leftImage
Kuchnie -20%
przy zakupie minimum 2 szafek. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

PŁYTY GAZOWE

44 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Płyty gazowe w sklepie Komfort

Solidna płyta gazowa to obowiązkowy element wyposażenia kuchni. Ekonomiczne urządzenie od renomowanego producenta pozwoli Ci w szybki i bezpieczny sposób przygotować obiad dla całej rodziny. Już dziś sprawdź naszą ofertę kuchenek gazowych!

Płyty gazowe – komfort gotowania i oszczędność energii

Nowoczesne płyty gazowe są nie tylko praktyczne, ale również atrakcyjne wizualnie. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach technologicznych oraz stylistycznych. W naszej ofercie znajdziesz płyty gazowe w wielu wymiarach, kolorach oraz stylistykach, które zapewnią Ci maksymalny komfort podczas gotowania.


Niewątpliwą zaletą kuchenek gazowych jest możliwość szybkiego podgrzewania i regulacji płomienia. Zasilane gazowo kuchenki najnowszej generacji posiadają szereg zabezpieczeń, dzięki którym możesz cieszyć się z ich użytkowania bez obawy o bezpieczeństwo swoje i domowników. Należy także wspomnieć, że montaż płyty gazowej pozwoli Ci zaoszczędzić sporo na rachunkach za energię elektryczną. Jeśli cenisz sobie ekonomiczne rozwiązania, które pozwolą Ci zaoszczędzić energię oraz pieniądze, to płyta gazowa sprawdzi się w twojej kuchni doskonale.

Rodzaje płyt gazowych

Dobra płyta gazowa powinna być wykonana z trwałego, odpornego na działanie wysokich temperatur materiału. W naszej ofercie znajdziecie stylowe płyty gazowe ceramiczne lub ze szkła hartowanego w wielu wariantach – od jednego małego palnika aż do sześciu.


Płyta gazowa 1 palnikowa to idealne rozwiązanie do małego mieszkania (np. studenckiej kawalerki), w którym zbyt dużo się nie gotuje. Samodzielny palnik sprawdzi się bardziej do podgrzewania aniżeli do przygotowywania pełnowartościowych posiłków. Zdarza się, że niektórzy użytkownicy płyt indukcyjnych dokupują dodatkową płytę gazową z jednym palnikiem, ponieważ potrzebują żywego ognia do przyrządzania niektórych potraw (np. dania z woka). Mała, elegancka płyta gazowa z jednym palnikiem z pewnością zmieści się na każdym blacie, ale przed zakupem polecamy dopasować idealnie jej wymiar do mebli.


Jeśli w twoim domu gotuje się sporo obiadów i innych posiłków, warto rozważyć zakup płyty gazowej z większą ilością palników. Wśród oferowanych przez nas sprzętów AGD renomowanych firm znajdziesz płyty z 3 palnikami, a nawet płyty gazowe wyposażone w 6 palników.


Nowością na rynku są płyty gazowe bez płomieni, tak zwane hybrydowe, które łączą w sobie klasyczne palniki z właściwościami indukcji. Palniki umieszczane są w niej pod szklaną powierzchnią, a sterowanie samym natężeniem ognia odbywa się poprzez specjalny panel. Taka płyta bez płomieni wygląda niezwykle designersko, dlatego idealne wpisze się w bardzo nowoczesne wnętrza. Trzeba się jednak liczyć z tym, że urządzenie to nie należy do najtańszych.

Rozmiary płyt gazowych

Wybierając płytę do swojej kuchni, zwróć uwagę na dwa wymiary: głębokość oraz szerokość. Odpowiednie dopasowanie płyty do powierzchni blatu jest kluczowe z uwagi na bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Płyta gazowa 45 cm znakomicie uzupełni przestrzeń małego kuchennego blatu. Jeśli poszukujesz urządzenia o większym rozmiarze, płyta gazowa 60 cm lub 70 cm powinna idealnie spełnić swoje zdanie.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Zobacz powiązane Inspiracje

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.