Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Kuchnie z drewnianym blatem - inspiracje, aranżacje i projekty

(9 inspiracji)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

 • Rozmiar

 • Kolor

 • Rodzaj

 • Kolor frontu

 • Rodzaj frontu

 • Kolor blatu

 • Nazwa kolekcji

 • Rodzaj blatu

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Kształt

 • Rodzaj sprzętu AGD

 • Wykończenie ściany nad blatem

Kuchnia drewniany blat – inspiracje

Elementy wykonane z naturalnego drewna lub imitujące ten materiał są jednym z najbardziej uniwersalnych akcentów, na który można zdecydować się w niemal każdej aranżacji wnętrza. Inspiracje na kuchnie z drewnianym blatem znajdziecie zarówno w surowym loftowym wnętrzu, przytulnej kuchni rustykalnej, jak i aranżacji inspirowanej skandynawskim minimalizmem. Podobają Wam się kuchnie z drewnianym blatem? Inspiracje na tego rodzaju wnętrza znajdziecie w ramach aż kilkunastu naszych kolekcji mebli kuchennych. Nasi projektanci stworzyli dla Was przykładowe aranżacje, na których możecie zobaczyć, jak drewniany blat sprawdza się w połączeniu z różnymi kuchennymi frontami. Jeśli jesteście akurat na etapie szukania inspiracji na kuchnie z drewnianym blatem, to zapraszamy do dalszej lektury.

Aranżacje kuchni z drewnianym blatem

W dekoracji wnętrz nie ma chyba bardziej uniwersalnego materiału niż drewno lub jego imitację. W aranżacjach kuchni z drewnianym blatem stosunkowo rzadko wykorzystuje się lite drewno. Częste zmiany temperatury i wilgoć sprawiają, że blat z litego drewna mógłby sprawić w kuchni problemy. Do tego dochodzi jeszcze kwestia ewentualnych uszkodzeń mechanicznych. Nawet blat z twardych gatunków drewna będzie bardziej narażony na zarysowania czy wgniecenia niż blat laminowany. Nieco lepiej w kuchniach sprawdzają się lakierowane blaty z drewna klejonego. Jednak decydując się na aranżacje kuchni z drewnianym blatem, najczęściej stawia się na praktyczne i funkcjonalne imitujące drewno blaty laminowane. Są one wykonane z płyty wiórowej pokrytej nowoczesnym laminatem HPL. Technologia ta pozwala na stworzenie blatów z praktycznie dowolnym wzorem. W sklepie Komfort posiadamy laminowane blaty kuchenne drewniane imitujące przeróżne gatunki i odcienie tego naturalnego materiału. W zależności od tego, jaki odcień drewnianego blatu wybierzecie, możecie wykorzystać go zarówno w kuchni nowoczesnej, jak i we wnętrzu inspirowanym tradycyjnymi trendami.

Jeśli podobają Wam się nowoczesne aranżacje kuchni z drewnianym blatem, to może zainteresować Was nasza kolekcja mebli kuchennych Bari Plus. Została ona zaprojektowana z myślą o miłośnikach surowych kuchni w stylu industrialnym i loftowym. Drewniane blaty i fronty w jasnym odcieniu zostały w tej kolekcji połączone z elementami w kolorze antracytowym. Takie zestawienie jest charakterystyczne dla kuchni industrialnych. Industrialną aranżację kuchni z drewnianym blatem możecie uzupełnić na przykład czarną baterią kuchenną i płytkami imitującymi architektoniczny beton.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć aranżacje kuchni z drewnianym blatem w typowo nowoczesnym, designerskim stylu. W takim wnętrzu możecie wykorzystać nasze meble kuchenne na wysoki połysk z kolekcji Torino lub Rimini. Białe fronty o prostym, minimalistycznym designie będą się idealne komponować z prostym drewnianym blatem.

W naszej ofercie coś dla siebie znajdą oczywiście również miłośnicy aranżacji kuchni z drewnianym blatem inspirowanych wnętrzarską klasyką i tradycyjnymi trendami architektonicznymi. Z myślą o takich aranżacjach powstały nasze kolekcje Roma i Parma. Znajdziecie w nich szafki kuchenne z frezowanymi frontami, które wykorzystać można zarówno w kuchni w stylu angielskim, jak i w innych klasycznych aranżacjach. Na frezowane fronty możecie zdecydować się także w pełnych domowego ciepła aranżacjach kuchni rustykalnych z drewnianym blatem. W kolekcjach Roma i Parma znajdziecie nie tylko fronty w stonowanej, klasycznej kolorystyce. Poza frontami białymi i jasnoszarymi meble te dostępne są także w kolorze grafitowym i granatowym.

Projekty kuchni z drewnianym blatem

Wiemy już, że kuchnia z drewnianym blatem to projekty uniwersalne, które wykorzystać można w różnych wnętrzach. Względy wizualne to jednak nie wszystko. W kuchni bardzo ważne jest również odpowiednie rozmieszczenie najważniejszych elementów. Jak więc zaplanować projekt kuchni z drewnianym blatem, tak aby stworzyć wnętrze funkcjonalne i praktyczne? Podobnie jak w przypadku każdej kuchni, również w projekcie kuchni z drewnianym blatem kluczowa jest lokalizacja trzech najważniejszych stref: kuchenki, lodówki i kuchennego zlewozmywaka. Optymalnym rozwiązaniem jest najczęściej stworzenie tak zwanego trójkąta roboczego, czyli umieszczenie tych trzech elementów wyposażenia na planie trójkąta. W celu stworzenia wygodnej i intuicyjnej komunikacji w kuchni, należy również zachować odpowiednie odległości między tymi trzema strefami. Kuchenka i lodówka powinny się znajdować od około 100 do maksymalnie 200-210 cm od zlewozmywaka. Na nieco większą odległość możecie pozwolić sobie w przypadku kuchenki i lodówki. Te dwie strefy w dużej kuchni może dzielić nawet 270 cm. W małym pomieszczeniu odległość między nimi powinna jednak wynosić niewiele ponad metr.

Projekty kuchni z drewnianym blatem może przygotować dla Was również nasz dział projektowy. Aby skorzystać z pomocy naszych doradców, wystarczy wypełnić krótki formularz. W oparciu o Wasze gusta i preferencje nasz dział projektowy stworzy indywidualny i niepowtarzalny projekt kuchni z drewnianym blatem dopasowany do Waszego wnętrza. Oprócz samego gotowego projektu kuchni z drewnianym blatem oferujemy również opcjonalny montaż kuchni w Waszym domu. Nasz dział projektowy powstał po to, aby maksymalnie skrócić drogę od pomysłu na kuchnię, do jej fizycznego montażu. Oczywiście tworząc nasze projekty kuchni z drewnianym blatem, dbamy nie tylko o atrakcyjną stronę wizualną, ale również o względy praktyczne i funkcjonalne.

Kuchnia z drewnianym blatem – zdjęcia

Na naszej stronie znajdziecie również zdjęcia kuchni z drewnianym blatem. Taka przykładowa aranżacja kuchni z blatem z drewna dostępna jest na przykład w kolekcji Parma. Znajdziecie tam zdjęcia kuchni, w której białe matowe fronty połączone zostały z blatem w kolorze jasnego naturalnego drewna. Podobne zdjęcia kuchni z drewnianym blatem możecie znaleźć także w kolekcji Roma i London. W obu tych kolekcjach znajdziecie meble z frezowanymi frontami, które idealnie komponują się z drewnianym blatem. Połączenie matowych frontów z blatem drewnianym wykorzystać można nie tylko w klasycznej kuchni. Jest to duet, który sprawdzi się także w kuchni skandynawskiej, a przy odrobinie wnętrzarskiego wyczucia nawet w kuchni loftowej. Kuchnia z drewnianym blatem na zdjęciach dostępna jest też na podstronie kolekcji Bari Plus. Nasi projektanci stworzyli aranżację, w której drewniany blat został połączony z frontami w tym samym kolorze. Urozmaiceniem tej industrialnej kuchni są elementy frontów w kolorze antracytowym. Jeśli jednak zdjęcia kuchni z drewnianym blatem to dla Was za mało, to zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych stacjonarnych salonów. W sklepie będziecie mogli przekonać się, jak na żywo prezentują się drewniane blaty kuchenne i meble z naszej oferty.