leftImage
Taniej o VAT
przy zakupie za minimum 100 zł. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

ZLEWOZMYWAKI DWUKOMOROWE

79 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Zlewozmywaki dwukomorowe

Dwukomorowy zlewozmywak to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w intensywnie użytkowanej kuchni. Jeśli często gotujecie i korzystacie z kuchni na co dzień, to zlew dwukomorowy może okazać się bardzo funkcjonalnym elementem kuchennej aranżacji. Zlewozmywaki dwukomorowe to jednak najczęściej stosunkowo duże modele, które wymagają odpowiednio dużej przestrzeni. Montaż takiego zlewu oznacza więc często rezygnację ze znacznej części kuchennego blatu.

W sklepie internetowym Komfort zlewozmywaki dwukomorowe to kilkanaście różnych modeli. Są to zlewy dwukomorowe wyselekcjonowane z najnowszych katalogów polskich i europejskich producentów kuchennego wyposażenia. W stałej sprzedaży mamy na przykład zlewy dwukomorowe polskiej marki Laveo. Oferujemy zarówno nowoczesne granitowe zlewy dwukomorowe, jak i klasyczne zlewy stalowe z dwiema komorami. Więcej informacji o właściwościach obu tych materiałów znajdziecie poniżej.

Zlew 2-komorowy

Jaki zlewozmywak 2-komorowy wybrać? Czy lepszy będzie zlew na 2 komory granitowy, czy może jednak standardowy model stalowy? Jakie są najważniejsze zalety tych materiałów?

Rozwiązaniem, które stosowane jest w kuchniach od wielu lat, są zlewozmywaki 2-komorowe stalowe. Jednym z największych atutów tego materiału jest stosunkowo niska cena. Zlewozmywak 2-komorowy stalowy to najczęściej wydatek pomiędzy 100 a 200 zł. Zlewy z tego materiału są również lekkie, co ułatwia ich transport i montaż. Do listy atutów stalowych zlewozmywaków możemy dodać także odporność na niskie i wysokie temperatury, a także niewrażliwość na zdecydowaną większość stosowanych w kuchni chemikaliów. Do stalowego zlewu możemy bez obaw o jego uszkodzenie włożyć gorący garnek czy patelnię zdjętą z kuchenki.

Ten materiał ma jednak także pewne wady. Stalowy zlew 2-komorowy jest dosyć wrażliwy na zarysowania. Drobne rysy mogą powstać na przykład w trakcie mycia ostrych kuchennych noży, czy w wyniku stosowania abrazyjnych środków czyszczących. Częściowym rozwiązaniem tego problemu jest zakup zlewozmywaka stalowego o tak zwanej strukturze lnu. Na takiej nieregularnej powierzchni ewentualne zarysowania nie będą tak widoczne jak na zlewie z gładkiej stali.

Szybki rzut oka na najnowsze kolekcje 2-komorowych zlewów kuchennych czołowych producentów pozwala stwierdzić, że zdecydowanie większą popularnością cieszą się dziś zlewy granitowe. Co sprawia, że zlew 2-komorowy z granitu tak często spotykany jest dziś w nowoczesnych aranżacjach kuchni? Tego rodzaju zlewy nie powstają w rzeczywistości z całkowicie naturalnego granitu. Zamiast tego do ich produkcji wykorzystuje się bazujący na sproszkowanym granicie mineralny kompozyt. Od 70 do 80% takiego materiału stanowi zmielony na pył granit. Łączy się go ze specjalnymi żywicami, które służą jako spoiwo. Na tym etapie do kompozytu można dodać również inne dodatki poprawiające parametry techniczne materiału lub barwniki. Finalny produkt to materiał, który wizualnie i w dotyku przypomina naturalny kamień. Podobnie jak naturalny granit kompozyt ten jest również bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Podstawową różnicą jest jednak możliwość stosunkowo łatwego formowania i obróbki tego materiału. Dzięki temu zlewy 2-komorowe granitowe dostępne są w naprawdę różnych kształtach. Poza klasycznymi zlewami prostokątnymi w naszym sklepie znajdziecie także zlewy o komorach okrągłych i półokrągłych. Możliwości barwienia masy sprawia, że zlewy 2-komorowe granitowe dostępne są w różnych kolorach. Bardzo dużą popularnością cieszą się na przykład 2-komorowe zlewy granitowe czarne czy szare. Po taki zlew 2-komorowy możecie śmiało sięgnąć między innymi w przypadku aranżacji kuchni skandynawskich, industrialnych czy loftowych. Z kolei w kuchni inspirowanej klasycznymi lub tradycyjnymi trendami możecie sięgnąć po granitowe zlewy 2-komorowe białe, lub beżowe.

Czy zlew na 2 komory z granitu ma jakieś wady? Jednym z niewielu mankamentów tego materiału jest stosunkowo wysoki ciężar. Duży 2-komorowy zlew z konglomeratu może więc w niektórych sytuacjach wymagać odpowiednio mocnej podbudowy w postaci wzmocnionej szafki pod zlewozmywak.

Zlewy kuchenne dwukomorowe

Jeśli nadal nie możecie zdecydować, czy zlew 2-komorowy to odpowiednie rozwiązanie do Waszej kuchni, to zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi zaletami takiego rozwiązania:

  • Zlewozmywaki dwukomorowe do kuchni to przede wszystkim rozwiązanie bardzo wygodne i funkcjonalne. Dwie komory zapewniają dużo przestrzeni do mycia naczyń czy świeżych produktów spożywczych. Jeśli zależy Wam na stworzeniu naprawdę komfortowej strefy umywalkowej, możecie wybrać zlew do kuchni dwukomorowy z ociekaczem.
  • Zlewy do kuchni dwukomorowe sprawdzą się idealnie w kuchni bez zmywarki. Jest to rozwiązanie polecane także dla osób, które dużo i często gotują.
  • Zaletą zlewozmywaków dwukomorowych kuchennych jest także duża liczba dostępnych wzorów, a nawet kolorów. Dotyczy to przede wszystkim zlewów granitowych. W najnowszych kolekcjach wyposażenia kuchni znajdziecie zlewy 2-komorowe szare, czarne, beżowe, grafitowe itd.
  • Różnorodność zlewozmywaków dwukomorowych dotyczy również stylu i kształtów. Poza standardowymi zlewami prostokątnymi w naszym sklepie online znajdziecie także kuchenne zlewy dwukomorowe półokrągłe, owalne czy modele w kształcie trapezu.
  • Większość dostępnych na rynku modeli zlewów dwukomorowych to tak zwane zlewy odwracalne. Co to oznacza? Cecha ta nie ma większego znaczenia w przypadku symetrycznych zlewów dwukomorowych. Jest jednak bardzo ważna w przypadku zlewozmywaków z ociekaczem. Odwracalny zlew możemy w zależności od naszych potrzeb i preferencji zamontować z ociekaczem po prawej lub lewej stronie.

Zlewozmywaki dwukomorowe narożne

Zlewy dwukomorowe to także rozwiązanie, które wykorzystać można w narożniku kuchni. W zależności od wybranej marki i typu zlewy dwukomorowe narożne mają bardzo różne kształty i układ komór. Zlewozmywak dwukomorowy rogowy może mieć kształt litery L lub trapezu. W ofercie niektórych producentów dostępne są również zlewy dwukomorowe narożne owalne i półokrągłe. To, jaki rodzaj narożnego zlewu dwukomorowego wybrać, zależy oczywiście przede wszystkim od metrażu kuchni i układu kuchennej zabudowy. W wielu przypadkach kuchenny zlew narożny pozwala w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń w narożniku kuchni. Kluczową kwestią przy wyborze takiego zlewu jest także typ szafki narożnikowej. Inny zlew wybierzemy w przypadku klasycznej szafki narożnikowej prostokątnej, a jeszcze inne modele będą pasować to wykorzystywanych czasami szafek z blatem w kształcie trapezu.

Zlewozmywaki dwukomorowe wąskie

W przypadku kuchni o niestandardowym układzie lub wyjątkowo wąskich pomieszczeń duże znaczenie może mieć również szerokość zlewozmywaka dwukomorowego. W jakich sytuacjach sprawdzą się zlewozmywaki dwukomorowe wąskie i jakie wymiary mają takie modele? Zdecydowana większość zlewów dwukomorowych to modele o szerokości około 50 cm. Za zlewozmywaki dwukomorowe wąskie można więc uznać te, w przypadku których wymiar ten jest niższy niż 50 cm. Bardzo wąskie zlewozmywaki dwukomorowe to jednak raczej rzadkość i montaż takiego zlewu w szafce o szerokości mniejszej niż standardowe 60 cm może być problematyczny.

Zlew dwukomorowy mały

Małe zlewy dwukomorowe należą raczej do rzadkości. Jeśli szukacie małego zlewu, to zdecydowanie lepszym wyborem może być zlew jednokomorowy. Kompromisowym, pośrednim rozwiązaniem będzie też zlew 1,5 komorowy. Jeśli chodzi o konkretne wymiary, to najmniejsze zlewy dwukomorowe dostępne w naszym sklepie to modele o długości niecałych 80 cm. Są one przeznaczone do montażu na standardowych szafkach pod zlewozmywak szerokości 80 cm. W tej grupie rozmiarowej znajdziecie modele inspirowane różnymi wnętrzarskimi trendami. Poza klasycznymi prostokątnymi zlewozmywakami oferujemy także zlewozmywaki dwukomorowe owalne i półokrągłe. Z kolei największe zlewy z 2 komorami z naszej oferty to modele o długości aż 116 cm. Są to zlewy dwukomorowe z dodatkowym ociekaczem. Ten element strefy umywalkowej jest szczególnie praktycznym rozwiązaniem w kuchni bez zmywarki. Ociekacz przydaje się jednak również w innych sytuacjach. Możemy na nim położyć produkty rozmrażane, czy też świeże warzywa i owoce po umyciu. Na zlew 2-komorowy z ociekaczem mogą więc zdecydować się również osoby, które dużo i często gotują.

Zlewozmywaki dwukomorowe — ceny

Zastanawiacie się, ile kosztuje zlewozmywak dwukomorowy? Ceny zlewozmywaków 2-komorowych uzależnione są oczywiście od kilku różnych czynników. Największy wpływ na to, ile kosztuje zlew dwukomorowy, ma oczywiście materiał, z którego jest wykonany. Najtańszą opcją są zlewy stalowe. Cena zlewu dwukomorowego ze stali to zwykle około 200 zł. Przypomnijmy tylko, że zlewozmywaki z tego materiału są stosunkowo lekkie i łatwe w montażu. Są także odporne na wysokie temperatury i nawet silne środki czyszczące. Minusem takich modeli jest jednak stosunkowo duża wrażliwość na zarysowania. Nie da się także ukryć, że ustępują one coraz popularniejszym zlewom granitowym pod względem wizualnym. Na nieco większy wydatek musicie się przygotować, jeśli zaplanowaliście w kuchni zlewozmywak 2-komorowy granitowy. Cena takiego modelu uzależniona jest oczywiście od dokładnych wymiarów, producenta itd. W większości przypadków za zlew dwukomorowy granitowy zapłacicie od kilkuset do mniej więcej tysiąca złotych. W menu po lewej znajdziecie proste narzędzie, które pozwoli Wam szybko znaleźć zlewozmywaki 2-komorowe w konkretnych przedziałach cenowych.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Zobacz powiązane Inspiracje

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.