Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Kuchnie wolnostojące - inspiracje, aranżacje i projekty

(1 inspiracja)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

 • Rozmiar

 • Kolor

 • Rodzaj

 • Rodzaj frontu

 • Kolor blatu

 • Nazwa kolekcji

 • Rodzaj blatu

 • Kształt

 • Rodzaj sprzętu AGD

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Wykończenie ściany nad blatem

Kuchnia wolnostojąca – inspiracje

Mimo rosnącej popularności sprzętu AGD przeznaczonego do zabudowy wiele osób nadal decyduje się na aranżacje kuchni ze standardowym sprzętem kuchennym wolnostojącym. Jeśli szukacie inspiracji na kuchnie wolnostojące, to zapraszamy do zapoznania się z propozycjami naszych projektantów. Modułowa konstrukcja naszych mebli kuchennych oraz bardzo duży wybór różnych rodzajów i typów szafek sprawiają, że możecie je wykorzystać zarówno w przypadku inspiracji kuchni wolnostojących i kuchni z urządzeniami przeznaczonymi do zabudowy.

Kuchnia wolnostojąca – aranżacje

Kuchnie wolnostojące to aranżacje inspirowane różnymi wnętrzarskimi trendami. Wiele zależy od tego, na jakie modele wolnostojącego sprzętu AGD zdecydujemy się w takiej kuchni. Płyta indukcyjna i minimalistyczna lodówka o futurystycznych kształtach to elementy, które idealnie sprawdzą się w modernistycznej aranżacji kuchni wolnostojącej. Na rynku dostępne są jednak także kolekcje kuchennych urządzeń AGD inspirowanych trendami retro. Są to między innymi lodówki czy kuchenki o charakterystycznych obłych kształtach i dużych chromowanych uchwytach. Decydując się na tego rodzaju urządzenia, możecie bez problemu stworzyć aranżację wolnostojącej kuchni w stylu retro. W ramach naszej szerokiej oferty mebli kuchennych znajdziecie wiele modeli, które mogą być uzupełnieniem takiej aranżacji kuchni wolnostojącej. Modułowa konstrukcja mebli kuchennych Komfort oraz bardzo duży wybór akcesoriów daje naprawdę szerokie możliwości aranżacyjne i duże pole do popisu w trakcie projektowania kuchni. Mamy nadzieję, że dzięki tak dużemu wachlarzowi dostępnych w naszym sklepie produktów, stworzycie wymarzoną aranżację kuchni wolnostojącej.

Kuchnia wolnostojąca – projekty

Projekty kuchni wolnostojącej pod wieloma względami nie różnią się niczym od aranżacji w pełnej zabudowie. To, czy jest to kuchnia wolnostojąca, czy kuchnia ukryta za frontami meblowymi wpływa przede wszystkim na wizualny odbiór aranżacji. Nie możemy jednak zapomnieć o tak ważnych w kuchni względach funkcjonalnych i odpowiedniej komunikacji pomiędzy najważniejszymi strefami roboczymi w tym pomieszczeniu.

Kuchnie wolnostojące to projekty, które powinny stosować się do zasady tak zwanego trójkąta roboczego. Jest to uniwersalna zasada dotycząca zachowania w kuchni optymalnego układu lodówki, kuchenki i zlewozmywaka. Zgodnie z zasadą roboczego trójkąta te trzy strefy powinny być na projekcie kuchni wolnostojącej rozmieszczone w taki sposób, aby stanowiły wierzchołki trójkąta. Ważne jest nie tylko odpowiednie ustawienie tych elementów względem siebie, ale także zachowanie pomiędzy nimi odpowiedniej odległości. Największy dystans może dzielić wolnostojącą lodówkę i kuchenkę. Te dwa sprzęty AGD powinny znaleźć się na projekcie kuchni wolnostojącej w odległości od 120 do 270 cm od siebie. Bardzo ważna jest też odległość między zlewozmywakiem i kuchenką. W przypadku projektu małej kuchni wolnostojącej powinno być to minimalnie 90 i maksymalnie 210 cm. Z kolei w nieco większej kuchni wartości te powinny wynosić 120 i 210 cm. Ostatni duet trójkąta roboczego to lodówka i zlew. Dystans dzielący te dwie strefy powinien także wynosić od minimalnie 120 do maksymalnie 210 cm.

Oczywiście nie zawsze będziecie mieli możliwość ścisłego zastosowania się do zasad trójkąta roboczego. Nie ma z tym większych problemów w przypadku projektu kuchni wolnostojącej w kształcie litery L czy U. Problemy zaczynają się, jednak gdy trójkąt roboczy trzeba zaplanować w kuchni jednorzędowej. Jeśli napotkacie trudności na jakimkolwiek etapie projektowania kuchni wolnostojącej, to gorąco zachęcamy do skorzystania ze wsparcia naszego działu projektowego. Jedyne co musicie zrobić to wypełnienie prostego formularza na naszej stronie. Pracownik działu projektowego skontaktuje się z Wami, aby dowiedzieć się, jaki projekt kuchni wolnostojącej Was interesuje i czego nie może w nim zabraknąć. Opierając się na tych informacjach, dział projektowy stworzy indywidualny projekt kuchni wolnostojącej skrojony na miarę Waszych oczekiwań i wymagań.