Current Image

Filtry

SYFONY DO UMYWALEK

38 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Syfon do umywalki

Syfon do umywalki to element instalacyjny, którego zadaniem jest przede wszystkim zbieranie zanieczyszczeń oraz gazów kanalizacyjnych. Syfon do umywalki jest więc najpopularniejszym i najpraktyczniejszym zamknięciem systemu wodnego. Jak dobrze wybrać syfon do umywalki do Twojej łazienki?

Syfony do umywalek – idealnie dopasowane do Twojego wnętrza

Syfony do umywalek to urządzenia o bardzo długiej historii. Pierwsze były znane już w XIX wieku! Od tego momentu zmieniło się wiele, przede wszystkim jakość materiałów, z których wykonywane są syfony do umywalek. Trwałość syfonu do umywalki jest naprawdę wysoka – eksploatacja produktu trwa zazwyczaj kilkanaście lat. Wysokiej jakości syfon do umywalki jest odporny nie tylko na działanie wody, ale również środków do czyszczenia syfonów oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Do czego służy syfon do umywalki? Jego zadaniem jest oczywiście zbieranie zanieczyszczeń i zabrudzeń, które w przeciwnym razie – mogłyby zaburzyć działanie instalacji odpływowej.

W wyborze syfonów do umywalek kierujemy się nie tylko względami praktycznymi, ale także wyglądem tych urządzeń. Wybór produktów z tej kategorii jest naprawdę duży! Znajdziesz wśród nich syfony do umywalek różniące się od siebie materiałem wykonania, budową, ale też wielkością, a nawet kolorem. Większość osób decyduje się na klasyczne, białe modele. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by Twój syfon do umywalki wyróżniał się na przykład nowoczesnym, czarnym kolorem.

Zanim wybierzesz właściwy dla Twojej łazienki syfon do umywalki, odpowiedz sobie na kilka pytań. Czy wybrać płaski syfon, z przelewem, czy bez, jaki montaż będzie najprostszy w przypadku Twojej umywalki – to tylko kilka przykładowych wątków. Sprawdź więc, jakie są rodzaje syfonów i jak wybrać odpowiedni do umywalki?

Syfony do różnych rodzajów umywalek

Zacznijmy od tego, jak działają syfony do umywalek. Jak już wiesz, najważniejszym zadaniem syfonu jest odprowadzenie zużytej wody z umywalki do ścieków. Woda trafia do pionu kanalizacyjnego, a dalej do szamba lub miejskiej sieci kanalizacji. Niewielka część wody zostaje w syfonie podumywalkowym, co zapobiega przenikaniu nieprzyjemnych zapachów do łazienki.

Jakie są rodzaje syfonów? Zasadniczo, wyróżniamy dwa rodzaje, czyli:

  • syfon butelkowy, pionowy – to najbardziej znany model syfonu. Dzięki swojej budowie nie zajmuje za dużo miejsca.
  • Syfon rurowy, poziomy – inaczej nazywany płaskim syfonem do umywalki. Budowa syfonu do umywalki płaskiego sprawia, że syfon się nie zapycha. Czyszczenie płaskiego syfonu do umywalki jest zdecydowanie łatwiejsze w porównaniu do klasycznego.

Szukasz syfonu do umywalki nablatowej? Wybór modelu zależy od tego, czy chcesz, aby syfon był widoczny, czy ukryty w szafce. Jeśli wolisz schować syfon, postaw na zwykły, plastikowy syfon do umywalki nablatowej. Jeżeli jednak syfon ma być wyeksponowany, wówczas lepszym rozwiązaniem jest estetyczny, designerski model syfonu. Tego rodzaju syfony do umywalek nablatowych wykonane są najczęściej z bardzo nowoczesnego mosiądzu.

W ofercie syfonów znajdziesz te dedykowane umywalkom z przelewem i bez przelewu. Syfon do umywalki z przelewem przeznaczony jest do umywalek ze specjalnym otworem. Umywalki bez przelewu są bardziej cenione ze względu na swój estetyczny wygląd. Syfon do umywalki bez przelewu wymaga jednak zakupu specjalnego korka. I tu przechodzimy do wyboru syfonu do umywalki z korkiem. Jakie produkty z tej kategorii są polecane? Najbardziej jakościowe są syfony do umywalki z korkiem klik klak. Wyróżnia je to, że woda przepływa przez nie cały czas. Syfon do umywalki z korkiem klik klak zmniejsza więc ryzyko zalania łazienki.

Zastanawiasz się, jak stworzyć łazienkę bez barier? Na szczęście na rynku dostępne są innowacyjne rozwiązania, dzięki którym bez większych problemów zaprojektujesz pomieszczenie przyjazne osobom z niepełnosprawnościami. Kluczowym elementem wyposażenia takich łazienek jest przecież umywalka. W przypadku zwykłych umywalek dostęp do nich jest ograniczony dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Duże syfony butelkowe zdecydowanie ograniczają swobodny dostęp i uniemożliwiają umycie dłoni. Jaki syfon do umywalki dla niepełnosprawnych będzie więc najlepszy? Polecanym rozwiązaniem jest natynkowy syfon do umywalki dla niepełnosprawnych. Ten model efektywnie oszczędza miejsce pod umywalką. Ponadto syfon ten można maksymalnie przybliżyć do ściany, dzięki czemu zostawiamy wolną przestrzeń na wózek.

Syfony do umywalek – różne kolory

Wiesz już, jak działają i jakie są rodzaje syfonów do umywalek. Pamiętaj też, że wśród tych produktów znajdziesz modele w różnych kolorach. To szczególnie ważne, jeżeli chcesz, aby syfon był elementem dekoracyjnym łazienki. Czarny syfon do umywalki sprawdzi się w nowoczesnych pomieszczeniach. Syfon do umywalki czarny doskonale komponuje się z czarną armaturą lub na zasadzie kontrastu – z białą. Estetycznym rozwiązaniem jest także syfon do umywalki chrom. Przekonaj się, że wybór produktów w tej kategorii jest naprawdę szeroki! rozwiązanie do wnętrz loftowych lub monochromatycznych.

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.