Filtry

Kabiny

8340 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Zalety kabiny prysznicowej

Kabiny prysznicowe od wielu lat stopniowo wypierają w polskich łazienkach tradycyjne wanny. Za kabiną przemawia wiele zalet, tak istotnych w dzisiejszych czasach.

Kabina prysznicowa pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Biorąc prysznic, zużywamy nie tylko mniej wody ale oszczędzamy przede wszystkim ciepłą wodę. Podczas kąpieli przeważnie używa się cieplejszej wody niż podczas prysznica. Do tego, podczas długiej kąpieli, gdy woda się wychłodzi często dolewa się gorącej wody. Szybki prysznic pozwala więc zaoszczędzić wodę, energię i czas.

Kabina prysznicowa do małej łazienki w bloku jest doskonałym rozwiązaniem, które pozwoli z kolei zaoszczędzić miejsce. Decyzję o montażu natrysku warto podjąć jeszcze przed remontem. Kabina umieszczona w rogu pozwala na bardzo efektywne projektowanie łazienki. Dzięki temu można zaplanować, nawet w małej łazience w bloku, dodatkowe meble łazienkowe.

Rozmiar i kształt kabiny prysznicowej mają znaczenie

Decydując się na wybór kabiny prysznicowej warto zastanowić się nad kształtem. Kabina półokrągła, przy tym samym wymiarze co kwadratowa, zajmuje odrobinę mniej miejsca. Dobierając brodzik warto jednak zwrócić wagę na to, żeby promień kabiny i brodzika był taki sam. Dla symetrycznych kabin półokrągłych wynosi on przeważnie 45 lub 55 cm.

W przypadku kabin kwadratowych zdecydowanie łatwiej jest dobrać odpowiedni brodzik. Wystarczą odpowiednie wymiary. W tego typu kabinach często stosowane są drzwi uchylne lub składane jak harmonika. Dostępne są też kabiny w których ścianki można całkowicie złożyć na ścianę, „uwalniając” po prysznicu w ten sposób dodatkową przestrzeń w łazience.

Osoby które lubią mieć dużo przestrzeni podczas prysznica, lub takie które mają w łazience nietypową wnękę, powinny zastanowić się nad kabinami asymetrycznymi. Takie rozwiązanie pozwala dopasować rozmiar kabiny prysznicowej do indywidualnych potrzeb. Kabina asymetryczna daje prawie nieograniczone możliwości w zagospodarowaniu przestrzeni prysznicowej, największe kabiny mają ścianki długość 2 metrów, co wielkością odpowiada już domowym saunom.

Najpopularniejsze rozmiary kabin kwadratowych i półokrągłych mają swoje zalety i wady:

  • Kabina prysznicowa 70x70 – idealna do mikrołazienki, zajmuje bardzo mało miejsca ale bardziej postawne osoby mogą mieć problem z brakiem przestrzeni.
  • Kabina prysznicowa 80x80 – bardzo popularny rozmiar, pozwala w miarę swobodnie umyć się nawet postawnym osobom.
  • Kabina prysznicowa 90x90 – rozmiar który od kilku lat staje się coraz popularniejszy. Prawie metr kwadratowy zapewnia dużo przestrzeni kąpielowej.

Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bezbrodzikowa?

Przed tym dylematem stoi wielu kupujących. Zatem czy lepiej zamontować kabinę na tradycyjnym brodziku, czy może lepiej z niego zrezygnować?

Kabina z brodzikiem to najczęściej spotykane rozwiązanie. Taki zestaw zdecydowanie łatwiej jest zamontować i uszczelnić silikonem. Brodzik konglomeratowy lub ceramiczny jest bardzo trwały, stabilny, doskonale wygłusza odgłos spadających kropel wody. Mniej trwały brodzik akrylowy jest z kolei łatwy i tani w wymianie. Obecnie są już produkowane bardzo niskie brodziki które znacznie ułatwiają wchodzenie pod prysznic np. osobom starszym.

Kabina bez brodzika staje się bardzo popularnym rozwiązaniem ponieważ nadaje lekkości optycznej łazience. Na podłodze można ułożyć te same płytki podłogowe co w całej łazience, dzięki czemu zachowana jest spójność aranżacji. Brak brodzika jest również istotny dla osób które mają problemy z poruszaniem. Brak barier umożliwia wjechanie pod prysznic np. na wózku inwalidzkim.

Kabina bez brodzika wymaga doskonałej hydroizolacji, aby woda nie przesiąkała pod płytki podłogowe. Z tego względu warto zaplanować to rozwiązanie przed rozpoczęciem remontu lub urządzania łazienki.

Sposób otwierania – drzwi czy walk in

Gdy marzy nam się łazienka z prysznicem warto zastanowić się jaki sposób otwierania kabiny prysznicowej nam odpowiada.

Kabina prysznicowa z drzwiami na zawiasach – duże pojedyncze drzwi sprawdzają się raczej w większych łazienkach. Projektując łazienkę warto zadbać o odpowiednią ilość miejsca po stronie, na którą będą otwierać się drzwi. Do niewątpliwych zalet tego rozwiązania należy natomiast zaliczyć trwałość zawiasów oraz łatwy sposób otwierania drzwi.

Kabina prysznicowa z drzwiami przesuwnymi – jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Rozsuwane drzwi nie wymagają wolnej przestrzeni przed kabiną. Nie występuje też ryzyko zbicia szklanych drzwi gdy uderzą o coś przy otwieraniu. W przypadku drzwi przesuwnych należy pamiętać o regularnym czyszczeniu prowadnic po których poruszają się rolki kabiny prysznicowej.

Kabina walk in – jest to kabina prysznicowa bez drzwi. Cała konstrukcja składa się z dużej tafli szkła zamontowanej do jednej ze ścian łazienki. Ściankę stabilizuje się również odpowiednim, metalowym profilem. Kabina walk in nie posiada żadnych ruchomych elementów. Najczęściej walk in, montowany jest na podłodze, bez brodzika. Dzięki temu nie tylko łazienka zyskuje na eleganckim wyglądzie. Takie rozwiązanie docenią również osoby, które mają problemy z poruszaniem. W takim przypadku brak progu na podłodze i wąskich drzwi jest bardzo istotny.

Kabiny prysznicowe do małych łazienek

W ofercie naszego sklepu online dostępne są również kabiny prysznicowe do małej łazienki. Praktycznie każdy większy producent armatury i wyposażenia łazienek posiada w swoim katalogu kabiny prysznicowe małe, zaprojektowane z myślą o łazienkach, w których każda odrobina wolnego miejsca jest na wagę złota. Są to między innymi małe kabiny prysznicowe 70x70 cm. W niewielkiej łazience wykorzystać można również tak modne ostatnio kabiny typu walk-in, które ze względu na swoją budowę zajmują niewiele miejsca.

Kabina prysznicowa – inspiracje

W dobrze przemyślanej aranżacji łazienki kabiny prysznicowe szklane nie powinny być jedynie funkcjonalnym elementem wyposażenia. Warto postawić na kabiny prysznicowe nowoczesne, które dodatkowo będą integralnym elementem całego wystroju łazienki i jego ozdobą. W przypadku nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji sporą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe loftowe. Wyjątkowo efektownym elementem łazienki mogą być również kabiny prysznicowe duże wyposażone w dodatkowe funkcje jak dysze do masażu wodnego czy tryb sauny. Taka kabina pozwoli stworzyć w domowej łazience namiastkę prawdziwego SPA.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.