Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Kuchnia zamknięta - inspiracje, aranżacje i projekty

(7 inspiracji)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

 • Rozmiar

 • Kolor

 • Rodzaj

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Kolor frontu

 • Rodzaj frontu

 • Kolor blatu

 • Nazwa kolekcji

 • Rodzaj blatu

 • Kształt

 • Rodzaj sprzętu AGD

 • Wykończenie ściany nad blatem

Kuchnia zamknięta – inspiracje

Kuchnie zamknięte nie cieszą się może dziś tak dużą popularnością, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że kuchnie zamknięte dają nam całkiem spore możliwości aranżacyjne i nadal całkiem często możemy spotkać się z takim rozwiązaniem. Kuchnia zamknięta może stanowić inspirację do stworzenia zarówno nowoczesnego, jak i tradycyjnego wnętrza. Jeśli stoicie przed zadaniem stworzenia takiej zamkniętej kuchennej przestrzeni, to zapraszamy do sprawdzenia, jakie inspiracje zamkniętych kuchni przygotowali dla Was nasi projektanci. Praktycznie każdą z naszych kolekcji mebli kuchennych możecie wykorzystać do stworzenia funkcjonalnej i efektownej kuchni zamkniętej. Do zapoznania się z naszymi meblami kuchennymi zapraszamy więc niezależnie od tego, jakie trendy wnętrzarskie zainspirowały Waszą aranżację zamkniętej kuchni.

Kuchnia zamknięta – aranżacje

W projekcie Waszego mieszkania znajduje się kuchnia zamknięta? Aranżacje tego pomieszczenia mają całkiem sporo zarówno wizualnych, jak i czysto praktycznych zalet. Dlaczego warto postawić na aranżacje kuchni zamkniętej? Przede wszystkim kuchnia zamknięta daje nam możliwość zagospodarowania dodatkowej ściany. W zależności do wymiarów pomieszczenia i jego układu możemy stworzyć aranżacje kuchni zamkniętej z zabudową w kształcie litery L lub U. Urządzając kuchnie otwarte, musimy wziąć pod uwagę wystrój salonu, z którym połączone jest to pomieszczenie. Obie te aranżacje powinny ze sobą wizualnie współgrać. Natomiast w aranżacji kuchni zamkniętej nie musimy w takim stopniu zwracać uwagi na to, jak urządzony jest salon. Daje nam to więc o wiele większe możliwości w doborze kolorystyki czy stylu kuchni zamkniętej.

Aranżacja zamkniętej kuchni ma jednak także sporo zalet czysto praktycznych. Po pierwsze panujący czasami w kuchni bałagan jest najczęściej niewidoczny z perspektywy salonu. Zamknięta kuchnia pozwala także ograniczyć rozprzestrzenianie się zapachów unoszących się w trakcie gotowania czy też hałasu generowanego przez urządzenia AGD.

Decydując się na aranżacje kuchni zamkniętej, musimy jednak wziąć pod uwagę także pewne mankamenty takiego rozwiązania. Po pierwsze kuchnia zamknięta powinna mieć odpowiedni metraż. Mała kuchnia zamknięta może sprawiać nieco klaustrofobiczne wrażenie. W takiej sytuacji możemy próbować optycznie powiększyć zamkniętą kuchnię. Efekt taki możemy osiągnąć, wybierając na przykład jasne meble kuchenne z frontami na wysoki połysk, czy zapewniając odpowiednie oświetlenie. Z ilością światła w tym pomieszczeniu wiąże się również inna wada aranżacji zamkniętych kuchni. Zwykle dociera do nich dużo mniej naturalnego światła niż w przypadku kuchni otwartych na salon. Jest to kolejny argument za tym, żeby w zamkniętej aranżacji kuchni wykorzystać zabudowę w jasnych kolorach.

To, którą z naszych kolekcji mebli kuchennych wykorzystać w aranżacji zamkniętej kuchni, zależy oczywiście od tego, jakie trendy zainspirowały Wasz projekt. W naszej ofercie coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy wnętrzarskiej klasyki, jak i osoby, które preferują nowoczesne aranżacje zamkniętych kuchni. Jeśli cenicie sobie ponadczasową elegancję i planujecie klasyczną aranżację kuchni zamkniętej, to mogą Was zainteresować kolekcje Roma, Verona, London czy Bergamo. Poza meblami kuchennymi w stonowanych kolorach znajdziecie tam również fronty granatowe, grafitowe, miętowe czy fronty w kolorze butelkowej zieleni.

Nowoczesną aranżację kuchni zamkniętej możecie stworzyć przy pomocy naszych mebli kuchennych Rimini, Torino lub Siena. W ramach tych kolekcji oferujemy zarówno fronty matowe, jak i odbijające światło fronty na wysoki połysk. Zawiedzeni nie powinni być również Ci z Was, którzy planują loftową lub industrialną aranżację zamkniętej kuchni. W takim wnętrzu możecie wykorzystać nasze szafki kuchenne z kolekcji Asti lub Bari Plus.

Oferta naszego sklepu online nie kończy się oczywiście na samej kuchennej zabudowie. W aranżacji kuchni zamkniętej możecie wykorzystać także dostępne w sklepie Komfort płytki ścienne i podłogowe, blaty kuchenne, kuchenną armaturę czy oświetlenie. Dzięki bardzo szerokiej gamie produktów znajdziecie tu akcesoria przydatne przy tworzeniu aranżacji kuchni zamkniętej w praktycznie każdym stylu i kolorystyce.

Kuchnia zamknięta – projekty

Projekty kuchni zamkniętych rządzą się nieco innymi prawami niż tak popularne ostatnio kuchnie otwarte. Z jednej strony zamknięta przestrzeń daje nam nieco mniejsze pole do manewru. Z drugiej jednak strony projekt zamkniętej kuchni daje nam możliwość zagospodarowania dodatkowej ściany. W projektowaniu zamkniętej kuchni, podobnie jak w przypadku kuchni otwartych, powinniśmy wziąć pod uwagę popularną zasadę trójkąta roboczego. Mówi ona o tym, że lodówka, kuchenka i zlew powinny być na projekcie zamkniętej kuchni ułożone w kształcie trójkąta. Taki układ oraz zachowanie odpowiednich odległości między poszczególnymi strefami pozwala na optymalną pracę w kuchni.

Na każdym etapie tworzenia projektu kuchni zamkniętej możecie oczywiście skorzystać ze wsparcia naszego działu projektowego. Wystarczy, że wypełnicie krótki formularz, a następnie powiecie nam, jaką zamkniętą kuchnię chcielibyście mieć w swoim mieszkaniu. Na podstawie metrażu kuchni, jej układu i Waszych preferencji stworzymy dla Was indywidualny, skrojony na miarę projekt zamkniętej kuchni. Wraz z gotowym projektem otrzymacie także wycenę poszczególnych elementów aranżacji kuchni i propozycję montażu kuchni w wybranym przez Was terminie.