Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Kuchnia w kształcie litery u - inspiracje, aranżacje i projekty

(2 inspiracje)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

 • Rozmiar

 • Kolor

 • Rodzaj

 • Kolor frontu

 • Rodzaj frontu

 • Kolor blatu

 • Nazwa kolekcji

 • Rodzaj blatu

 • Kształt

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Rodzaj sprzętu AGD

 • Wykończenie ściany nad blatem

Inspiracje kuchnia w kształcie litery U

Kuchnia w kształcie litery U to inspiracja, którą wykorzystać możecie zarówno we wnętrzu nowoczesnym, jak i w przytulnym mieszkaniu inspirowanym tradycyjnymi trendami wnętrzarskimi. Jest to bardzo funkcjonalny układ kuchennej zabudowy, który daje całkiem duże możliwości aranżacyjne. Interesują Was inspiracje kuchni w kształcie litery U? Jeśli planujecie taki układ w kuchni i szukacie inspiracji, to zapraszamy do sprawdzenia kilku propozycji naszych projektantów. Dzięki modułowej konstrukcji mebli kuchennych Komfort i bardzo dużej liczbie dostępnych wzorów i modeli szafek do stworzenia kuchni w kształcie litery U możecie wykorzystać produkty z różnych kolekcji.

Aranżacje kuchni w kształcie litery U

Wspominaliśmy już, że układ kuchni w kształcie U daje naprawdę duże możliwości aranżacyjne. Przy odrobinie wnętrzarskiego wyczucia ten układ kuchennej zabudowy możecie wykorzystać w praktycznie każdej aranżacji. Jeśli należycie do miłośników eleganckich wnętrz w klasycznym stylu, to może zainteresować Was nasza kolekcja mebli kuchennych Roma. W ramach tej kolekcji znajdziecie meble kuchenne ze stylowymi głęboko frezowanymi frontami. Są one dostępne w trzech różnych kolorach, które świetnie sprawdzą się w kuchniach inspirowanych wnętrzarską klasyką. Są to fronty w kolorze białym, szarym oraz granatowym. Ciekawym elementem tej kolekcji są także przeszklone fronty szafek wiszących z eleganckimi szprosami.

Jakie aranżacje kuchni w kształcie litery U możecie stworzyć za pomocą mebli Roma? Poza ponadczasową klasyczną kuchnią po meble z tej kolekcji możecie śmiało sięgnąć także, aranżując kuchnię w stylu angielskim. W wielu przypadkach frezowane fronty sprawdzą się także w kuchniach inspirowanych skandynawskimi minimalizmem. W takich aranżacjach możecie delikatnie złagodzić elegancki charakter tych frontów kilkoma dodatkami z naturalnych materiałów. Nasza kolekcja mebli kuchennych Roma może być również inspiracją do stworzenia aranżacji kuchni w kształcie litery U w stylu Hamptons czy nawet pełnej domowego ciepła kuchni rustykalnej.

Rozczarowani naszą ofertą nie powinni być jednak również Ci z Was, którzy preferują nowoczesne aranżacje kuchni w kształcie litery U. Głównie z myślą o miłośnikach nowoczesnych, designerskich kuchni powstała kolekcja Torino. W ramach tej linii produktowej znajdziecie minimalistyczne, ale niezwykle efektowne meble kuchenne na wysoki połysk. Błyszcząca, odbijająca światło powierzchnia sprawia, że tego rodzaju kuchenna zabudowa może optycznie powiększyć pomieszczenie. Szczególnie jeśli zdecydujecie się na meble kuchenne Torino w kolorze białym. Sporą popularnością wśród naszych klientów cieszą się jednak także fronty czarne na wysoki, które nawet prostej aranżacji kuchni mogą nadać niezwykle eleganckiego charakteru. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym może być także połączenie w nowoczesnej kuchni frontów w kolorze białym i czarnym.

Jeśli szukacie pomysłu na aranżację kuchni w kształcie liter U w uniwersalnym stylu, który sprawdzi się zarówno w mieszkaniu nowoczesnym, jak i we wnętrzach klasycznych, to może zainteresować Was nasza kolekcja mebli kuchennych Siena. Kolekcja ta daje możliwość wyboru jednego z aż ośmiu różnych kolorów frontów. Obok klasycznej bieli, jasnej szarości, czy delikatnego jasnego brązu w kolekcji Siena znajdziecie również dużo odważniejsze propozycje kolorystyczne. Są to na przykład szafki kuchenne granatowe, czarne, czy też szafki w kolorze butelkowej zieleni. Warto także zwrócić uwagę na to, że w przypadku większości kolorów możecie wybrać pomiędzy finiszem matowym lub frontami na wysoki połysk. Do Waszej aranżacji kuchni w kształcie litery U możecie więc dobrać nie tylko kolor mebli kuchennych, ale również sposób ich wykończenia.

Projekty kuchni w kształcie litery U

Projekt kuchni w kształcie litery U, podobnie zresztą jak każdy inny projekt tego pomieszczenia, powinien uwzględniać kwestie związane z ergonomią i funkcjonalnością. W większości przypadków kluczowe jest zachowania zasady tak zwanego trójkąta roboczego. Jest to uniwersalna zasada dotycząca rozmieszczenia na projekcie kuchni trzech kluczowych stref: kuchenki, zlewozmywaka i lodówki. Jak sama nazwa wskazuje, te trzy elementy wyposażenia powinny być na planie kuchni wierzchołkami trójkąta. Ważne jest jednak nie tylko ich rozmieszczenie względem siebie. Dla stworzenia wygodnej komunikacji pomiędzy strefami roboczymi konieczne jest także zachowanie odpowiednich odległości. Większość ekspertów wskazuje, że optymalna odległość między zlewozmywakiem i lodówką to od 120 do maksymalnie 210 cm. Podobny dystans powinien w trójkącie roboczym dzielić zlew i kuchenkę. Jednak w przypadku bardzo małej kuchni minimalny wymiar 120 cm możecie zredukować do 90 cm. Na nieco większą odległość możecie pozwolić sobie w przypadku lodówki i kuchenki. Te dwie strefy może dzielić maksymalnie nawet 270 cm (w przypadku dużej kuchni). Odległość pomiędzy nimi nie powinna być jednak mniejsza niż 120 cm.

Dzięki swojemu układowi projekty kuchni w kształcie litery U pozwalają zwykle bez problemu zastosować się do zasad trójkąta roboczego. Jeśli jednak macie jakikolwiek problem z projektem kuchni w kształcie U, to zapraszamy do skorzystania ze wsparcia naszego działu projektowego. Na naszej stronie znajdziecie krótki formularz, po którego wypełnieniu skontaktuje się Wami nasz doradca. Wystarczy, że pokażecie nam, jakie kuchnie się Wam podobają i czego absolutnie nie może zabraknąć w projekcie kuchni w kształcie litery U. Na podstawie Waszych wymagań i preferencji nasz dział projektowy stworzy indywidualny i jedyny w swoim rodzaju projekt kuchni w kształcie litery U. Oprócz gotowego projektu kuchni otrzymacie również szczegółowy kosztorys. Istnieje także możliwość skorzystania z opcjonalnej usługi montażu kuchni w Waszym domu.

Kuchnia w kształcie litery U – galeria

Interesują Was zdjęcia kuchni w kształcie litery U? Galerię takich zdjęć znajdziecie na stronach poświęconych wybranym kolekcjom naszych kuchennych mebli. Możecie zobaczyć tam zdjęcia kuchni w kształcie litery U, które powstały w naszym studiu projektowym. Nasze galerie kuchni w kształcie litery U obejmują zarówno aranżacje w stylu nowoczesnym, jak i kuchnie inspirowane klasycznymi trendami wnętrzarskimi. Jeśli jednak zdjęcia kuchni w kształcie litery U to dla Was za mało i chcielibyście zobaczyć nasze meble kuchenne na żywo, to zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych sklepów stacjonarnych. Sieć sklepów Komfort to około 160 punktów na terenie całego kraju. Najbliższy sklep Komfort możecie znaleźć, korzystając z intuicyjnej wyszukiwarki na naszej stronie. Na miejscu możecie obejrzeć meble kuchenne i akcesoria na żywo, a także porozmawiać z wykwalifikowanymi doradcami.

Układ kuchni w kształcie litery U

Układ kuchni w kształcie litery U ma kilka istotnych zalet, którym zawdzięcza swoją popularność. Do największych atutów tego rodzaju kuchennej zabudowy zaliczyć można:

 • Układ kuchni w kształcie litery U jest niezwykle funkcjonalny. Bez większych problemów pozwala na wdrożenie w życie zasady trójkąta roboczego i zachowanie ergonomicznej komunikacji pomiędzy kluczowymi strefami roboczymi w kuchni.
 • W układzie kuchni w kształcie litery U macie do dyspozycji aż 3 linie zabudowy szafek. Dzięki takiemu układowi zyskujecie więc bardzo dużo przestrzeni do przechowywania zapasów i innych niezbędnych w kuchni akcesoriów.
 • Układ kuchni w kształcie litery U sprawdzi się zarówno w małej, jak i dużej kuchni. W niewielkim pomieszczeniu możecie stworzyć układ kuchni w kształcie litery U, w którym wszystko będzie pod ręką. Natomiast w bardzo przestronnej kuchni możecie pomyśleć o wykorzystaniu wyspy kuchennej na środku pomieszczenia. Taka wyspa da Wam do dyspozycji dodatkowy blat roboczy, a w niektórych sytuacjach może pełnić również funkcję stołu.
 • Układ kuchni w kształcie litery U sprawdza się także w przypadku kuchni otwartych na salon. Jeden z dłuższych boków może w takiej aranżacji pełnić funkcję barku wizualnie i fizycznie oddzielającego kuchnię od strefy wypoczynkowej.


 • Czy układ kuchni w kształcie litery U ma jakieś wady? Taka aranżacja kuchni nie zawsze sprawdzi się w przypadku bardzo wąskich pomieszczeń. Minimum, jakie powinniście zachować to 120 cm wolnej przestrzeni pomiędzy dwoma dłuższymi liniami zabudowy, stanowiącymi ramiona litery U. Taka odległość pozwala na stosunkowo wygodną pracę w kuchni i korzystanie z dolnych szafek. W przypadku bardzo wąskich pomieszczeń dużo lepszym pomysłem może być jednak kuchnia w kształcie litery L lub nawet kuchnia jednorzędowa. Wyzwaniem, z którym musicie się zmierzyć w przypadku układu kuchni w kształcie litery U, jest również konieczność zagospodarowania aż dwóch narożników. W naszym sklepie znajdziecie jednak specjalne szafki narożne i inne rozwiązania techniczne, które pozwolą w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń w narożniku pomieszczenia.