Current Image

Filtry

PŁYTKI TARASOWE

606 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki tarasowe

Przydomowy taras to bardzo wygodne rozwiązanie, które latem staje się najczęściej „przedłużeniem” salonu. Warto więc starannie urządzić tę przestrzeń i dobrze dobrać m.in. płytki tarasowe. Czym powinny się one wyróżniać?
Z uwagi na fakt, że płyty tarasowe są układane na zewnątrz, powinny być odporne na mróz i ścieranie. Dobrze też, kiedy płytka tarasowa jest antypoślizgowa – zapewni Ci bezpieczeństwo nie tylko zimą! Wybierając płytki na taras, zwróć również uwagę, aby charakteryzowały się niską nasiąkliwością, czyli nie wchłaniały zbyt dużo wody. W przeciwnym razie szybko popękają!
Jakie są najpopularniejsze kafelki tarasowe? Płytki, które nasi Klienci wybierają szczególnie chętnie, to modele gresowe i klinkierowe.

Gres na taras – rozwiązanie bardzo funkcjonalne

Gresy tarasowe, dostępne w szerokiej palecie wzorów i kolorów, są wyjątkowo praktyczne. Płytki wykonane z tego materiału odznaczają się trwałością, wytrzymałością oraz wysoką odpornością na uszkodzenia. Gres tarasowy to także materiał bardzo mało nasiąkliwy – wybierając go, nie musisz więc obawiać się, że płytki będzie trzeba wymieniać już po 1 czy 2 sezonach.
Warto również wspomnieć, że gres na taras ma jeszcze jedną zaletę: łatwo utrzymać go w czystości. A to ważne zwłaszcza latem, kiedy łatwo wnieść na powierzchnię tarasu piasek lub ziemię ogrodową.
Gres tarasowy dostępny jest w sklepie Komfort w wielu wzorach: możesz wybrać płytki imitujące beton, drewnopodobne albo utrzymane w stylu marokańskim. Swobodnie dobierzesz także wymiary płytek zarówno do większych, jak i mniejszych tarasów.

Płytki na taras klinkierowe

Płytki gresowe na taras to nie jedyne rozwiązanie. Równie często co gres, wybierany bywa klinkier. Ten materiał ma podobne właściwości co gres: jest mrozoodporny, mocny, wytrzymały i nie nasiąka wodą. Płytki na taras wykonane z klinkieru łatwo wyczyścisz.
Na czym polega więc podstawowa różnica? Płytki na taras zrobione z klinkieru są zwykle mniejsze niż gresowe. Świetnie sprawdzą się więc zwłaszcza na niewielkich przestrzeniach.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.