lampy zewnętrzne tarasowe wybierzecie.

O oświetleniu zewnętrznym na taras warto pomyśleć już na etapie projektowania instalacji elektrycznej. Uwzględnienie w projekcie punktów instalacji na tarasie pozwoli Wam później na łatwy montaż oświetlenia zewnętrznego. Możliwości macie całkiem sporo. W naszym sklepie znajdziecie różnego rodzaju lampy zewnętrzne tarasowe przeznaczone do montażu na elewacji. Oferujemy zarówno nowoczesne oświetlenie zewnętrzne tarasu, jak i lampy na taras, które wykorzystać możecie w aranżacjach inspirowanych klasycznymi i tradycyjnymi trendami.

W trakcie planowania oświetlenia zewnętrznego tarasu warto uwzględnić również jedno lub dwa gniazdka elektryczne. Będziecie mogli wykorzystać je na przykład do sezonowego podłączenia świątecznych lampek czy też uzupełnienia aranżacji tarasu lampą stojącą.

Są jednak sytuacje, w których poprowadzenie instalacji elektrycznej na taras jest niemożliwe, zbyt czasochłonne lub po prostu za drogie. W takich sytuacjach możecie wykorzystać solarne lampy zewnętrzne tarasowe zasilane energią słoneczną.

Do stworzenia ciekawej aranżacji świetlnej tarasu nie powinny Was zniechęcać również ceny zewnętrznych lamp tarasowych. W naszym sklepie bez problemu znajdziecie tanie oświetlenie zewnętrzne pasujące do różnych aranżacji. Bardzo często organizujemy również wyprzedaże lamp zewnętrznych, na których znajdziecie przeróżne modele dostępne w cenach obniżonych o nawet kilkadziesiąt procent.

Oświetlenie zewnętrzne domu

Na oświetlenie zewnętrzne domu składają się także lampy elewacyjne, lampy przed wejściem do budynku czy też reflektory ogrodowe podświetlające elewacje domu lub ciekawe elementy małej architektury ogrodowej. Tak jak już wspomnieliśmy, lampy zewnętrzne na domu powinny być dopasowane do stylu budynku i materiałów wykorzystanych na jego elewacji. Inne powinno być oświetlenie zewnętrzne domu drewnianego, a inne nowoczesnej elewacji ze szkła i betonu.

Oświetlenie ogrodowe – inspiracje

Szukacie inspiracji na oświetlenie ogrodowe i pomysłów na to, jak w ciekawy sposób podkreślić elewację budynku lub elementy architektury ogrodowej? Jeśli tak, to zapraszamy nie tylko do zapoznania się z dostępnymi w naszym sklepie lampami zewnętrznymi. Zachęcamy również do odwiedzenia działu Inspiracje i porady. Znajdziecie tam między innymi praktyczne wskazówki na temat tego, jak urządzić taras i jak w świetlnej aranżacji tej przestrzeni wykorzystać oświetlenie zewnętrzne na baterie i modele podłączane do instalacji. Pracownicy naszego działu projektowego cały czas pracują nad tworzeniem nowych treści i ciekawych przykładów świetlnych aranżacji. Mamy więc nadzieję, że już wkrótce w dziale tym znajdziecie nowe inspiracje na oświetlenie zewnętrzne ogrodowe.

Pomysł na oświetlenie zewnętrzne domu

Pomysłów na oświetlenie zewnętrzne domu jest całe mnóstwo. Tak jak podkreślaliśmy to już kilka razy, lampy zewnętrzne powinny stylistycznie uzupełniać całe otoczenie budynku. Kilka typów oświetlenia, które możecie w tym celu wykorzystać to:

  • Lampy zewnętrzne bezprzewodowe – ze względu na to, że nie wymagają podłączenia do sieci, dają one bardzo dużą swobodę aranżacyjną. Lampy bezprzewodowe zewnętrzne to zarówno tak zwane lampy solarne, jak i oświetlenie zewnętrzne na baterie.
  • Reflektory zewnętrzne – to kolejny rodzaj lamp zewnętrznych, które mają bardzo szerokie zastosowanie. W zależności od tego, jaki model wybierzecie, reflektory zewnętrzne mogą być montowane na ścianie, suficie (na przykład pod balkonem) lub w podłożu. Ten rodzaj lamp służy często do podświetlenia elewacji.
  • Lampy zewnętrzne najazdowe – to modele montowane w podłożu, na przykład w podjeździe lub w trawniku.
  • Zewnętrzne kinkiety – ten rodzaj zewnętrznych lamp wykorzystywany jest najczęściej do oświetlania tarasów i wejścia do budynku. Bardzo popularnym rozwiązaniem aranżacyjnym jest umieszczenie kinkietów zewnętrznych na elewacji po obu stronach drzwi wejściowych.
  • Lampy zewnętrzne podwórkowe – to bardzo szeroka kategoria, w której znajdziecie różne rodzaje lamp wykorzystywanych przede wszystkim w ogrodzie. Są to między innymi słupki ogrodowe, montowane bezpośrednio na ziemi lampy kule czy wysokie ogrodowe latarnie.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.