Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Zlew z ociekaczem czy bez?

Zlew z ociekaczem czy bez? Który model wybrać?

Każdy, kto urządza nową kuchnię, staje przed szeregiem dylematów i pytań. Jednym z nich jest to, czy wybrać zlew z ociekaczem, czy bez. Jeśli sami zadajecie sobie to pytanie, przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik na ten temat. Pokażemy Wam, jakie wady i zalety ma zlewozmywak z ociekaczem i jakie są silne i słabe strony zlewu bez ociekacza. Podpowiemy też, jaki zlew z ociekaczem czy bez wybrać i jak stworzyć funkcjonalny układ kuchni. Zapraszamy do lektury.

Zlew z ociekaczem – czym się charakteryzuje?

Czym wyróżniają się zlewozmywaki z ociekaczem? Taki model oprócz samej komory lub komór (oferujemy zlewozmywaki jednokomorowe i zlewozmywaki dwukomorowe) wyposażony jest także w ociekacz. Jest to przestrzeń umieszczona z boku komory.

Ociekacz wyprofilowany jest w taki sposób, aby znajdująca się nim woda samoczynnie spływała do komory zlewu. Na ociekaczu umieszcza się często suszarkę do naczyń lub bezpośrednio umyte naczynia. Zlewozmywaki z ociekaczem wykorzystacie także w trakcie przygotowania posiłków. Ten element kuchennej strefy zlewozmywakowej przydaje się w trakcie rozmrażania produktów czy mycia warzyw lub owoców.


Zlewozmywaki z ociekaczem – zalety

  • Duża liczba dostępnych wzorów i modeli. Oferujemy zarówno zlewozmywaki dwukomorowe z ociekaczem, jak i zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem. Pośrednim rozwiązaniem pomiędzy tymi dwoma modelami są zlewozmywaki 1,5 komorowe z ociekaczem. W tej kategorii produktów znajdziecie więc zarówno zlewy do małej kuchni, jak i modele zaprojektowane z myślą o bardzo przestronnych pomieszczeniach.
  • Szereg praktycznych zastosowań. Ociekacz przydaje się nie tylko w trakcie mycia naczyń. Wykorzystacie go również przy myciu i rozmrażaniu produktów spożywczych.
  • • Oferta zlewów z ociekaczem zróżnicowana jest nie tylko pod względem rozmiarów i liczby komór. Różnorodność dotyczy także materiałów. Klasycznym wyborem są znane od lat zlewozmywaki stalowe jednokomorowe z ociekaczem. Coraz większą popularnością cieszą się jednak także modele granitowe. Powstają one z nowoczesnych kompozytów mineralnych. Materiał ten jest bardzo trwały, łatwy w pielęgnacji i dostępny w różnych kolorach. W dotyku przypomina kamień. Daje jednak producentom armatury o wiele większe możliwości formowania.

Zlewozmywak z ociekaczem – wady

Czy zlew do kuchni z ociekaczem ma jakieś wady? Jedynym mankamentem takich modeli jest to, że zajmują one zdecydowanie więcej miejsca niż zlewy bez ociekacza. Zlew kuchenny z ociekaczem w małej kuchni wiąże się często z utratą cennej powierzchni blatu. W naszym sklepie bez problemu znajdziecie jednak także takie modele jak mały zlew z ociekaczem. Są one zaprojektowane z myślą o niewielkich kuchniach.


Zlewozmywak z ociekaczem – wady

Mimo sporej liczby zalet modeli wyposażonych w ociekacz jest wiele aranżacji kuchni, w których dużo lepiej sprawdzi się zlew bez ociekacza. Niewielki i kompaktowy zlewozmywak bez ociekacza to idealny wybór w przypadku stosunkowo małych kuchni. Taki zlew wpływa także na estetykę tej kuchennej strefy. Szczególnie jeśli postawicie na granitowy zlewozmywak bez ociekacza wpuszczany w blat lub model podblatowy. Poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie wad i zalet przygotowane na podstawie opinii o zlewozmywakach bez ociekacza.

Zlewozmywak bez ociekacza – zalety

  • Kompaktowe rozmiary, dzięki którym zlew bez ociekacza wykorzystacie w niewielkiej kuchni czy aneksie kuchennym.
  • • Zlew kuchenny bez ociekacza łatwiej utrzymać w czystości niż model wyposażony w dodatkowy ociekacz. Brak ociekacza sprawia, że macie jeden element mniej do sprzątania.
  • • Zlewozmywak bez ociekacza poprawia też estetykę kuchennej aranżacji. Taki model pasuje idealnie do minimalistycznych, nowoczesnych kuchni.
  • • Nie powinniście również narzekać na niewielki wybór zlewów bez ociekacza. W sklepie Komfort znajdziecie zlewozmywaki bez ociekacza inspirowane różnymi popularnymi trendami. Są to zarówno znane od lat zlewy stalowe, jak i tak modne ostatnio zlewozmywaki granitowe.

Zlew kuchenny bez ociekacza – wady

W przypadku zlewozmywaków bez ociekacza największą wadą jest oczywiście nieco mniejszy komfort. Zlew pozbawiony ociekacza nie jest więc polecany w przypadku intensywnie użytkowanych kuchni. Jeśli domowe posiłki przygotowujecie praktycznie codziennie, lepszym wyborem będzie model z ociekaczem.Czytaj także: