Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Dlaczego warto wybrać wysoką zabudowę w małej kuchni?

Dlaczego warto wybrać wysoką zabudowę w małej kuchni?

Wysoka zabudowa czyli „pod sufit” to dziś najbardziej popularne rozwiązanie, zwłaszcza w małych kuchniach. Cała ściana szafek i ukrytych schowków pozwala maksymalnie zagospodarować przestrzeń, dzięki czemu możemy w jednym miejscu przechowywać wszystkie sprzęty i produkty oraz mieć do nich dostęp tak, aby szybko i wygodnie przygotowywać posiłki. Żeby komfortowo dostać się do najwyższych sektorów, najlepiej zaopatrzyć się w dostawiane schodki.


Projektując kuchnię z wysoką zabudową, pamiętajmy o stylistyce, kolorystyce, ale też dobrze funkcjonalnie wykorzystajmy wnętrze. Trzy podstawowe strefy to: przechowywanie, gotowanie i zmywanie. Zaczynamy od wyjęcia produktów z lodówki lub szafek, myjemy w zlewie, przerabiamy na blacie roboczym i wstawiamy na płytę kuchenki lub do piekarnika. Na koniec układamy na talerzach i dekorujemy, znów na blacie.

Strefa przechowywania powinna zostać zaplanowana z wykorzystaniem pojemnych mebli, dlatego doskonale się tu sprawdzi wysoka zabudowa kuchenna na całej ścianie. Świetnym, praktycznym rozwiązaniem są szafki typu cargo – pionowe, wysokie, ze specjalnymi stelażami w środku, wysuwane spomiędzy zabudowy na prowadnicach, mogą pełnić funkcję małej spiżarni i pozwalają posegregować produkty w przemyślany sposób. Dobrym wyborem będą też szafki kuchenne z wysuwanymi półkami, co pozwoli na łatwy dostęp do sprzętu i produktów schowanych z tyłu.

Łatwo tu ukryć lodówkę czy zmywarkę. Wysoka zabudowa pozwala na montaż sprzętu AGD, np. piekarnika, mikrofalówki czy ekspresu do kawy, na wysokości, gdzie nie musimy się schylać, a ułożone nad sobą w pionie lub obok siebie w poziomie, dają komfort użytkowania.

Żeby jednolita zabudowa nie przytłaczała wizualnie, pamiętajmy o doborze frontów i akcesoriów meblowych. Sprawdzi się tu wykończenie na wysoki połysk lub szklane, dające efekt lustrzany dzięki odbitemu światłu. Na koniec pamiętajmy o uchwytach a raczej ich braku, aby nie psuły gładkiej powierzchni.


POWIĄZANE PRODUKTY

-9
panel, AC4, 9 mm, wodoodporny, szeroka deska

134,96 zł/m2

149,95 zł/m2

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 149,95 zł

panel, AC5, 12 mm, wodoodporny, synchro, 4V -

169,95 zł/m2

panel, AC5, 12 mm, 4V- fuga, struktura drewna

114,99 zł/m2

Dostępny próbnik
panel, AC5, 8 mm, wodoodporny, struktura synchro

89,99 zł/m2

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 89,99 zł

Dostępny próbnik