Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Co powinien mieć idealny aneks kuchenny w nowoczesnym domu

Co powinien mieć idealny aneks kuchenny w nowoczesnym domu?

Dzięki odpowiednio dobranej kolorystyce, podłodze, meblom, oświetleniu i optymalnemu zagospodarowaniu przestrzeni, można sprawić, że połączenie kuchni z pokojem dziennym czy salonem, będzie wizualnie tworzyć spójną i funkcjonalną przestrzeń. Jeśli mamy ciemną i ciasną kuchnię, wyburzenie ściany między nią a salonem zdecydowanie sprawi, że korzystanie z kuchni będzie przyjemniejsze, a całe wnętrze optycznie się powiększy.


Dzisiejszy wybór mebli kuchennych, czy to gotowych zestawów, czy mebli modułowych, pozwala urządzić nowoczesny aneks kuchenny w sposób elegancki i jakościowo nie odbiegający od mebli salonowych. Dzięki kuchniom ofertowanym w Sklepy Komfort, można optymalnie zabudować przestrzeń w kuchni w sposób estetyczny i ergonomiczny. Dostępnych jest wiele różnych rozmiarów szafek i szuflad. Klient może sam, wedle własnego uznania, dopasować korpusy, fronty i uchwyty oraz wybrać kolor i wykończenie frontu – lakier lub mat.

W aneksie kuchennym rekomendujemy zabudowę jednorzędową – zaoszczędzimy dzięki temu miejsce, jak również łatwiej je dopasujemy do wystroju całości. Jeśli dysponujemy wnęką w ścianie i zabudujemy ją pod sam sufit, tym bardziej optymalnie wykorzystamy powierzchnię. Ze względów praktycznych ułatwi nam to pracę w kuchni, gdyż dostęp do sprzętu, narzędzi i akcesoriów mamy w zasięgu ręki. Meble kuchenne powinny pozostać neutralnym tłem dla innych mebli i dekoracji, które w takim wypadku będą bardziej widoczne i nadadzą wnętrzu odpowiedniego charakteru.

Jeśli chcemy wyznaczyć pewną granicę między aneksem a salonem, dobrym rozwiązaniem będzie tu wyspa czy barek, będący jednocześnie miejscem spożywania posiłków albo stół z krzesłami, naturalnie oddzielające przestrzeń kuchenną od salonowej. Można tez ustawić kanapę tak, aby widok z niej omijał kuchnię. Jeśli chcemy mieć wyraźniejszą granicę, wyburzoną ścianę możemy zastąpić szklanymi rozsuwanymi drzwiami.