leftImage
Taniej o VAT
przy zakupie za minimum 100 zł. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

BIURKA

62 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Biurka

Biurka towarzyszą nam zarówno w pracy, jak i w domu. Pracujemy na nich przy komputerze, uczymy się, zajmujemy się dokumentami itd. Biurko przyda się w każdym domu, a jeśli są w nim dzieci w wieku szkolnym, staje się wręcz niezbędnym elementem wyposażenia. W naszej ofercie dostępne są biurka do domu w różnym stylu. Są to zarówno biurka z szufladami i zamykanymi szafkami, jak i biura z otwartymi przegrodami. Do nowoczesnych wnętrz pasować będą białe biurka w minimalistycznym stylu. Z kolei do bardziej tradycyjnych aranżacji odpowiednie będą biurka z laminatem imitującym naturalne drewno w ciemniejszych odcieniach. Zapraszamy do zapoznania się ze stale poszerzaną ofertą biurek Komfort.

Jakie biurko wybrać?

Odpowiadając na pytanie, jakie biurko wybrać, powinniśmy rozważyć kilka istotnych kwestii. Są to: przeznaczenie biurka, kwestie ergonomii, materiały, z jakich wykonane jest biurko oraz oczywiście jego wygląd. Przeznaczenie biurka to chyba kwestia najważniejsza. Inne wymagania powinno spełniać biurko dla dziecka w wieku szkolnym, inne tak zwane biurka gamingowe dla zapalonych graczy, a jeszcze inne biurko do typowej pracy biurowej.

  • Biurka uniwersalne to meble, które najczęściej wybieramy do domu. Idealne, gdy chcemy stworzyć niewielki kącik do pracy przy komputerze, płacenia rachunków itd. Ich rozmiar i kształt zależą przede wszystkim od dostępnej w mieszkaniu przestrzeni i naszych indywidualnych potrzeb.
  • Biurka do nauki powinny mieć stosunkowo szeroki blat. Przyda się również kilka pojemnych szuflad, w których zmieszczą się książki, zeszyty i różnego rodzaju szkolne przybory. Jeśli kupujemy biurko dla małego dziecka, możemy rozważyć również modele umożliwiające regulowanie wysokości blatu.
  • Biurka dla graczy, czyli tak zwane biurka gamingowe, wyposażone są najczęściej w specjalne szafki i komory na sprzęt komputerowy, kable itd.
  • W biurze sprawdzą się biurka będące połączeniem dwóch powyższych typów. Takie biurka cechuje zwykle sporych rozmiarów blat i przegrody na kable i sprzęt komputerowy.

Biurka – nie tylko standardowe rozwiązania

Poza klasycznymi modelami kilku producentów mebli oferuje również tak zwane biurka narożne. Jak sama nazwa mówi, biurka rogowe są przystosowane do ustawienia ich w narożniku pomieszczenia. Dzięki nim możemy stworzyć wygodne miejsce do pracy w rogu i w optymalny sposób wykorzystać tę przestrzeń.

Coraz popularniejsze stają się również tak zwane biurka gamingowe. Jak się łatwo domyślić, są to meble przeznaczone dla graczy, którzy wiele godzin spędzają przed komputerem. Co wyróżnia biurka gamingowe? Charakterystyczną cechą tego rodzaju mebli są najczęściej szerokie możliwości personalizacji ustawień biurka. W zależności od tego, jakie biurko gamingowe wybierzemy, będzie można zmieniać wysokość, czy kąt nachylenia poszczególnych jego elementów. Biurka gamingowe są także odpowiednio przystosowane do sprzętu komputerowego. Często mają więc przegrody czy odpowiednie szuflady na poszczególne części takiego zestawu.

Biurka młodzieżowe

Biurko młodzieżowe to obowiązkowy element wyposażenia pokoju dziecka w wieku szkolnym. W zasadzie już w wieku przedszkolnym powinniśmy zadbać o zorganizowanie dziecku takiej funkcjonalnej przestrzeni do zabawy i nauki. Jakie biurko młodzieżowe wybrać? Biurka małe niekoniecznie będą dobrym rozwiązaniem. Biurka dla dzieci powinny mieć odpowiednio szeroki i duży blat, na którym będzie można rozłożyć książki i zeszyty w trakcie nauki. Młodzież coraz szybciej zaczyna dziś korzystać z komputerów, dobrym pomysłem mogą być więc biurka komputerowe wyposażone w odpowiednie przegrody na sprzęt komputerowy. W co jeszcze powinny być wyposażone biurka dla dzieci? W takim meblu na pewno przyda się też co najmniej jedna szuflada, która pomoże utrzymać porządek na biurku. Musimy również pamiętać o tym, jak szybko rosną dzieci. W związku z tym optymalnym rozwiązaniem jest często biurko dla dzieci z możliwością regulacji. Taki mebel będzie rósł wraz z dzieckiem, dzięki czemu będzie to zakup na lata.

Biurka biurowe

Nieco inną kategorie stanowią tak zwane biurka biurowe. Są to meble zaprojektowane przede wszystkim z myślą o codziennej pracy biurowej. Ze względu na rosnącą popularność pracy zdalnej biurka gabinetowe coraz częściej wykorzystuje się również w domu. Projektanci takich modeli stawiają zwykle przede wszystkim na funkcjonalność i względu praktyczne. Kwestie estetyczne są najczęściej na drugim miejscu. Biurka biurowe to więc głównie meble typowo użytkowe.

Biurka do pokoju – jaki układ sprawdzi się najlepiej?

Czy wybrać biurka z szufladami, czy może jednak biurka z półkami otwartymi? A może lepszym rozwiązaniem będą praktyczne biurka z nadstawką? O tym, który z tych mebli sprawdzi się najlepiej, decydują przede wszystkim nasze potrzeby, a także metraż i układ pomieszczenia, w którym chcemy biurko wykorzystać.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest oczywiście biurko z szufladami. Szuflady pozwalają na łatwy dostęp do całej swojej zawartości i w przeciwieństwie do uchylnych szafek, czy półek nie musimy się schylać, żeby z nich skorzystać. Biurko z szufladami jest więc w większości przypadków dużo wygodniejsze niż biurko z półkami czy szafką. Taki model biurka ma jeszcze jedną czysto praktyczną zaletę. W przypadku biurka z otwartymi półkami ich zawartość jest cały czas widoczna. Musimy na bieżąco dbać o porządek w tej części biurka. Podczas gdy zawartość szuflad jest niewidoczna, możemy sobie więc pozwolić na nieco większą swobodę w organizowaniu ich zawartości.

Są jednak aranżacje, w których o wiele lepiej sprawdzi się biurko z półkami. Są to przede wszystkim wnętrza industrialne czy też aranżacje inspirowane surowym stylem loftowym. Kilka słów więcej na temat tego rodzaju aranżacji napisaliśmy w kolejnym akapicie dotyczącym inspiracji na wnętrza z biurkami.

W kategorii biurka jest także jedno popularne rozwiązanie dedykowane przede wszystkim do ciasnych wnętrz, w których zależy nam na optymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Są to tak zwane biurka z nadstawką, czyli modele, które nad blatem posiadają dodatkową część wyposażoną w półki czy małe szufladki. Biurka z nadstawką sprawdzą się idealnie na przykład jako miejsce do hobbystycznych prac plastycznych czy innych podobnych zajęć. Dzięki nadstawce mamy w zasięgu ręki wszystkie potrzebne nam akcesoria i materiały.

Biurka – inspiracje

Projektanci wnętrz i designerzy największych marek meblowych pokazali nam już nieraz, że nawet najprostsze domowe sprzęty mogą przyjąć funkcję dekoracyjną. Przy odrobinie aranżacyjnego wyczucia biurka nowoczesne mogą stać się integralnym elementem aranżacji danego wnętrza, nawet jego ozdobą. Świetnym przykładem mogą być biurka loft lub biurka industrialne. W takich aranżacjach możemy postawić na przykład na proste biurka stylizowane na stoły kreślarskie lub biurka industrialne, w których metalową ramę połączono z elementami drewnianymi. Sporą popularnością cieszą się również biurka skandynawskie. W tej kategorii królują proste biurka białe lub biurka w kolorze naturalnego drewna. Biurka skandynawskie to też często modele, w których białe fronty połączone są z blatem imitującym wzór i kolor naturalnego drewna.

Zobacz powiązane Porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.