Current Image

Filtry

WYCIERACZKI KOKOSOWE

12 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Wycieraczki kokosowe

Wycieraczki kokosowe to praktyczny dodatek stosowany najczęściej w strefach wejściowych, przedpokojach, werandach itp. Wycieraczki kokosowe posiadają krótkie i szorstkie włosie. Jego głównym zadaniem jest usunięcie z obuwia nadmiaru wilgoci i brudu przed wejściem do wnętrza budynku.

Z czego powstają wycieraczki kokosowe? Są one wykonane z tak zwanej łuski kokosowej, czyli włókien znajdujących się na zewnętrznej stronie łupiny orzecha kokosowego. Łuskę moczy się w wodzie od kilku do kilkunastu tygodni, a następnie ubija, aby zmiękczyć znajdujące się w niej włókna i stworzyć maty kokosowe. Powstaje w ten sposób ekologiczny i zdrowy materiał nadający się idealnie na wycieraczki i wytrzymałe pokrycia podłogowe.

Wycieraczki z kokosa – najważniejsze zalety

  • Wycieraczki z kokosa wykonane są z ekologicznego i przyjaznego dla środowiska materiału. Jest to więc bardzo dobra alternatywa dla wycieraczek wykonanych z materiałów syntetycznych. Idealnie sprawdzą się w aranżacjach, w których stawiamy na naturalne materiały.
  • Metoda produkcji wycieraczek kokosowych sprawia, że są one odporne na ugniatanie. Dzięki temu wycieraczka z kokosa zachowa swój oryginalny wygląd i kształt przez długi czas.
  • Wycieraczki z kokosa stosowane są najczęściej wewnątrz budynków zaraz po wejściu. Są one jednak do pewnego stopnia odporne na działanie wilgoci i zaliczają się do materiałów szybkoschnących. W związku z tym wycieraczki z kokosa można stosować również na zewnątrz. Musimy jednak pamiętać, że po wchłonięciu znacznej ilości wilgoci mata kokosowa może zmienić kolor.
  • Wycieraczki z kokosa można kłaść bezpośrednio na podłożu. Dużo bardziej praktycznym rozwiązaniem jest jednak zastosowanie samoprzylepnych podkładów. Zapobiegają one niekontrolowanemu przemieszczaniu się wycieraczki, a także do pewnego stopnia niwelują ewentualne nierówności podłogi.
  • Wycieraczki z kokosa dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Poza popularnymi prostokątnymi wycieraczkami kokosowymi oferujemy również wycieraczki półokrągłe. W razie konieczności matę kokosową możemy również przyciąć do pożądanego kształtu i rozmiaru.

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.