Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Kuchnia w kształcie litery c - inspiracje, aranżacje i projekty

(2 inspiracje)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

 • Rozmiar

 • Kolor

 • Rodzaj

 • Kolor frontu

 • Rodzaj frontu

 • Kolor blatu

 • Nazwa kolekcji

 • Rodzaj blatu

 • Kształt

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Rodzaj sprzętu AGD

 • Wykończenie ściany nad blatem

Kuchnie w kształcie litery C – inspiracje

Czym charakteryzują się kuchnie inspirowane zabudową w kształcie litery C? W pewnym sensie kuchnie w kształcie litery C to wariant popularnej zabudowy kuchennej w kształcie U. W kuchni w kształcie litery C dłuższy bok znajduje się na środku, a po bokach mamy dwa krótsze odcinki zabudowy. Z kolei w kuchniach kształcie podkowy środkowy odcinek jest najkrótszy, a po obu jego stronach poprowadzone są dwie dłuższe linie szafek.

Nie macie pomysły na kuchnie w kształcie litery C? Inspiracje na tego rodzaju kuchenną zabudowę przygotowali dla Was nasi projektanci. Do stworzenia takiej kuchni możecie wykorzystać meble kuchenne z naszych kolekcji. Projektanci Komfort przygotowali dla Was inspiracje kuchni w kształcie litery C oparte zarówno o nowoczesne, jak i klasyczne trendy wnętrzarskie.

Kuchnie w kształcie litery C – aranżacje

Uniwersalny układ aranżacji kuchni w kształcie litery C wykorzystać można w kuchniach inspirowanych naprawdę różnymi architektonicznymi stylami i wnętrzarskimi trendami. Jeżeli planujecie stworzenie aranżacji kuchni w kształcie litery C pasującej do nowoczesnego mieszkania, to mogą Wam się spodobać meble kuchenne z kolekcji Torino. W ramach tej kolekcji oferujemy nowoczesne, minimalistyczne fronty kuchenne na wysoki połysk. Są one dostępne w dwóch ponadczasowych wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Meble z kolekcji Torino możecie więc wykorzystać do stworzenia minimalistycznej aranżacji kuchni w kształcie litery C w stylu total white lub eleganckiego, designerskiego wnętrza z czarnymi meblami. Duże możliwości aranżacyjne daje także połączenie w ramach jednej aranżacji kuchni w kształcie litery C frontów w tych dwóch kolorach. Kuchnia black&white sprawdzi się nie tylko w nowoczesnym mieszkaniu. Na to uniwersalne połączenie kolorów możecie zdecydować się także w przypadku kuchni inspirowanej stylem klasycznym. Duże znaczenie dla finalnego odbioru takiej aranżacji kuchni w kształcie C ma także to, jakie blaty kuchenne wybierzecie. Możliwości jest całkiem sporo. Jeśli chcecie nadać kuchni eleganckiego charakteru, możecie wybrać blat laminowany imitujący marmur. Z kolei odrobinę domowego ciepła możecie do takiej nowoczesnej kuchni wprowadzić, decydując się na blaty drewniane lub drewnopodobne.

Oczywiście aranżacje kuchni w kształcie litery C to nie tylko wnętrza inspirowane nowoczesnymi trendami. W ofercie naszego sklepu online znajdziecie także sporo modeli kuchennych szafek i akcesoriów, które z powodzeniem wykorzystacie w kuchni klasycznej, czy też aranżacji inspirowanej jednym z tradycyjnych trendów. Jedną z uniwersalnych propozycji są w tej kategorii nasze meble kuchenne z kolekcji Siena. Dzięki zastosowaniu prostych frontów o charakterze kuchni z meblami Siena decydują często dodatki, na jakie zdecydujecie się w takiej aranżacji. W ramach tej kolekcji możecie wybierać pomiędzy frontami kuchennymi w aż ośmiu różnych kolorach. Poza jasnymi stonowanymi frontami w kolorze białym czy jasnoszarym możecie wybrać również fronty w zdecydowanie mocniejszych i żywszych barwach. Dzięki meblom kuchennym z kolekcji Siena możecie stworzyć aranżację kuchni w kształcie litery C w kolorze granatowym, czy grafitowym. Coraz większą popularnością cieszą się wśród naszych klientów także meble kuchenne Siena w modnym kolorze butelkowej zieleni.

Kuchnie w kształcie litery C – projekty

Projekt kuchni w kształcie litery C podobnie, jak każda inna aranżacja tego pomieszczenia, powinien brać pod uwagę przede wszystkim zasady ergonomii. Poza kwestiami czysto wizualnymi, jak kolor i rodzaj frontów, materiał kuchennych blatów czy kształt uchwytów, musicie pamiętać również zapewnieniu odpowiedniej komunikacji pomiędzy kluczowymi kuchennymi strefami. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy zastosować się do zasady tak zwanego trójkąta roboczego w kuchni. Mówi ona o tym, że na projekcie kuchni w kształcie litery C lodówka, kuchenka i kuchenny zlewozmywak powinny być wierzchołkami trójkąta. Bardzo ważna jest także odległość pomiędzy tymi trzema elementami wyposażenia. Optymalna odległość między lodówką a zlewozmywakiem to od 120 do 210 cm w zależności od wielkości całej kuchni. Kuchenkę od zlewu w małej kuchni powinno dzielić przynajmniej 90 cm. W większym pomieszczeniu te dwie strefy mogą znajdować się w promieniu od 120 do 210 cm od siebie. Na nieco większy dystans możemy pozwolić sobie między lodówką a kuchenką. Maksymalna odległość dzieląca te dwie strefy może wynosić nawet 270 cm. Nie powinno być to jednak mniej niż 120 cm. Taki układ i odległości pozwolą nam na zachowanie intuicyjnej i łatwej komunikacji.

Jak zawsze przy takich okazjach zachęcamy także do skorzystania z pomocy naszego działu projektowego. Jeżeli na jakimkolwiek etapie projektowania kuchni w kształcie litery C natknęliście się na problemy lub po prostu nie wiecie jak zaplanować funkcjonalny układ, to możemy zrobić to za Was. Wystarczy, że wypełnicie krótki formularz na naszej stronie i powiecie nam, jakie projekty kuchni w kształcie litery C się Wam podobają. Na podstawie Waszych preferencji, gustów i wymagań projektanci Komfort stworzą dla Was gotowy plan kuchni w kształcie litery C. Wraz z gotowym projektem kuchni otrzymacie również dokładną wycenę poszczególnych jej elementów oraz propozycję montażu w dogodnym dla Was terminie.

Pomysł na kuchnię w kształcie litery C

Szukacie pomysłów na kuchnie w kształcie litery C? Nie wiecie, jak wykorzystać potencjał takiej zabudowy w Waszym wnętrzu? Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma uniwersalnymi wskazówkami przygotowanymi przez naszych projektantów.

 • W przypadku szerokiej kuchni w kształcie litery C dobrym pomysłem może być wysoka zabudowa środkowej (najdłuższej) linii szafek sięgająca samego sufitu. W wąskiej kuchni wysokie szafki mogłyby podkreślać niewielkie wymiary pomieszczenia. Jednak w szerokiej kuchni w kształcie litery C nie musimy martwić się o ten optyczny efekt. Plusem takiego rozwiązania jest oczywiście większa ilość miejsca do przechowywania.
 • Popularny pomysł na kuchnię w kształcie litery C otwarte na salon to wykorzystanie kuchennej wyspy. Zyskujemy w ten sposób nie tylko dodatkowy blat roboczy. Bardzo często jest to również sposób na wizualne oddzielenie kuchni od strefy wypoczynkowej w salonie.
 • Jeśli chcecie optycznie powiększyć kuchnię na planie litery C, to dobrym pomysłem jest rezygnacja z wiszących szafek na dwóch krótszych bokach zabudowy. W takim przypadku szafki wiszące znajdą się tylko na środkowej linii zabudowy. Brak wiszących szafek po bokach nada wnętrzu lekkości.
 • Jeżeli tworzycie zamkniętą kuchnię w kształcie litery C, to jedna ściana pozostaje pusta. Dobrym pomysłem może być wykorzystanie tej przestrzeni na stół z krzesłami. Szczególnie jeśli kuchnia ma pełnić dodatkowo funkcję jadalni.

Układ kuchni w kształcie litery C

Układ kuchni w kształcie litery C ma sporo zalet i daje nam całkiem duże możliwości aranżacyjne. Najważniejsze atuty kuchni na planie litery C to:

 • Układ kuchni w kształcie litery C to aż trzy ściany kuchennej zabudowy. W takiej kuchni mamy więc do dyspozycji dużą przestrzeń do przechowywania kuchennych zapasów czy innych niezbędnych w tym pomieszczeniu akcesoriów.
 • W przeciwieństwie do na przykład wąskich kuchni dwurzędowych układ kuchni w kształcie litery C pozwala na w miarę wygodną pracę dwóch osób.


 • Czy układ kuchni w kształcie litery C ma jakieś wady? Za jedyną niedogodność można uznać, to, że konieczne jest zagospodarowanie aż dwóch narożników. Może to oznaczać bardzo głębokie szafki narożne, które nie zawsze są wygodnym rozwiązaniem. Do dyspozycji macie jednak cały szereg rozwiązań tego problemu. Są to różnego rodzaju wysuwane kosze, czy specjalne szafki narożne, które pomagają w optymalny sposób zagospodarować przestrzeń w narożniku pomieszczenia.