Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jaka bateria kuchenna? 6 najmodniejszych rozwiązań

Jaka bateria kuchenna? 6 najmodniejszych rozwiązań

Bywa często pomijana i niedoceniana, tymczasem w praktyce ma duży wpływ na wygląd oraz funkcjonalność wnętrza. Bateria kuchenna, bo o niej mowa, to zawsze ważny element wyposażenia. Dzięki niej można dodać wnętrzu stylu i odmienić każdy zestaw mebli. Pytanie więc, jaka bateria kuchenna najlepsza?


Ogromny wybór różnego rodzaju baterii kuchennych powoduje, że każdy ma szansę dobrać model idealny do potrzeb i estetyki wnętrza. W rzeczywistości jednak nie jest to prostą sprawą. Bogata oferta może przyprawić o zawrót głowy. Dowiedz się zatem, na jaką baterie kuchenne wybrać.


Jaka bateria kuchenna najlepsza?

Zanim przystąpisz do zakupów zastanów się, jaki rodzaj baterii najlepiej spełni Twoje oczekiwania. W sklepach możesz znaleźć następujące modele.

Krany kuchenne stojące

Baterie kuchenne stojące/sztorcowe to popularne modele, które są chętnie wybierane ze względu na swoją praktyczność. Można je łatwo zainstalować, a w razie usterki – szybko wymienić. Co więcej, pasują do różnych stylów aranżacyjnych, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Pod stojącym kranem kuchennym łatwiej jest także umyć naczynia, warzywa, mięso czy nalać wodę do czajnika. Wartym uwagi przykładem takiego modelu jest bateria kuchenna Sferia 01.

Krany kuchenne naścienne

Są nieco mniej popularne od swoich stojących poprzedników. Najczęściej można je spotkać w starych, remontowanych kamienicach oraz domach wolnostojących. Takie krany kuchenne mocuje się bezpośrednio do instalacji wodnej i to właśnie ten fakt czyni je rzadziej stosowanymi; trzeba je precyzyjnie połączyć z rurami, a te nie zawsze są odpowiednio poprowadzone. Niemniej jednak krany kuchenne naścienne są obecnie w modzie i doskonale odnajdują się w aranżacjach vintage.

Kran do kuchni – liczba uchwytów

Krany do kuchni jednouchwytowe są wygodne i praktyczne, dlatego cieszą się największą popularnością. W przypadku jednego uchwytu możesz szybko odkręcić wodę i dostosować jej temperaturę; natomiast modele dwuuchwytowe wymagają odkręcenia dwóch pokręteł jednocześnie, co może okazać się problemowe, gdy trzymasz w jednej ręce na przykład garnek lub rondel.

Krany do kuchni jednouchwytowe idealnie sprawdzają się w kuchniach nowoczesnych i minimalistycznych, z kolei dwuuchwytowe zdecydowanie lepiej prezentują się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu vintage. Warto wspomnieć, że idealnym uzupełnieniem stylowej kuchni vintage jest bateria kuchenna retro. Jeżeli zależy Ci na takim efekcie, wybierz kran w kolorze złota lub miedzi, który odda klimat dawnych lat – najlepiej jednak, jeśli będzie to bateria z dwoma uchwytami.

Baterie kuchenne – wysokość nalewki

Wybierając baterię kuchenną warto zwrócić również uwagę na wysokość nalewki, która decyduje o wygodzie korzystania ze zlewozmywaka. Im wyższa nalewka, tym łatwiej umyć dowolne produkty spożywcze, nalać wody do wysokiego garnka czy pozmywać naczynia. Warto przy tym dodać, że modele z wysoką nalewką są bardzo modne i świetnie sprawdzają się zarówno w kuchniach nowoczesnych, jak i klasycznych. Przykładem takiej baterii jest uniwersalny, ponadczasowy model Sferia 02. Dzięki klasycznemu, prostemu designowi nie poddaje się chwilowym modom i zmieniającym trendom. Dlatego nawet jeśli zapragniesz zmienić aranżację kuchenną, kran będzie pasować do nowego stylu.

Kran do kuchni – modny i nowoczesny

Idealnym rozwiązaniem dla wnętrz w wydaniu glamour jest bateria kuchenna czarna. To elegancki element armatury, który podkreśla charakter aranżacji. Doskonale sprawdza się w zestawieniu z czarnymi meblami kuchennymi, gdzie podkreśla spójną i harmonijna koncepcję, ale również z białymi. W przypadku tej drugiej opcji stanowi ciekawy i wyróżniający się akcent wnętrza.

Podczas aranżacji kuchni warto pamiętać o zachowaniu spójności. Jeżeli decydujesz się na złote, czarne, czy srebrne krany, zadbaj o to, aby uchwyty oraz inne dodatki również były utrzymane w pasującym stylu i tonacji kolorystycznej. Dzięki temu zapobiegniesz chaosowi aranżacyjnemu i stworzysz elegancką, harmonijną przestrzeń.

Istotną kwestią zawsze jest również dobór zlewozmywaka. Powinien stanowić spójne połączenie zarówno z kranem, jak i całą kuchnią. Aby dobrze dopasować baterię do zlewu kuchennego warto zapoznać się z artykułem: Zlewozmywak – o czym warto pamiętać przy jego zakupie?

Zobacz powiązane produkty