Current Image

Filtry

PŁYTKI PODŁOGOWE DO KUCHNI

612 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki podłogowe do kuchni

Kuchnia to bez dwóch zdań jedno z najintensywniej eksploatowanych pomieszczeń w całym domu. Wybierając płytki podłogowe do kuchni, musimy więc wziąć pod uwagę nie tylko kwestie czysto wizualne, ale również funkcjonalność podłogi. Jeśli postawimy na płytki podłogowe do kuchni o odpowiednich parametrach, to posłużą nam one przez długie lata.

W ofercie sklepu online Komfort dostępnych jest ponad 800 różnych wzorów i modeli płytek podłogowych do kuchni. Są to modne płytki podłogowe do kuchni z katalogów takich marek jak Opoczno, Cersanit, Stargres czy Euroceramic. W zdecydowanej większości są to gresy do kuchni na podłogę, które cechują się największą odpornością na uszkodzenia mechaniczne wynikające z codziennego użytkowania. Gres szkliwiony i porcelanowy do kuchni dostępny jest w bardzo dużej liczbie wzorów i kolorów. Dzięki tak szerokiej ofercie będziemy w stanie dobrać gres na podłogę do praktycznie każdej kuchennej aranżacji.

Jakie kafelki podłogowe do kuchni wybrać?

Jakie kafelki podłogowe do kuchni sprawdzą się najlepiej? Wybierając podłogę do tego pomieszczenia, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów technicznych:

  • Kafelki podłogowe do kuchni powinny być przede wszystkim odporne na zabrudzenia i łatwe w pielęgnacji. Dobrym rozwiązaniem jest tu gres szkliwiony do kuchni.
  • Ze względu na intensywne użytkowanie istotna jest również odpowiednia klasa ścieralności kafelków podłogowych do kuchni. Klasa ścieralności płytek podłogowych wyrażana jest na skali od 1 do 4. Kafelki na podłogę do kuchni powinny mieć klasę ścieralności co najmniej 3.
  • Kafelki podłogowe do kuchni powinny posiadać również właściwości antypoślizgowe. Za minimum w przypadku tego pomieszczenia przyjmuje się płytki antypoślizgowe w klasie R8.
Duże znaczenie dla finalnego wyglądu kuchennej aranżacji ma oczywiście również kolor i wielkość płytek. W przypadku niewielkich kuchni najlepiej postawić na jednolite płytki w jasnych kolorach. Będą one optycznie powiększać pomieszczenie. Jeśli chcemy jeszcze dodatkowo pogłębić efekt wizualnego powiększenia przestrzeni, możemy wybrać do kuchni kafelki podłogowe o błyszczącej, odbijającej światło powierzchni.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.