Current Image

Filtry

PŁYTKI DYWANOWE

165 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki dywanowe

Płytki dywanowe to rozwiązanie, które pod wieloma względami sprawdza się lepiej niż klasyczna wykładzina w rolce. Płytki dywanowe to po prostu fragmenty wykładziny osadzone na specjalnym, wielowarstwowym podkładzie. Podkład ten składa się najczęściej ze sprasowanego PCV wzmocnionego dodatkowo masą bitumiczną lub włóknem szklanym. Taka budowa płytek dywanowych bardzo skutecznie chroni runo przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki specjalnemu podkładowi płytki dywanowe można montować na posadzce bez użycia kleju. Nie tylko przyspiesza to proces montażu płytek dywanowych, ale również pozwala na dowolną wymianę poszczególnych segmentów. Bez problemu wymienimy więc płytki dywanowe w miejscach najbardziej eksploatowanych i narażonych na szybsze wycieranie.

Płytki dywanowe dostępne są najczęściej w takich samych formatach. Jednym ze standardowych rozmiarów są płytki dywanowe 50 x 50 cm. Dzięki temu można połączyć płytki w kilku różnych kolorach i stworzyć z nich unikalny wzór.

Jakie zalety mają płytki z wykładziny dywanowej?

  • Płytki dywanowe można montować metodą bezklejową lub przy pomocy specjalnego płynu antypoślizgowego. Oba te sposoby montażu płytek dywanowych pozwalają na łatwy demontaż i wymianę poszczególnych elementów. Dzięki temu możemy szybko i łatwo wymienić płytki dywanowe, które uległy nadmiernemu zużyciu, poplamieniu itd.
  • Możliwość ułożenia ciekawych wzorów poprzez połączenie płytek dywanowych w różnych odcieniach lub o różnych fakturach. Z oczywistych względów uzyskanie takiego efektu aranżacyjnego jest niemożliwe w przypadku wykładziny dywanowej w rolce.
  • Płytki z wykładziny dywanowej bardzo dobrze pochłaniają i tłumią dźwięki. Dzięki temu można je z powodzeniem wykorzystać na przykład w otwartych pomieszczeniach biurowych, w których pracuje większa liczba osób.
  • Płytki z wykładziny dywanowej możemy układać etapami. W przeciwieństwie do wykładziny w rolce w trakcie montażu nie musimy opróżniać całego pomieszczenia.
  • Płytki z wykładziny dywanowej można montować zarówno na podłogach technicznych, jak i na klasycznych posadzkach.

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.