Current Image

Filtry

LAMPY ZEWNĘTRZNE WISZĄCE (NA TARAS)

38 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Lampy zewnętrzne wiszące

Lampy wiszące tradycyjnie kojarzą się przede wszystkim z salonem, kuchnią czy sypialnią. Coraz częściej jednak lampy wiszące wykorzystywane są również jako element aranżacji tarasu czy nawet dużego balkonu. Co sprawia, że lampy zewnętrzne wiszące są coraz częściej elementem wyposażenia takich przestrzeni? Taras czy balkon staje się coraz częściej aranżacyjnym przedłużeniem salonu. Taras zyskuje więc funkcje reprezentacyjne, a w trakcie jego urządzania sięga się często po modne i efektowne elementy wystroju. Dotyczy to również oświetlenia, które poza funkcja czysto użytkową staje się także dekoracją tarasu.

W przypadku zadaszonego tarasu czy też tarasu, który znajduje się pod nawisem budynku lub balkonem wyższej kondygnacji, możecie wykorzystać klasyczne lampy wiszące na kablu. Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się jednak również wiszące girlandy zewnętrzne, o których kilka słów więcej napiszemy poniżej. Poza tarasem lampy wiszące zewnętrzne sprawdzą się też często jako element strefy wejściowej do budynku. W takich miejscach zamiast lampy na kablu wykorzystuje się jednak częściej lampy zewnętrzne sufitowe wiszące.

Lampy ogrodowe wiszące zewnętrzne znajdziecie również w ofercie naszego sklepu online. W stałej sprzedaży mamy kilkanaście modeli zewnętrznych lamp wiszących wyselekcjonowanych z naszych najnowszych kolekcji oświetlenia. Jeśli szukacie aktualnie lampy zewnętrznej wiszącej na taras czy do oświetlenia strefy wejściowej, to zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi produktami w tej kategorii. Mamy również nadzieję, że dzięki stałemu rozwojowi naszego asortymentu już wkrótce znajdziecie tu nowe modele zewnętrznych lamp wiszących.

Lampy wiszące zewnętrzne na taras

Jakie lampy wiszące zewnętrzne na taras sprawdzą się najlepiej? Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju oświetlenia na balkon czy taras? Kluczową kwestią jest oczywiście sposób montażu. To, jaka lampa wisząca na taras będzie najlepsza, zależy od tego, czy posiada on zadaszenie lub inne miejsce, w którym można ją zamontować. Dodatkową kwestią jest również to, czy na tarasie jest możliwość podłączenia się do sieci elektrycznej. Oświetlenie tarasu czy balkonu warto zaplanować już na etapie prac wykończeniowych. W przypadku większego tarasu warto zadbać zarówno od jedno lub dwa gniazdka elektryczne, jak i punkt umożliwiający montaż lampy.

Jeśli macie taką techniczną możliwość to w aranżacji tarasu możecie wykorzystać standardowe lampy wiszące na taras. Pod względem wizualnym nie różnią się one znacząco od modeli stosowanych we wnętrzach. Lampy wiszące zewnętrzne na taras powinny być jednak wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci czy inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Bardzo ważna jest również tak zwana szczelność lampy wiszącej na taras. Określa ona to, czy do wnętrza oprawy mogą przenikać drobinki pyłu lub wody. Lampy wiszące na taras czy balkon powinny mieć szczelność na poziomie co najmniej IP44. Sam skrót IP oznacza Index of Protection, natomiast dwie następujące nim cyfry oznaczają kolejno odporność na ciała stałe i ciecze. W przypadku lampy na taras IP44 jej obudowa jest odporna na przenikanie ciał stałych o średnicy większej niż 1 mm oraz zachlapanie wodą. Jeśli szukacie rozwiązań o jeszcze większej szczelności, to w naszym asortymencie znajdziecie także lampy wiszące zewnętrzne na taras IP55 czy nawet IP65. Ta ostatnia kategoria obejmuje lampy całkowicie odporne na pył i strumienie wody.

Nie bez znaczenia jest również sam styl i kolor lampy wiszącej zewnętrznej na taras. W kategorii tej oferujemy przede wszystkim modele w uniwersalnych kolorach. Są to głównie lampy zewnętrzne białe i czarne, które możecie wykorzystać na tarasie inspirowanym różnymi wnętrzarskimi trendami.

Lampy ogrodowe wiszące do altany

W tej kategorii znajdziecie także lampy ogrodowe wiszące do altany To, jaki konkretnie model sprawdzi się w Waszej altanie, zależy przede wszystkim o jej wielkości, przeznaczenia i tego, czy jest ona wyposażona w instalację elektryczną. Jeżeli Wasza altana pełni wyłącznie czysto użytkową funkcję i służy na przykład jako miejsce przechowywania ogrodowych narzędzi i innych akcesoriów, to możecie ograniczyć się do najprostszej oprawy. Nieco inaczej wygląda jednak wybór lampy ogrodowej wiszącej do altany, która została zaprojektowana jako miejsce do wypoczynku i rekreacji. W takim przypadku wybór odpowiedniej lampy powinien być dobrze przemyślany, a konkretny model dopasowany do całej aranżacji. Jeśli w altanie nie macie dostępu do energii elektrycznej, to możecie wykorzystać lampy ogrodowe wiszące na baterie. Mają one zwykle nieco mniejszą moc niż modele zasilane z sieci. Ich dużą zaletą jest jednak możliwość montażu w niemal każdym miejscu, całkowicie niezależnie od instalacji.

Lampy ogrodowe wiszące do altany to także coraz popularniejsze ostatnio świecące girlandy zewnętrzne czy girlandy ogrodowe. Co to takiego girlanda zewnętrzna? Jest to po prostu sznur wyposażony w szereg żarówek. Poszczególne girlandy na taras czy do altany mogą różnić się długością, ilością punktów świetlnych czy ich mocą. W większości przypadków są one zakończone wtyczką i zasilane z gniazdka. W sprzedaży znajdziecie jednak także mniejsze modele zasilane bateriami. Co sprawia, że girlandy zewnętrzne cieszą się tak dużą popularnością? Tego rodzaju lampy zewnętrzne wiszące mają przede wszystkim bardzo duże walory dekoracyjne. Idealnie sprawdzą się jako element tarasu czy ogrodowej altany inspirowanej stylem boho, czy klimatami skandynawskimi. Możliwość zasilania z gniazdka daje Wam również dużą swobodę aranżacyjną przy wykorzystaniu tego rodzaju lamp. Nie wymagają one stałego montażu. Można je bardzo łatwo ściągnąć i zawiesić w innym miejscu. Możecie więc wykorzystać je w różnych miejsca. Oczywiście podobnie jak w przypadku innych lamp wiszących zewnętrznych na taras również świetlne girlandy wiszące powinny cechować się odpowiednim stopniem szczelności. Minimalna zalecana w przypadku stosowania na zewnątrz szczelność to IP44.

Lampy zewnętrzne sufitowe wiszące

Jak już wspomnieliśmy, lampy zewnętrzne sufitowe wiszące to modele wykorzystywane często w aranżacji strefy wejściowej do budynku. W przypadku nowoczesnych aranżacji możecie wykorzystać zewnętrzne lampy sufitowe o minimalistycznym geometrycznym designie. W tej roli idealnie sprawdzi się na przykład ledowy plafon zewnętrzny. W ofercie naszego sklepu online dostępne są między innymi zewnętrzne plafony sufitowe okrągłe i prostokątne. Takie uniwersalne lampy dają równomiernie rozproszone światło, które skutecznie oświetli wejście do budynku czy nawet taras. Dodatkowym plusem wynikającym z zastosowania ledowych źródeł światła są również niskie koszty eksploatacji takiej lampy, a także bardzo mała awaryjność.

Jeśli jednak zamiast nowoczesnej aranżacji planujecie przestrzeń inspirowaną jednym z tradycyjnych trendów architektonicznych, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem mogą być modele stylizowane na stare lampy wiszące zewnętrzne. Takie lampy zewnętrzne sprawdzą się świetnie, jeśli inspiracją dla Was jest na przykład styl rustykalny czy prowansalski.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.