Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
 1. Komfort

Ile kosztuje remont kuchni?

Ile kosztuje remont kuchni?

Średni koszt remontu kuchni może przyprawić o szybsze bicie serca. Jeśli zsumujemy koszty materiałów, wyposażenia kuchni i tak zwanej robocizny, to w zdecydowanej większości przypadków otrzymamy naprawdę dużą kwotę. Obliczając to, ile kosztuje remont kuchni, musimy jednak pamiętać o tym, że płacimy nie tylko za modny wygląd naszego domu czy mieszkania, ale również za codzienną wygodę i komfort. Sprawdźmy więc, jak stworzyć orientacyjny kosztorys remontu kuchni i jaka jest aktualna cena za m2 kuchni.

Cena remontu kuchni

Ile kosztuje całkowity remont kuchni? To jeśli chodzi o prace remontowo-wykończeniowe, to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od naprawdę wielu czynników. Na to, ile kosztuje generalny remont kuchni, wpływ ma między innymi jej powierzchnia, standard, na jaki się zdecydujemy czy nawet to, w jakim regionie kraju mieszkamy. To, jaki koszt remontu kuchni będziemy musieli ponieść, może się więc diametralnie różnić. Postanowiliśmy jednak zebrać w jednym miejscu orientacyjne ceny usług remontowych związanych z wykończeniem kuchni.

Największy wpływ na to, ile kosztuje całkowity remont kuchni, mają:

 • • Powierzchnia kuchni – to od wielkości pomieszczenia zależy, to ile farby, płytek czy paneli będziemy musieli kupić, a także ile będziemy musieli zapłacić za ich położenie. Metraż kuchni przekłada się również na wielkość kuchennej zabudowy, a co za tym idzie również jej cenę. Mniej będzie nas kosztował niewielki aneks kuchenny, a zdecydowanie więcej zapłacimy za przestronne kuchnie w stylu nowoczesnym.
 • • Lokalizacja – wbrew pozorom duży wpływ na to, jaki koszt remontu kuchni będziemy musieli ponieść, ma również to, gdzie mieszkamy. Tradycyjnie za najdroższy region uchodzi województwo mazowieckie, a przede wszystkim Warszawa. Ze stosunkowo wysokimi kosztami robocizny w trakcie remontu kuchni musimy liczyć się również w województwie małopolskim, dolnośląskim, łódzkim czy wielkopolskim. Z kolei tańszych wykonawców będziemy w stanie znaleźć w województwie lubelskim czy świętokrzyskim. W większości przypadków wyższe ceny dyktują firmy z dużych miast. Czasem więc dobrym rozwiązaniem jest znalezienie wykonawcy z mniejszej miejscowości, choć nie jest to oczywiście regułą.
 • • Standard wykończenia – to również bardzo istotny czynnik wpływający na to, ile kosztuje generalny remont kuchni. Ceny materiałów i elementów wyposażenia mogą różnić się o nawet kilkaset procent. Wiele zależy więc od tego, na jakie marki i jakie rodzaju materiałów się zdecydujemy.

Remont kuchni - koszt robocizny

Próbę odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje remont kuchni, zacznijmy od kosztu samej pracy. Koszt robocizny w kuchni obejmuje szereg różnego rodzaju prac. Nie zawsze wszystkie prace będzie w stanie wykonać jeden fachowiec. Czasami więc konieczne może być podzielenie remontu kuchni na kilka etapów.

Na wstępie sprawdźmy, jak kształtują się koszty robocizny związane ze stworzeniem w kuchni wszystkich niezbędnych instalacji. Oczywiście w wielu przypadkach remontujemy pomieszczenie, w którym istnieją już odpowiednie instalacje i nie ma konieczności ich przerabiania. Niemniej jednak, jeśli musicie przeprowadzić tego rodzaju pracę, to zapraszamy do sprawdzenia, jak kształtuje się jej koszt:

 • • Tworzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej z wykorzystaniem rur miedzianych to średni wydatek rzędu około 700 zł za jeden punkt instalacyjny.
 • • Instalacja elektryczna, czyli niezbędne w kuchni gniazdka, włączniki światła czy podłączenie płyty indukcyjnej, to koszt około 120-180zł za punkt.

Kolejny etap to stworzenie w kuchni podłogi. Koszt robocizny związany z podłogą w kuchni to:

 • • W wielu przypadkach konieczne jest położenie wylewki samopoziomującej. Koszt takiej usługi to zwykle od 35 do 40 zł na metr kwadratowy.
 • • Cena kolejnego etapu uzależniona jest od tego, na jaką podłogę w kuchni się zdecydowaliśmy. Popularnym i praktycznym rozwiązaniem na podłogę w kuchni są odporne płytki gresowe. Koszt robocizny za ułożenie 1m2 gresu to najczęściej od 120 do 170 zł. Mniej zapłacimy za ułożenie w kuchni paneli. Przy montażu bezklejowym będzie to najczęściej 35-40 zł za metr kwadratowy. Należy jednak pamiętać, że w kuchni można układać wyłącznie wodoodporne panele przeznaczone do tego rodzaju pomieszczeń.

Przejdźmy teraz do kosztów robocizny związanych z wykończeniem ścian w kuchni.

 • • Jeśli konieczne jest skuwanie starych płytek, to zwykle zapłacimy za to od 35 do 60 zł/m2.
 • • Wyprawki i naprawa drobnych pęknięć czy ubytków to koszt rzędu 10-20 zł za metr, choć niektórzy wykonawcy robią to w ramach usługi skuwania płytek lub malowania ścian.
 • • Położenie gładzi na ścianach będzie nas kosztowało kolejne 30-40 zł za m2.
 • • Częścią składową kosztów robocizny remontu kuchni jest także położenie glazury na ścianach. Na płytki decydujemy się najczęściej bezpośrednio nad blatem roboczym lub nad kuchenką/płytą grzewczą. Cena za m2 układania glazury ściennej zależy w dużej mierze od formatu płytek. Więcej zapłacimy za układanie małych płytek, a z reguły tańsze będzie położenie glazury o dużym formacie. Koszt usługi położenia glazury ściennej kształtuje się na poziomie od 85 do 130 zł.
 • • Malowanie ścian to w zależności od lokalizacji i wykonawcy wydatek rzędu 10-15 zł za metr. Najczęściej obejmuje to położenie dwóch warstw farby.

Następnym etapem prac jest zwykle podłączenie w kuchni urządzeń sanitarnych oraz montaż samej kuchennej zabudowy. Koszt robocizny mebli kuchennych to zwykle od 50 do 100 zł za godzinę pracy montera. To, jak długo zajmie mu montaż kuchni, zależy oczywiście od jej wielkości i stopnia skomplikowania, tego jakie meble kuchenne wybraliśmy i czy zdecydowaliśmy się na jakieś niestandardowe rozwiązania.

Niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni są też zlewozmywaki, baterie kuchenne czy takie urządzenia, jak okap lub zmywarka. Przykładowe ceny usług związanych z ich montażem to:

 • • Montaż baterii to najczęściej od 50 do 100 zł.
 • • Montaż kuchennego zlewozmywaka będzie nas kosztował od 80 do 150 zł.
 • • Podobną kwotę zapłacimy zwykle za montaż okapu kuchennego. Koszt instalacji tego urządzenia to 80-130 zł.
 • • Podłączenie zmywarki, kuchenki czy płyty indukcyjnej to około 100 zł za jedno urządzenie.

Oczywiście część prac związanych z remontem kuchni możemy wykonać samodzielnie. Dotyczy to w szczególności prostych czynności, jak chociażby niewielkie wyprawki, gruntowanie czy malowanie ścian.

Koszt materiałów na remont kuchni

Orientacyjne koszty robocizny związanej z remontem kuchni możemy stosunkowo łatwo policzyć. Nieco inaczej wygląda jednak kwestia związana z tym, ile kosztują materiały na remont kuchni. Kluczową rolę odgrywają tu nasze preferencje i to, na jaki standard wykończenia się zdecydujemy. Dla przykładu ścienna glazura do kuchni może nas kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za metr kwadratowy. Różnica jest więc bardzo duża. Dobrym sposobem na to, aby zmniejszyć koszt materiałów na remont kuchni, jest skorzystanie z dostępnych w naszym sklepie promocji. Oferujemy bardzo szeroką gamę materiałów do wykończenia kuchni z rabatami sięgającymi nawet 50%. W sklepie Komfort znajdziecie nie tylko płytki ścienne i podłogowe czy przeznaczone do kuchni wodoodporne panele. Bardzo dużą popularnością cieszą się również nasze meble kuchenne i akcesoria do mebli kuchennych. W sprzedaży mamy kolekcje mebli kuchennych inspirowanych różnymi popularnymi aktualnie trendami. Nasze kolekcje pozwalają stworzyć między innymi kuchnie w stylu skandynawskim, nowoczesne aranżacje i kuchnie inspirowane wnętrzarską klasyką.

Dużą zaletą naszych mebli jest modułowa budowa. Pozwala ona na stworzenie indywidualnej i dopasowanej do układu pomieszczenia zabudowy. Sprawdzą się one więc zarówno w takich aranżacjach jak duża kuchnia z wyspą, jak i w małym aneksie kuchennym. Ceny naszych mebli kuchennych zaczynają się już od niecałego 1000 zł za zestaw. Jest to bardzo atrakcyjna cena w porównaniu do kuchni tworzonych na wymiar, których koszt może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Remont kuchni w bloku - koszt

Wiele osób zadaje sobie pytanie, ile kosztuje remont kuchni w bloku? W rzeczywistości to, ile kosztuje remont małej kuchni w bloku, nie różni się tak bardzo od kosztów remontu kuchni w domu jednorodzinnym. Niezależnie od powierzchni w większości kuchni znajdziemy te same obowiązkowe elementy wyposażenia. Są to więc same meble kuchenne oraz takie urządzenia AGD jak lodówka czy kuchenka i piekarnik. Opcjonalnie możemy zdecydować się również na zmywarkę, kuchenkę mikrofalową czy kuchenny okap z wyciągiem. Duża część wydatków na remont kuchni będzie więc taka sama niezależnie od tego, czy jest to remont kuchni 10m2, czy remont dużej kuchni o powierzchni 15 czy nawet 20 m2.

Koszt remontu kuchni 10m2

Przy założeniu, że zdecydujemy się na materiały wykończeniowe i sprzęt AGD ze średniej półki cenowej, to remont kuchni 10m2 w większości przypadków będzie nas kosztował od około 25 do nawet 45 tysięcy złotych. Tak duża rozbieżność cen wynika w dużej mierze ze wspomnianych już wcześniej różnic w cenach kuchennej zabudowy i materiałów. Zdecydowanie mniej zapłacimy za gotowy zestaw mebli kuchennych Komfort niż za kuchnię tworzoną na wymiar od podstaw.

Koszt remontu kuchni 8m2

Kuchnia 8m2 stworzona od podstaw będzie nas kosztowała niewiele mniej. Zaoszczędzimy co prawda na kosztach płytek czy farby i związanych z ich położeniem kosztach robocizny. Jednak najdroższe elementy kuchennej aranżacji będą nas kosztowały mniej więcej tyle samo co w przypadku kuchni 10m2. Niezależnie od metrażu kuchni będziemy musieli zainwestować w komplet urządzeń AGD oraz nowe meble kuchenne.

Koszt remontu kuchni 15m2

Nieco droższy będzie remont kuchni 15m2. W przypadku takich przestronnych pomieszczeń możemy sobie często pozwolić na takie rozwiązanie, jak kuchnia z wyspą, które może dodatkowo zwiększyć koszt całego remontu. Nieco więcej zapłacimy również za zabudowę takiej kuchni. Tu jednak z pomocą znowu przychodzi nasza oferta modułowych mebli kuchennych. Dzięki ich konstrukcji możecie z łatwością rozbudować każdy zestaw tak, aby pasował on do większego pomieszczenia.

Czytaj także: