Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jaka bateria do umywalki nablatowej będzie pasować? 3 propozycje

Jaka bateria do umywalki nablatowej będzie pasować? 3 propozycje

Umywalki nablatowe już od kilku lat cieszą się dużą, a przy tym stale rosnącą popularnością. Są nie tylko stylowe i proste w pielęgnacji, ale też dają dużą swobodę w zakresie aranżacji łazienki. Niekiedy jednak problematyczny okazuje się dobór odpowiedniej baterii. Jaka bateria do umywalki nablatowej będzie więc najlepiej pasować?

Bateria do umywalki nablatowej – czym kierować się przy zakupie?

Baterie umywalkowe można podzielić między innymi ze względu na sposób ich montażu. Biorąc pod uwagę to kryterium, wyróżniamy przede wszystkim baterie mocowane na umywalce, blacie oraz ścienne. Za sprawą tej różnorodności, możemy łatwo dobrać baterię do umywalki, niezależnie od jej typu. Warto bowiem wiedzieć, że także w tym przypadku dostępnych możliwości jest naprawdę sporo – do wyboru mamy między innymi umywalki meblowe, umywalki wpuszczane w blat, umywalki podblatowe czy umywalki ścienne.

Czym zatem należy się kierować, dobierając baterię do umywalki nablatowej? Tak jak przy innych rodzajach umywalek, na uwadze należy mieć przede wszystkim rozmiar armatury, sposób jej montażu oraz design. Dzięki temu przeglądając baterie łazienkowe do umywalki nablatowej bez większego problemu powinniśmy wytypować modele, które okażą się funkcjonalne, proste w czyszczeniu i będą pasować do aranżacji pomieszczenia.

Jak dobrać baterię do umywalki nablatowej?

Wiele osób urządzających łazienkę z pewnością zastanawia się, jaka umywalka nablatowa będzie najlepsza. Nie mniej ważne jest jednak pytanie: jak dobrać baterię do umywalki tego rodzaju? Możliwości są trzy: baterie mocowane na umywalce, blacie lub ścianie. Decydując się na umywalkę nablatową na początku powinniśmy więc sprawdzić, czy w wybranym przez nas modelu znajduje się otwór na baterię, czy nie – to pozwoli nam określić, jakiego typu baterii powinniśmy szukać.

Baterie do umywalki nablatowej mocowane na umywalce

Jeśli umywalka ma otwór na baterię, decyzja jest prosta – powinniśmy wybrać baterię przeznaczoną do montażu na umywalce. Bateria do umywalki nablatowej z otworem może zostać zainstalowana za pomocą plastikowych rur, choć częściej polecanym rozwiązaniem są wężyki, które zapewniają nieco większą swobodę w trakcie montażu. W tym przypadku należy jednak pamiętać o regularnym sprawdzaniu szczelności wężyków.

Baterie umywalkowe nablatowe

Jeżeli umywalka jest pozbawiona otworu na baterię, jedną z dostępnych opcji jest model montowany na blacie. Tutaj niezwykle istotnym aspektem będzie wysokość baterii do umywalki nablatowej. Optymalna odległość między wylewką a krawędzią umywalki wynosi około 15 cm. Odpowiednio wysoka bateria do umywalki nablatowej zapewni nam jej komfortowe użytkowanie bez ryzyka rozpryskiwania wody po blacie czy łazience.

Bateria ścienna do umywalki nablatowej

Baterie łazienkowe do umywalek nablatowych pozbawionych otworu na nie mogą być również mocowane na ścianie. Jeśli baterie podtynkowe do umywalki nablatowej najlepiej wpisują się w nasz gust, fakt jej zamontowania należy uwzględnić już w czasie projektowania łazienki. Jako że do baterii będą musiały zostać podłączone rury z ciepłą i zimną wodą, musimy wcześniej znać jej dokładne położenie.

Bateria do umywalki nablatowej – jak dobrać ją do stylu łazienki?

Oprócz rodzaju baterii, ważnym aspektem jest też jej design, który powinien być dostosowany do aranżacji łazienki. Ponadczasowym, a zarazem uniwersalnym wyborem jest bateria umywalkowa chromowana, która sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w różnych stylach. Kolejna możliwość to bateria umywalkowa biała, którą także bez większych trudności dopasujemy do wielu pomieszczeń.

Nieco odważniejszą propozycją jest bateria do umywalki nablatowej czarna, która świetnie dopełni industrialną aranżację. W takiej sytuacji warto dobrać do niej baterię prysznicową lub wannową w tym samym stylu. Jeśli natomiast marzy nam się łazienka w klimacie glamour, doskonałym rozwiązaniem będzie złota bateria do umywalki nablatowej – nawet taki drobny akcent wystarczy, by nadać przestrzeni elegancki i luksusowy charakter.