Przeglądaj
Kuchnia (17)
Taras i Balkon (0)
Sypialnia (0)
Salon (0)
Łazienka (0)
Ciemny blat i jasne meble, a może elegancka nowoczesna kuchnia w stylu total black? Jeśli szukacie inspiracji na kuchnie z ciemnym blatem, to zapraszamy do zapoznania się kilkoma wybranymi kolekcjami naszych mebli kuchennych. Dzięki szerokiej gamie typów i kolorów frontów, za pomocą naszych mebli możecie stworzyć zarówno nowoczesną aranżację kuchni z ciemnym blatem, jak i pełne domowego ciepła tradycyjne wnętrze. Zobacz inspiracje kuchni z ciemnym blatem i stwórz z nami wymarzony projekt kuchni.
W aranżacji kuchni z ciemnym blatem najczęściej decydujemy się na jego połączenie z jasnymi meblami. W takiej aranżacji kuchni ciemny blat będzie nie tylko strefą roboczą, ale również elementem dekoracyjnym. Czarny lub ciemnoszary blat przełamie kolorystyczną monotonię jasnej kuchni. Ponadczasowe i uniwersalne są aranżacje kuchni z ciemnym blatem w stylu black&white. Białe fronty mebli kuchennych sprawiają, że ciemny blat nie zmniejsza optycznie wnętrza i nie przytłacza całej aranżacji. W nowoczesnej aranżacji kuchni z ciemnym blatem wykorzystać możemy białe meble kuchenne z frontami na wysoki połysk z kolekcji Rimini lub Torino. Odbijająca światło błyszcząca powierzchnia białych frontów optycznie powiększy i rozjaśni kuchnię. Taką aranżację możemy uzupełnić gładkim, czarnym laminowanym blatem imitującym marmur lub granit. Ciemny blat i jasne meble kuchenne to połączenie wykorzystywane często także w kuchniach klasycznych. W takim pomieszczeniu jako dodatkowy akcent dekoracyjny wykorzystać możemy na przykład motyw czarno-białej szachownicy na podłodze lub płytkach nad blatem. Natomiast jeśli chcemy dodać klasycznej aranżacji kuchni z ciemnym blatem nieco elegancji, to możemy sięgnąć po kilka akcentów w kolorze złotym. Bez większych problemów możemy stworzyć również aranżację kuchni z ciemnym blatem inspirowaną stylem loftowym lub industrialnym. W takiej kuchni wykorzystać można na przykład nasze meble z kolekcji Bari Plus w odcieniu drewna. W charakter takich aranżacji idealnie wpisze się ciemny blat kuchenny w kolorze antracytowym lub grafitowym. Alternatywnie w industrialnej kuchni możemy postawić także na ciemny blat imitujący architektoniczny beton. Ciemny blat możemy wykorzystać także w kuchniach skandynawskich. W takich aranżacjach blat grafitowy lub czarny możemy połączyć z meblami w kolorze białym, lub jasnoszarym. W kuchniach inspirowanych stylem scandi wykorzystać możemy na przykład meble kuchenne z kolekcji London, Verona lub Napoli.
Elegancką i efektowną aranżację kuchni z ciemnym blatem możemy stworzyć również, zestawiając go z głębszymi kolorami frontów. W nowoczesnej kuchni coraz częściej łączymy ciemne blaty z frontami w kolorze grafitowym. W przypadku takiej kuchni warto jednak zdecydować się na jasne ściany i podłogę, aby trochę zrównoważyć ciemną zabudowę kuchni. Bardzo efektowne jest także połączenie ciemnego blatu z frontami w kolorze butelkowej zieleni.
Bardzo istotne jest również to, na jaki materiał postawimy w aranżacji kuchni z ciemnym blatem. Zdecydowanie największą popularnością w tej kategorii cieszą się obecnie praktyczne i niedrogie blaty laminowane. Rdzeń takiego blatu wykonany jest z płyty wiórowej. Natomiast jego zewnętrzną warstwę stanowi laminat HPL (High Pressed Laminate). W dużym skrócie jest to warstwa papieru z nadrukowanym dekoracyjnym wzorem, zabezpieczona specjalnymi żywicami. Dzięki tej warstwie ochronnej ciemne blaty laminowane są odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia blatu laminowanego jest także niewrażliwa na działanie promieniowania UV. Dzięki temu ciemny blat kuchenny z laminatu nie wyblaknie i nie utraci swojego oryginalnego koloru nawet po długiej ekspozycji na promienie słoneczne. Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej istotnej zalecie kuchennych blatów laminowanych. Dzięki idealnie gładkiej powierzchni są one bardzo łatwe w pielęgnacji. Jest to szczególnie istotne w przypadku ciemnego blatu, który wymaga stosunkowo częstego sprzątania.
Czy planując aranżację kuchni z ciemnym blatem, mamy jakieś alternatywy dla laminatów? Oczywiście w takiej kuchni z ciemnym blatem możemy wykorzystać również naturalny kamień lub tak zwane mineralne konglomeraty. W tej pierwszej kategorii znalazły się między innymi ciemne blaty kuchenne marmurowe. Dodatek tego typu może nadać niezwykle eleganckiego charakteru niemal każdej aranżacji kuchni. Ze względu na popularność marmurowych akcentów, taki ciemny blat wykorzystać możemy nie tylko w kuchni glamour. Sprawdzi się on również w wielu aranżacjach kuchni klasycznych, czy nawet w nowoczesnych wnętrzach. Decydując się na blat kuchenny z ciemnego marmuru, musimy jednak pamiętać o kilku kwestiach praktycznych związanych z użytkowaniem tego materiału. Po pierwsze marmur jest nasiąkliwy, w związku z czym kuchenny blat wymaga regularnej impregnacji. W przeciwnym razie na powierzchni blatu mogą powstać trwałe plamy po rozlanych produktach spożywczych. Kolejną kwestią jest to, że marmur, podobnie jak większość naturalnych materiałów będzie się z czasem wycierał. Do wad tego rozwiązania możemy dodać jeszcze stosunkowo wysoką cenę.
W aranżacji kuchni z ciemnym blatem wykorzystać możemy także blaty granitowe. W przeciwieństwie do marmuru materiał ten nie jest nasiąkliwy. Jest to rozwiązanie bardzo eleganckie jednak także stosunkowo drogie i ze względu na duży ciężar blatu nie zawsze łatwe w montażu.
Innym naturalnym materiałem, który możemy wykorzystać jako kuchenny blat, jest drewno. Ze względów praktycznych stosunkowo rzadko decydujemy się na ciemne blaty z litego drewna. Lite deski źle znoszą częste zmiany wilgotności i temperatury. W aranżacjach kuchni z ciemnym blatem nieco lepiej sprawdzą się klejone blaty drewniane. Choć nadal są one bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne niż na przykład blaty laminowane. Kuchenne blaty drewniane w ciemnych kolorach (lakierowane lub olejowane) wykorzystać możemy na przykład w kuchniach rustykalnych lub niektórych klasycznych aranżacjach. Do tradycyjnych aranżacji kuchni z ciemnym blatem drewnianym należą na przykład wnętrza, w których ciemny odcień drewna połączony jest z kremowymi lub beżowymi frontami szafek. Taki kolorystyczny duet pozwala na stworzenie zarazem eleganckiej i przytulnej aranżacji kuchni.
W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się również ciemne blaty kuchenne wykonane z mineralnych konglomeratów. Czym jest ten materiał? Powstaje on z połączenia sproszkowanych minerałów ze specjalnymi syntetycznymi żywicami pełniącymi funkcję spoiwa. Efektem takiego połączenia jest niezwykle trwały i odporny materiał, który strukturą i fakturą przypomina naturalny kamień. Lista zalet blatów z konglomeratu jest dosyć długa. Oprócz odporności na zarysowania blaty konglomeratowe są także odporne na wilgoć, wysokie temperatury, a do tego są bardzo łatwe w pielęgnacji.
Projekty kuchni z ciemnym blatem nie powinny się oczywiście skupiać wyłącznie na kwestiach wizualnych. W kuchni bardzo ważne jest również stworzenie funkcjonalnego układu, który pozwoli nam na wygodną pracę w tym pomieszczeniu. W projekcie kuchni z ciemnym blatem, podobnie jak w przypadku innych aranżacji, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na układ tak zwanego trójkąta roboczego. Pod tą nazwą kryją się trzy kluczowe elementy wyposażenia kuchni: zlew, lodówka i kuchenka. W większości przypadków optymalne będzie ustawienie tych trzech elementów na planie trójkąta. Ważne jest także zachowanie pomiędzy nimi odpowiednich odległości, które pozwolą na łatwą i szybką komunikację. Odległości te są oczywiście uzależnione od metrażu kuchni. Większość ekspertów jest jednak zgodna co do tego, że zarówno kuchenka, jak i lodówka powinny się znajdować w odległości od 120 do maksymalnie 210 cm od zlewu. Nieco większą odległość możemy zachować pomiędzy lodówką i kuchenką. Te dwie strefy może dzielić od 120 cm w małej kuchni do aż 270 cm w pomieszczeniu o dużym metrażu.
Projekt kuchni z ciemnym blatem możecie stworzyć samodzielnie. Na każdym etapie planowania kuchni z ciemnym blatem możecie jednak skorzystać również z pomocy naszego działu projektowego. Jedyne co musicie zrobić, to wypełnienie krótkiego formularza na naszej stronie. Jeśli powiecie nam, jakie projekty kuchni z ciemnym blatem się Wam podobają i czego nie może zabraknąć w Waszej kuchni, to stworzymy indywidualny projekt kuchni tylko dla Was. Wraz z gotowym projektem kuchni z ciemnym blatem otrzymacie również kompletny kosztorys wszystkich elementów. Istnieje także opcjonalna możliwość umówienia montażu kuchni w dogodnym dla Was terminie.
Na naszej stronie znajdziecie również zdjęcia kuchni z ciemnym blatem zaaranżowane z wykorzystaniem mebli i akcesoriów z naszej oferty. Kuchnię z ciemnym blatem na zdjęciach możecie obejrzeć na przykład w dziale poświęconym kolekcji Asti. Nasi projektanci przygotowali dla Was aranżację, w której ciemny blat zwieńczył dolną zabudowę szafek z frontami w kolorze butelkowej zieleni. Ta aranżacja kuchni z ciemnym blatem uzupełniona została dodatkowo czarnymi płytkami imitującymi marmur oraz wiszącymi szafkami w kolorze jasnego, naturalnego drewna. Widoczna na zdjęciach kuchnia z czarnym blatem to aranżacja inspirowana stylem glamour. Na podobne połączenie kolorów i materiałów możecie zdecydować się jednak również w przypadku niektórych aranżacji retro czy też wnętrz loftowych. A jeżeli zdjęcia kuchni z ciemnym blatem to dla Was za mało i chcecie zobaczyć, jak nasze produkty prezentują się na żywo, to zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych salonów. Sieć sklepów Komfort składa się aktualnie z około 160 punktów na terenie całego kraju. Najbliższy sklep stacjonarny Komfort znajdziecie przy pomocy intuicyjnej wyszukiwarki dostępnej na naszej stronie. Na miejscu możecie zapoznać się z różnymi kolekcjami naszych mebli kuchennych i na własne oczy przekonać się, z jakich materiałów są wykonane i jaką oferujemy kolorystykę.
Jakie rozwiązania w kuchni z ciemnym blatem poprawią jej funkcjonalność i pozwolą na stworzenie nie tylko efektownej, ale również wygodnej aranżacji?