Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 30 m2?

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 30 m2?

Salon z aneksem kuchennym to rozwiązanie cieszące się od dłuższego czasu bardzo dużą popularnością. Decydują się na nie zarówno właściciele kawalerek czy małych mieszkań, jak i ci, którzy mają do dyspozycji większy metraż. Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 30 m2? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Salon z aneksem kuchennym 30 m2 – czy warto się na niego zdecydować?

Salon z aneksem kuchennym ma bez wątpienia wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest fakt, że rozwiązanie to pozwala na stworzenie komfortowego, jasnego i przestronnego wnętrza. Na takim efekcie zależy bowiem nie tylko właścicielom niewielkich mieszkań, ale też tych większych. Salon o powierzchni 30 m2 to naprawdę spora przestrzeń, więc decydując się na urządzenie w nim aneksu kuchennego, możemy liczyć na zachwycający rezultat.

To jednak niejedyny argument przemawiający za połączeniem pokoju dziennego z kuchnią. Dzięki temu możemy spędzać czas z innymi domownikami, nawet wykonując zupełnie inne czynności. Taki układ pomieszczenia sprawdzi się także podczas wizyty gości. Nie będziemy bowiem musieli znikać na długi czas w kuchni, by przygotować poczęstunek, tylko w tym samym czasie będziemy mogli cieszyć się rozmową i towarzystwem bliskich osób.

Salon z aneksem 30 m2 – jak zaplanować kuchnię?

Jedną z pierwszych decyzji, jaką będziemy musieli podjąć, tworząc projekt salonu z aneksem kuchennym 30 m2, jest układ kuchni. Możliwości mamy co najmniej kilka, choć wybór często jest determinowany przez układ pomieszczenia. Najpopularniejsze są aneksy kuchenne w kształcie litery L oraz umiejscowione wzdłuż jednej ze ścian. W obu przypadkach w strefie kuchennej możemy stworzyć wyspę kuchenną. To modne rozwiązanie, które stanowi symboliczną granicę między kuchnią a częścią wypoczynkową, a przy tym zapewniające dodatkową przestrzeń roboczą – na wyspie można przygotowywać posiłki, ale często montowane są na niej również zlewozmywaki.

Jeśli tylko przestrzeń nam na to pozwala, możemy też zdecydować się na salon z aneksem 30 m w kształcie litery U. Wówczas jeden z boków najczęściej pełni funkcję barku lub wysokiego stolika i podobnie jak wyspa kuchenna, oddziela kuchnię od reszty pomieszczenia. Przy dodatkowym blacie można jeść, pracować, odrabiać lekcje czy po prostu towarzyszyć osobie, która przygotowuje posiłek dla innych domowników.

Salon z aneksem kuchennym 30 m2 – aranżacja

Istotnym aspektem jest także wybór stylu, w jakim będzie utrzymane wnętrze. By całość prezentowała się spójnie i harmonijnie, salon z aneksem kuchennym 30 m2 powinien zostać urządzony w jednym stylu. Jeśli nie mamy konkretnych preferencji, pomocne okażą się aranżacje salonu z aneksem kuchennym 30 m2, które często stanowią doskonałe źródło inspiracji.

A możliwości mamy bardzo dużo. Dużą popularnością cieszą się między innymi salony z aneksem w stylu skandynawskim, gdzie królują jasne kolory i naturalne materiały. Świetnie sprawdzą się tu białe szafki i drewniane blaty kuchenne – to ponadczasowy duet, który właściwie nie wychodzi z mody. Ciekawą propozycją jest również salon z aneksem kuchennym 30 m w klimacie industrialnym. W takim przypadku doskonałym wyborem będą meble i szafki kuchenne o matowym wykończeniu, łączące drewno i ciemne barwy. Z kolei w nowoczesnym salonie z aneksem możemy pozwolić sobie na kontrastujące zestawienia – na przykład jasne szafki i grafitowe blaty.

Salon z aneksem kuchennym 30 m2 – projekt

Urządzając salon z aneksem kuchennym 30 m2, pamiętajmy, że bardzo istotną częścią aranżacji będzie też pozostała część pomieszczenia. W strefie wypoczynkowej postawmy wygodną sofę lub narożnik i stolik kawowy, a chcąc dodać jej nieco przytulności, dobierzmy do tego miękkie tekstylia dekoracyjne. Z kolei w części jadalnianej powinien znaleźć się odpowiedniej wielkości stół oraz zapewniające komfort krzesła do salonu. Dzięki temu, że stoły do salonu mają rozmaite kształty i rozmiary, z pewnością znajdziemy coś, co wpisuje się w nasze oczekiwania. Nad blatem warto zaplanować dodatkowe źródło światła – sprawdzą się tu przede wszystkim lampy wiszące do salonu.

Czytaj także: