Current Image

Filtry

PŁYTY INDUKCYJNE ŁĄCZONE POLA GRZEWCZE

10 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płyty indukcyjne łączone pola grzewcze w sklepie Komfort

Płyty indukcyjne w kuchni stają się coraz częstszym wyborem wśród kupujących, szczególnie tych, którzy cenią sobie nowoczesny design i energooszczędność. Proste w utrzymaniu, stylowe płyty ceramiczne wyposażone w pola indukcyjne pozwalają na szybkie przygotowanie posiłków.


Do kuchenki indukcyjnej używa się specjalnych garnków oraz patelni, które powinny idealnie pasować wymiarem do pola indukcyjnego, gdyż w przeciwnym wypadku jedzenie będzie podgrzewane nierównomiernie. Co zrobić, jeśli garnek jest większy? Spokojnie, nie trzeba ich wyrzucać! Producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyli płyty indukcyjne łączone pola grzewcze, po to byś mógł ugotować ulubiony posiłek nawet w dużym garnku bez jego przypalenia.

Płyty indukcyjne łączone pola grzewcze – innowacyjne rozwiązania w kuchni

Płyt indukcyjna łączone pola grzewcze to nowa propozycja producentów sprzętu AGD, dzięki której gotowanie na indukcji jest jeszcze szybsze i przyjemniejsze. W standardowych kuchenkach indukcyjnych są tylko cztery pola grzewcze o różnych kształtach i wielkościach z wyraźnie zaznaczonymi brzegami. Żeby podgrzać posiłek w garnku lub na patelni na standardowej płycie należy dopasować średnicę naczynia do średnicy pola grzewczego. Z kolei płyta indukcyjna z łączonymi polami grzewczymi pozwala na swobodne gotowanie w garnkach o różnych kształtach i rozmiarach.


Wybierając płytę indukcyjną łączone pola grzewcze, zwróć uwagę na opinie klientów, a także renomę marki. W naszej ofercie z pewnością znajdziesz kuchenkę z rozszerzonymi polami grzewczymi na Twoją kieszeń, dzięki której przyjemność płynąca z gotowania stanie się codziennością. Wśród oferowany przez nas produktów znajdziesz płyty wykonane z najlepszego szkła ceramicznego, które jest odporne na mikrouszkodzenia.

Płyty indukcyjne łączone pola grzewcze – oszczędność czasu i pieniędzy w kuchni

Jeśli zależy Ci na szybkim przyrządzaniu dań i nowoczesnym designie, to płyta indukcyjna łączone pola z pewnością spełni Twoje potrzeby. Dzięki zwiększonej przestrzeni pola grzewczego nic nie ogranicza Twoich możliwości podczas gotowania, a potrawy przyrządzisz w naczyniach o nietypowych kształtach.


W naszej ofercie znajdziesz produkty o różnych wymiarach pochodzące tylko od renomowanych firm takich jak Samsung, Amica i Kernau przeznaczone do zabudowy. Płyta indukcyjna może być wyposażona w kilka pól indukcyjnych i wiele funkcji dodatkowych, np. funkcja turbo czy samodzielnego wyłączania się po czasie.


Płyty indukcyjne produkuje się ze szkła hartowanego lub szkła ceramicznego. Używając tego rodzaju sprzętu AGD, staraj się być delikatny, ponieważ pomimo specjalnej metody produkcji mającej na celu wzmocnienie powierzchni, jest to dalej powłoka szklana. Ma to jednak olbrzymie plusy w postaci prostoty konserwacji – wystarczy, że użyjesz uniwersalnego detergentu i zetrzesz brud szmatką. Koniec z długim szorowaniem palników! Wybierz kuchenkę indukcyjną, jeśli zależy Ci na prostym i szybkim sprzątaniu.


Jeśli w Twojej kuchni nie ma zbyt dużo miejsca i zależy Ci na ergonomii pomieszczenia, płyta indukcyjna 3 pola grzewcze sprawdzi się w niej znakomicie, ale najlepszą z możliwych opcji będzie wybór płyty z rozszerzonymi polami grzewczymi o małych wymiarach.


Sporo gotujesz i często brakuje ci miejsca na palnikach na kolejny garnek? Płyta indukcyjna 8 pól grzewczych łączonych może okazać się znakomitym wyborem. Dzięki zwiększonej przestrzeni grzewczej na palnikach zmieszczą się garnki, patelnie, rondelki, a nawet czajnik, jeśli wciśnie się go gdzieś pomiędzy inne naczynia.

Łączone pola w płycie indukcyjnej

Łączone pola w płycie indukcyjnej to stosunkowo nowe rozwiązanie technologiczne, które niesamowicie ułatwia życie. Dzięki rozszerzonej powierzchni pola grzewczego i odpowiedniemu ułożeniu zwojów pod ceramiką bez problemu zmieszczą się na niej duże i małe garnki, a nawet brytfanka. Łącznie pól grzejnych daje możliwość podgrzewania jednocześnie dwóch garnków na tym samym polu płyty indukcyjnej, skracając w ten sposób czas przygotowywania twoich ulubionych potraw.


Jak działają łączone pola grzewcze? W tradycyjnych kuchenkach indukcyjnych o ograniczonych polach cewka indukcyjna wraz z siatką obwodów znajduje się w wyznaczonych kształtami (najczęściej okręgami lub kwadratami) miejscach pod powierzchnią ceramicznej płyty. Gdy na polu indukcyjnym postawi się odpowiednie naczynie (wykonane z metalu ferromagnetycznego), zaczyna wytwarzać się pole magnetyczne, które pozwala na powstawanie prądów wirowych w środku garnka czy innego naczynia. W przypadku rozszerzenia i łączenia pól grzewczych siatka obwodów nie jest ograniczona i przechodzi przez praktycznie całą powierzchnię płyty grzewczej, dając możliwość gotowania w każdym ferromagnetycznym naczyniu.


Poza niesamowitą wygodą i szybkością gotowania, nowoczesne płyty indukcyjne wyposażone w łączone pola grzewcze mają wiele dodatkowych funkcji, np. automatyczne wyłączanie się po określonym czasie, czy pamięć temperatury gotowania. Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że w Twojej kuchni nie może zabraknąć płyty indukcyjnej z rozszerzonymi polami grzewczymi.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Zobacz powiązane Inspiracje

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.