Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Kuchnia z oknem - inspiracje, aranżacje i projekty

(25 inspiracji)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

 • Rozmiar

 • Kolor

 • Rodzaj

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Kolor frontu

 • Rodzaj frontu

 • Kolor blatu

 • Nazwa kolekcji

 • Rodzaj blatu

 • Kształt

 • Rodzaj sprzętu AGD

 • Wykończenie ściany nad blatem

Inspiracje – kuchnia z oknem

Naturalne światło odgrywa bardzo dużą rolę w aranżacji wnętrz. Jest to szczególnie ważne w przypadku kuchni, w której światło słoneczne wpływa nie tylko na wizualny odbiór aranżacji, ale również na kwestie czysto praktyczne. Przygotowaliśmy dla Was inspiracje na kuchnie z oknem, zaaranżowane przy pomocy mebli kuchennych z naszych najpopularniejszych kolekcji. Niezależnie od tego, czy w Waszym mieszkaniu znajduje się kuchnia z oknem pionowym, poziomym, czy też kuchnia z oknem narożnym, inspiracje stworzone przez naszych projektantów pomogą Wam stworzyć funkcjonalne i piękne wnętrze. Zapraszamy do sprawdzenia, jak można wykorzystać okno w aranżacji kuchni i jakie są najważniejsze zalety takiego rozwiązania architektonicznego.

Aranżacje kuchni z oknem

Okno w kuchni może całkowicie odmienić to, jak prezentuje się wystrój tego pomieszczenia. Aranżacje kuchni z oknem mają całkiem sporo zalet, które sprawiają, że ten element wystroju jest w kuchni nieodzowny. Największym atutem aranżacji kuchni z oknem jest oczywiście dostęp światła słonecznego. Wiąże się to bezpośrednio nie tylko z oszczędnością energii elektrycznej, ale także z faktem, że światło słoneczne może optycznie powiększać aranżację kuchni z oknem. Dotyczy to w szczególności kuchni urządzonej w jasnych kolorach. Kwestie wizualne to jednak nie wszystko. Okno w kuchni pozwala także na lepszą wentylację i szybkie pozbycie się niechcianych kuchennych zapachów. Do zalet kuchni z oknem możemy zaliczyć również duże możliwości aranżacyjne, jakie daje nam ten element wystroju.

Aranżacja kuchni z oknem zależy w dużej mierze od tego, gdzie znajduje się okno, jakiej jest wielkości i jaki jest jego układ (poziomy lub pionowy). Poziome okno w kuchni, zwane często oknem panoramicznym, idealnie doświetla wnętrze i pozwala wyeksponować ciekawy widok za oknem. W nowoczesnej kuchni takie poziome długie okno może nawet zastąpić ścianę z płytek nad roboczym blatem. Coraz większą popularnością cieszą się również aranżacje kuchni z oknem narożnym stworzony z dwóch horyzontalnych okien. Takie rozwiązanie prezentuje się niezwykle ciekawe w kuchniach inspirowanych stylem loftowym lub industrialnym. Innym pomysłem na stworzenie ciekawego wnętrza jest aranżacja kuchni z oknem pośrodku, pomiędzy kuchennymi szafkami. Takie okno nadaje kuchni lekkości i często doświetla całą aranżację.

Dostępne w naszym sklepie meble kuchenne wyróżniają się modułową konstrukcją. Dzięki temu oraz dzięki szerokiej gamie typów i wymiarów szafek możecie stworzyć funkcjonalną aranżację kuchni z oknem niezależnie od jego umiejscowienia i wymiarów pomieszczenia. Do ilości naturalnego światła w kuchni możecie dopasować również sposób wykończenia frontów. W ramach naszych kolekcji oferujemy zarówno błyszczące fronty na wysoki połysk, jak i klasyczne fronty matowe.

Jeśli chodzi o optymalne wykorzystanie przestrzeni w kuchni z oknem, to popularnym rozwiązaniem jest na przykład parapet połączony z blatem. Zyskujemy dzięki temu nieco większą przestrzeń roboczą, która w ciągu dnia będzie dodatkowo doświetlona naturalnym światłem. W aranżacji dużej kuchni z oknem możemy uwzględnić również stół kuchenny z kompletem krzeseł. Taka jasna przestrzeń będzie idealnym miejscem do spożywania posiłków w rodzinnym gronie. Parapet w takiej aranżacji kuchni z oknem możemy wykorzystać również jako miejsce na świeże zioła w doniczkach. Innym bardzo często spotykanym rozwiązaniem w aranżacji kuchni z oknem jest umieszczenie w jego bezpośrednim sąsiedztwie kuchennego zlewu. Widok za oknem może nam umilić codzienne mycie naczyń i dodatkowo oświetlić strefę umywalkową. Minusem takiego rozwiązania jest to, że okno umieszczone bezpośrednio nad zlewozmywakiem będzie nieco bardziej narażone na ewentualne zabrudzenia.

Czy aranżacje kuchni z oknem mają jakieś wady? Jedynym minusem takich pomieszczeń jest to, że okno może zabierać nam przestrzeń, którą moglibyśmy wykorzystać do montażu dodatkowych szafek kuchennych. Problem ten dotyczy jednak przede wszystkim małych kuchni z dużym oknem.

Kuchnia z oknem narożnym – aranżacje

W nowoczesnym budownictwie inspirowany surowym minimalizmem i stylem industrialnym coraz częściej spotykamy aranżacje kuchni z oknem narożnym. Jest to niezwykle efektowne rozwiązanie, które wymaga od nas jednak przemyślanej aranżacji kuchni z oknem narożnym. Zacznijmy może od tego, jakie zalety ma kuchnia z oknem narożnym? Aranżacja taka cechuje się dużą ilością światła słonecznego. Dzięki temu kuchnia wydaje się większa niż w rzeczywistości. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na aranżację kuchni z oknem narożnym utrzymaną w jasnych kolorach. Zastosowanie okna narożnego pozwala również znacznie zwiększyć powierzchnię widokową. Warto więc pomyśleć o takim rozwiązaniu, jeśli za kuchennym oknem mamy ładny widok. Aranżacje kuchni z oknem narożnym mają jednak także pewne wady. Poza wyższym kosztem takiego okna musimy liczyć się również z nieco bardziej wymagającą pielęgnacją. Pomieszczenia z oknem narożnym mają także tendencję do szybszego nagrzewania się latem. W aranżacji kuchni z oknem narożnym musimy się też czasami zmierzyć z problemami technicznymi. Okno narożne zajmuje najczęściej miejsce, które w innych aranżacjach wykorzystalibyśmy na wiszące szafki. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie nieco głębszych szafek stojących i uzyskanie w ten sposób dodatkowej przestrzeni do przechowywania kuchennych akcesoriów. Alternatywnie możemy również postawić na wysoką zabudowę kuchenną do samego sufitu.

Projekty kuchni z oknem

Projekt kuchni z oknem powinien brać pod uwagę nie tylko wymiary i układ pomieszczenia, ale również umiejscowienie okien i to, w jakim kierunku skierowane jest okno. Jeśli szczególnie zależy nam na dużej ilości naturalnego światła, możemy zdecydować się na projekt kuchni z dwoma oknami. Takie projekty kuchni z dwoma oknami spotkamy jednak głównie w przypadku dużych kuchni w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach o większym metrażu. Innym sposobem na doświetlenie aranżacji jest wspomniana już wcześniej kuchnia z oknem horyzontalnym. Poziome okno umieszczone bezpośrednio nad blatem roboczym nie tylko idealnie oświetla blat, ale również pozwala na montaż wiszących szafek kuchennych bezpośrednio nad oknem.

Jeśli nie wiecie, jak stworzyć funkcjonalny i praktyczny projekt kuchni z oknem, to zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych projektantów. Wystarczy, że wypełnicie krótki formularz na stronie naszego sklepu, aby skontaktował się z Wami jeden z naszych doradców. Na podstawie Waszych wymagań, preferencji, wymiarów i układu pomieszczenia stworzymy indywidualny projekt kuchni z oknem. Oprócz samego projektu kuchni z oknem otrzymacie także dokładny kosztorys poszczególnych elementów. Istnieje również możliwość umówienia montażu kuchni w dogodnym dla Was terminie.