Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Kuchnia w kształcie litery l - inspiracje, aranżacje i projekty

(24 inspiracji)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

 • Rozmiar

 • Kolor

 • Rodzaj

 • Kolor frontu

 • Rodzaj frontu

 • Kolor blatu

 • Nazwa kolekcji

 • Rodzaj blatu

 • Kształt

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Rodzaj sprzętu AGD

 • Wykończenie ściany nad blatem

Kuchnia w kształcie litery L – inspiracje

Zdecydowana większość projektantów i dekoratorów wnętrz jest zgodna co do tego, że kuchnia w kształcie litery L to najpopularniejszy i zarazem najbardziej praktyczny układ kuchennej zabudowy. Kuchnie w kształcie litery L to inspiracje, które wykorzystać możecie zarówno w otwartej na salon kuchni, jak i w kuchniach zamkniętych. Dużego znaczenia nie ma tu również metraż pomieszczenia. Inspiracje kuchni w kształcie litery L wykorzystać możemy w dużej przestronnej kuchni i w małym wąskim pomieszczeniu. Jeśli nie macie pomysłu, jak stworzyć funkcjonalną i atrakcyjną zabudowę kuchni w takim kształcie, to zapraszamy do sprawdzenia, jakie inspiracje na kuchnie w kształcie litery L przygotowali dla Was nasi projektanci. Dzięki modułowej konstrukcji naszych mebli kuchennych do stworzenia kuchni inspirowanej kształtem litery L wykorzystać możecie praktycznie każdą z naszych kuchennych kolekcji. Coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby, które preferują ponadczasowe i eleganckie kuchnie klasyczne, jak i Ci z Was którzy planują designerską nowoczesną kuchnię.

Aranżacje kuchni w kształcie litery L

Wspomnieliśmy już, że aranżacja kuchni w kształcie litery L to jeden z najpopularniejszych układów kuchennej zabudowy. Na aranżacje kuchni L decydują się często również nasi klienci. Konstrukcja i szeroka gama dostępnych w naszej ofercie mebli kuchennych sprawia, że bez problemu stworzycie zarówno nowoczesną kuchnię, jak i wnętrze inspirowane jednym z tradycyjnych trendów wnętrzarskich.

Miłośników ponadczasowej elegancji i wnętrz inspirowanych stylem klasycznym mogą zainteresować nasze meble kuchenne z kolekcji Roma i London. Charakterystyczną cechą obu tych kuchennych kolekcji są eleganckie frezowane fronty. Na takie szafki kuchenne możecie zdecydować się nie tylko w klasycznych kuchniach. Frezowane fronty świetnie wpisują się także w kuchnie inspirowane stylem angielskim, eleganckie kuchnie Hamptons czy kuchnie w stylu nowojorskim. W ramach tych kolekcji znajdziecie meble kuchenne w różnych kolorach. Jeśli planujecie aranżację kuchni w kształcie litery L w jasnej i stonowanej kolorystyce, to w ramach tych kolekcji znajdziecie oczywiście meble białe i jasnoszare. Poza tymi uniwersalnymi kolorami oferujemy również nieco odważniejsze propozycje aranżacyjne. W kuchni Hamptons lub w aranżacji z motywami marynistycznymi wykorzystać możecie meble kuchenne z granatowymi frontami. Ciekawą klasyczną aranżację kuchni w kształcie litery L możecie stworzyć również, sięgając po meble Roma w kolorze butelkowej zieleni.

Coś dla siebie w naszej ofercie znajdą także Ci z Was, którzy planują kuchnie w stylu skandynawskim. Skandynawską aranżację kuchni w kształcie L możecie stworzyć dzięki meblom z kolekcji Verona. Są one dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: matowa biel i matowy grafit. Oba te kolory idealnie wpisują się w charakter wnętrz skandynawskich. Jeśli chcecie nieco wizualnie ożywić taką minimalistyczną skandynawską kuchnię, to możecie wykorzystać kilka detali w kolorze czarnym lub złotym.

Na niewielki wybór nie powinni narzekać również miłośnicy nowoczesnych i designerskich aranżacji kuchni w literę L. Takie wnętrze możecie stworzyć, na przykład wykorzystując zabudowę kuchenną z kolekcji Torino lub Empoli. Pierwsza z tych kolekcji to propozycja dla osób, które poszukują mebli kuchennych na wysoki połysk. Są to nowoczesne meble kuchenne na wysoki połysk w dwóch ponadczasowych kolorach: czarnym i białym. Możecie wykorzystać jej do stworzenia aranżacji kuchni w kształcie L w jednym kolorze lub dowolnie połączyć fronty czarne z białymi. Z kolei w kolekcji Empoli możecie znaleźć proste, delikatnie ramowane fronty dostępne między innymi w kolorze grafitowym i błękitnym.

Wśród naszych mebli kuchennych znajdziecie także propozycje zaprojektowane z myślą o tak popularnych ostatnio kuchniach industrialnych i loftowych. Taką surową, ale niezwykle modną aranżację kuchni w kształcie litery L możecie stworzyć za pomocą szafek z kolekcji Bari Plus. W te trendy architektoniczne idealnie wpisują się fronty, w których połączyliśmy elementy czarne z jasnym naturalnym drewnem.

Projekt kuchni w kształcie litery L

Projekt kuchni w kształcie litery L podobnie jak każdy inny projekt tego pomieszczenia powinien brać pod uwagę przede wszystkim optymalne ustawienie kluczowych stref roboczych. Planując projekt kuchni w kształcie L, powinniście więc skupić się na tym, aby układ kuchenki, lodówki i kuchennego zlewozmywaka umożliwiał wygodną i intuicyjną komunikację i pracę w kuchni. Kłania się tu uniwersalna zasada projektowania kuchni znana pod nazwą trójkąta roboczego. Mówi ona o tym, że trzy wymienione wyżej kluczowe elementy wyposażenia kuchni powinny na projekcie kuchni stanowić wierzchołki trójkąta. Na szczęście projekt kuchni w kształcie litery L, w przeciwieństwie do niektórych innych układów, pozwali Wam bez problemu zastosować się do tej uniwersalnej zasady.

Przykładowy projekt kuchni w kształcie litery L przewiduje, że na środku dłuższego boku zabudowy umieszczony jest blat roboczy, czyli miejsce, w którym przygotowujecie posiłek, kroicie, obieracie, wyrabiacie ciasto itd. Skrajny koniec dłuższego boku zabudowy to idealne miejsce na lodówkę. Z kolei na krótszym boku litery L możecie umieścić kuchenkę i ewentualnie mikrofalówkę. Pozostaje nam jeszcze kwestia zlewozmywaka. Możecie umieścić go pomiędzy strefą gotowania a blatem roboczym do przygotowywania posiłków.

Pamiętajcie też, że jeśli projekt kuchni w kształcie litery L sprawia Wam jakiekolwiek problemy, czy macie związane z nim wątpliwości, to zawsze możecie skorzystać z pomocy naszych projektantów. Jedyne co musicie zrobić to wypełnić krótki formularz online i powiedzieć nam, jakie projekty kuchni w kształcie litery L się Wam podobają i co koniecznie musi się znaleźć w takiej kuchni. Na podstawie Waszych preferencji i wymagań stworzymy indywidualny projekt kuchni w kształcie litery L. Wraz z gotowym projektem kuchni otrzymacie również szczegółowy kosztorys wszystkich elementów zabudowy oraz opcjonalną propozycję montażu kuchni przez specjalistów z Waszego regionu.

Pomysł na kuchnie w kształcie litery L

Szukacie pomysłów na kuchnie w kształcie litery L? Ten układ daje naprawdę duże możliwości aranżacyjne. Poniżej znajdziecie pomysły na kuchnie w kształcie litery L przygotowane przez naszych projektantów:

 • Kuchnia w kształcie litery L to pomysł, który świetnie sprawdzi się w długiej i wąskiej kuchni. W wąskim pomieszczeniu nie mamy raczej możliwości stworzenia zabudowy dwurzędowej. Dużo lepiej sprawdzi się w nich najczęściej kuchnia o układzie L. Dobrym pomysłem w takiej wąskiej kuchni z zabudową kształcie litery L może być pozostawienie wolnej przestrzeni pomiędzy szafkami wiszącymi a sufitem. Może to wizualnie poszerzyć pomieszczenie. Z kolei zabudowa sięgająca samego sufitu sprawi, że tylko podkreślimy niewielką szerokość kuchni.
 • Jeśli chodzi o pomysły na kuchnię w kształcie litery L bez okna, to w takich aranżacjach stawiajcie przede wszystkim na jasną kolorystykę połączoną z naturalnymi materiałami. Białe meble kuchenne i blaty w kolorze jasnego naturalnego drewna lub kamienia skutecznie powiększą i rozjaśnią taka niewielką kuchnię bez okna.

Układ kuchni w kształcie litery L

Układ kuchni w kształcie litery L ma bardzo dużo praktycznych i funkcjonalnych zalet. Do największych atutów takiej zabudowy kuchni możemy zaliczyć:

 • Układ kuchni w kształcie litery L sprawdza się niezależnie od metrażu kuchni. Na taką zabudowę kuchenną możemy zdecydować się zarówno w niewielkiej kuchni, jak i w dużym, przestronnym pomieszczeniu. Nie ma też większego znaczenia, czy jest to kuchnia otwarta na salon, czy odrębne, zamknięte pomieszczenie.
 • Układ kuchni w kształcie litery L daje nam duże możliwości aranżacyjne i pozwala na zachowanie najważniejszych reguł ergonomii. Układ L pozwala na stworzenie wygodnego i funkcjonalnego trójkąta roboczego.
 • W otwartej na salon kuchni możemy bardzo łatwo połączyć zabudowę w kształcie litery L z aranżacją salonu. Zachowanie aranżacyjnej spójności w obu tych pomieszczeniach pozwoli Wam je optycznie powiększyć.
 • W wielu przypadkach układ kuchni w kształcie litery L pozwala również na wykorzystanie wyspy kuchennej. Często służy ona jako dodatkowy blat roboczy. Kuchenną wyspę lub barek możecie jednak wykorzystać także do wizualnego zorganizowania przestrzeni i oddzielenia otwartej kuchni od salonu.