Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Kuchnia dwurzędowa - inspiracje, aranżacje i projekty

(6 inspiracji)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
    Filtry
    Wyczyść filtry
  • Styl

  • Rozmiar

  • Kolor

  • Rodzaj

  • Kolor frontu

  • Rodzaj frontu

  • Kolor blatu

  • Nazwa kolekcji

  • Rodzaj blatu

  • Kształt

    Wybrano 1 filtr/y:

  • Rodzaj sprzętu AGD

  • Wykończenie ściany nad blatem

Kuchnia dwurzędowa – inspiracje na stronie Komfort

Na kształt i układ kuchennej zabudowy wpływ ma kilka istotnych czynników. W wielu przypadkach to, czy zdecydujecie się na kuchnię dwurzędową, czy inny rodzaj zabudowy, uzależnione jest od wielkości pomieszczenia, jego układu, a także umiejscowienia okien i drzwi. Jeśli szukacie inspiracji na kuchnie dwurzędowe i informacji na temat tego, jak stworzyć funkcjonalny projekt takiej kuchni równoległej, to zapraszamy do zapoznania się z propozycjami naszych projektantów. Nasze kuchnie dwurzędowe to inspiracje zarówno dla miłośników nowoczesnych wnętrz, jak i dla osób, które preferują klasyczną ponadczasową elegancję lub ciepłe i przytulne tradycyjne kuchnie. Do zapoznania się z naszymi inspiracji kuchni dwurzędowych zapraszamy więc niezależnie od tego, jakie trendy architektoniczne zainspirowały Wasz projekt kuchni.

Kuchnia dwurzędowa – projekty. Co powinny uwzględniać?

Projekty kuchni dwurzędowych, podobnie jak każdy inny rodzaj kuchennej zabudowy, powinny opierać się na uniwersalnych zasadach ergonomii. Jedną z najważniejszych tego rodzaju zasad jest w przypadku kuchni tak zwana zasada trójkąta roboczego. Mówi ona o tym, że trzy najważniejsze elementy wyposażenia kuchni, czyli kuchenny zlewozmywak, lodówka i kuchenka powinny stanowić na planie kuchni wierzchołki trójkąta. Zasada ta określa także optymalny dystans pomiędzy tymi trzema strefami. Odległość między zlewozmywakiem i lodówką powinna wynosić (w zależności od metrażu kuchni) od minimalnie 120 do maksymalnie 210 cm. Nieco większy dystans może dzielić kuchenkę i lodówkę. Minimalnie jest to także 120 cm, jednak w razie konieczności możemy sobie pozwolić nawet na dystans 270 cm pomiędzy tymi dwoma elementami. Zasada trójkąta roboczego określa także to, jak blisko siebie powinien znajdować się kuchenny zlew i kuchenka. Minimalna odległość pomiędzy tymi dwoma strefami to 90 cm dla małej kuchni i 120 cm w przypadku nieco większego pomieszczenia. Odległość pomiędzy tymi dwoma punktami kuchni nie powinna jednak przekraczać 210 cm.

Popularny trójkąt roboczy to jednak niejedyne, na co powinniście zwrócić uwagę, planując projekt kuchni dwurzędowej. Ważne jest także to, czy osoby korzystające z kuchni na co dzień są prawo, czy leworęczne. Ma to bezpośredni wpływ na to, w jakiej kolejności powinny być umiejscowione w kuchni poszczególne strefy. Do kwestii praktycznych w projekcie kuchni dwurzędowej należy również długość i głębokość blatów roboczych.

W przypadku kuchni dwurzędowej projekt powinien brać pod uwagę również odległość pomiędzy dwoma liniami zabudowy. Prześwit pomiędzy dwoma liniami kuchennych szafek powinien mieć co najmniej 120 cm. Taka przestrzeń pozwala z jednej strony na wygodną pracę w kuchni, a z drugiej sprawi, że będziecie mieli wszystko w zasięgu ręki. 120 cm to również przestrzeń, która pozwala swobodnie schylić się i skorzystać z dolnych szafek.

Jeśli na etapie tworzenia projektu kuchni dwurzędowej napotkaliście jakiekolwiek problemy, czy trudności, to zapraszamy do skorzystania z pomocy naszego działu projektowego. Jedyne co musicie zrobić, to wypełnienie krótkiego formularza na naszej stronie internetowej. Jeśli powiecie nam, jakie projekty kuchni dwurzędowych się Wam podobają i czego nie może zabraknąć w Waszej kuchni, to stworzymy dla Was indywidualny i skrojony idealnie na Wasze potrzeby projekt. Nasz dział projektowy weźmie pod uwagą zarówno względu praktyczne i wymiary Waszej kuchni, jak i Wasze gusta estetyczne i to, jaki efekt aranżacyjny chcecie osiągnąć. Wraz z gotowym projektem kuchni dwurzędowej otrzymacie od nas także szczegółowy kosztorys poszczególnych elementów zabudowy. W ramach naszych kompleksowych usług oferujemy także możliwość umówienia opcjonalnego montażu kuchni w Waszym domu.

Kuchnia dwurzędowa – aranżacje

Aranżacje kuchni dwurzędowych to zarówno wnętrza utrzymane w stylu nowoczesnym, jak i kuchnie inspirowana ponadczasową klasyczną elegancją. Dwurzędową, równoległa zabudowa kuchni nie stawia żadnych ograniczeń pod kątem aranżacyjnych. Modułowa konstrukcja mebli kuchennych sprawia, że w aranżacjach kuchni dwurzędowych wykorzystać można praktycznie każdą kolekcję mebli Komfort.

Planujecie nowoczesną aranżację dwurzędowej kuchni? Jeśli tak, to strzałem w dziesiątkę mogą okazać się meble z kolekcji Rimini. Zabudowa kuchenna z tej linii dostępna jest w aż 8 różnych kolorach. Oprócz klasycznej bieli, czerni i szarości oferujemy także fronty kuchenne w kolorze granatowym, delikatnym brązie mocca czy w odcieniu butelkowej zieleni. Decydując się na aranżacje kuchni dwurzędowej z meblami Rimini, możecie wybrać również sposób wykończenia frontów. Fronty lakierowane na wysoki połysk to oczywiście domena nowoczesnych aranżacji dwurzędowych kuchni. W charakter takich modernistycznych wnętrz świetnie wpiszą się bezuchwytowe fronty na wysoki połysk w kolorze białym lub jasnoszarym. Meble kuchenne Rimini odnajdą się jednak także w aranżacjach kuchni dwurzędowych inspirowanych innymi wnętrzarskimi trendami. W dwurzędowej kuchni w stylu skandynawskim białe fronty matowe możecie połączyć z imitującymi naturalne drewno blatami i kilkoma dodatkami w kolorze czarnym. Jeśli chcecie optycznie ożywić taką aranżację, to możecie postawić na niewielki barwny akcent w postaci na przykład kilku kolorowych płytek patchwork nad kuchennym blatem.

Planując aranżację kuchni dwurzędowej, weźcie pod uwagę także nasze meble kuchenne Empoli. W ramach tej kolekcji oferujemy matowe fronty kuchenne w trzech kolorach. Obok ponadczasowej bieli i czerni meble kuchenne Empoli to również modele w delikatnym błękitnym kolorze. W zależności od tego, na jakie dodatki zdecydujecie się w takiej kuchni, meble te wykorzystać można zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu.