Current Image

Filtry

LODÓWKI WOLNOSTOJĄCE

19 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Lodówki wolnostojące

Mimo dużej popularności modeli przeznaczonych do zabudowy lodówka wolnostojąca oferuje całkiem sporo zalet. Warto wziąć je pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie tego elementu wyposażenia kuchni. Lodówka wolnostojąca w zdecydowanej większości przypadków będzie miała większą pojemność niż podobnych rozmiarów model przeznaczony do zabudowy. Możecie też dowolnie zmienić miejsce jej ustawienia, czy wybrać model z dodatkowymi akcesoriami na zewnętrznej stronie drzwi. Krótkie podsumowanie zalet lodówek wolnostojących znajdziecie nieco poniżej. 

W sklepie internetowym Komfort lodówki wolnostojące to aż około 50 różnych modeli wyselekcjonowanych z katalogów czołowych producentów kuchennego sprzętu AGD. W stałej sprzedaży mamy lodówki wolnostojące takich międzynarodowych marek jak Beko, Samsung czy Whirlpool. Oferujemy także solidne i niedrogie lodówki polskiej marki Kernau. Jeśli szukacie aktualnie lodówki wolnostojącej, to zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi w tej kategorii modelami. Znajdziecie tu zarówno lodówki wolnostojące o nowoczesnym designie, jak i modele, które z powodzeniem mogą stać się ciekawym elementem wystroju kuchni klasycznej.Lodówka wolnostojąca w kuchni – jakie zalety ma taki model?

Dlaczego warto zdecydować się na lodówki wolnostojące? Jak tego rodzaju modele wypadają w porównaniu z lodówkami przeznaczonymi do zabudowy?  • Lodówki wolnostojące w przeciwieństwie do modeli do zabudowy nie wymagają skomplikowanego montażu. Lodówkę wystarczy ustawić w wybranym miejscu i podłączyć do sieci elektrycznej. Co więcej, w przypadku remontu generalnego kuchni, zmiany wystroju tego pomieszczenia czy nawet przeprowadzki możecie bez problemu zmienić lokalizację lodówki wolnostojącej.
  • Zaletą lodówek wolnostojących jest także większa pojemność komory chłodzącej w porównaniu do lodówek do zabudowy o podobnych wymiarach zewnętrznych. Standardowo lodówka dla jednej osoby powinna mieć około 130 L. Na każdą dodatkową osobę powinno przypadać kolejne 30 L. Popularne modele wysokich lodówek wolnostojących mają zwykle pojemność około 230 L. Taki model sprawdzi się więc w przypadku 4- czy nawet 5-osobowej rodziny.
  • W tej kategorii znajdziecie modele w różnych kolorach inspirowane różnymi wnętrzarskimi trendami. Dużą popularnością cieszą się lodówki o nowoczesnym designie w kolorze czarnym lub szarym. Jeśli jednak urządzacie klasyczną kuchnię, to bez problemu znajdziecie także lodówki w kolorze białym czy też w kolorze szczotkowanej stali. Kilku producentów posiada w swojej ofercie również lodówki wolnostojące retro. Takie modele są nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia kuchni, ale często również ozdobą aranżacji w stylu retro, art deco czy vintage.
  • Decydując się na lodówki wolnostojące, możecie postawić na model wyposażony w dodatkowe funkcje, niedostępne w przypadku modeli do zabudowy. Są to na przykład lodówki wolnostojące z kostkarką, dystrybutorem schłodzonej wody czy ekranem dotykowym. Wszystkie te dodatkowe akcesoria umieszczone są po zewnętrznej stronie drzwi, co uniemożliwia ich wykorzystanie w przypadku lodówek do zabudowy ukrytych pod kuchennymi frontami.
  • W przypadku lodówki wolnostojącej możecie wybrać nie tylko jej pojemność, ale również układ drzwi. Poza standardowymi modelami jednodrzwiowymi większość producentów oferuje również lodówki wolnostojące dwudrzwiowe. Takie modele wyróżnia przede wszystkim bardzo duża pojemność.


Lodówki wolnostojące – wymiary

W przypadku lodówek przeznaczonych do zabudowy wymiary poszczególnych modeli są zwykle ograniczone standardowymi gabarytami kuchennych szafek i frontów kuchennych. Nieco inaczej wygląda kwestia wymiarów lodówek wolnostojących. Pod względem gabarytów można podzielić je na dwie podstawowe grupy.

Pierwsza z nich to popularne wąskie lodówki wolnostojące jednodrzwiowe o szerokości 60 cm. Takie standardowe modele możecie znaleźć w katalogu praktycznie każdego producenta lodówek. Lodówka wolnostojąca 60 cm może mieć różną wysokość. W zależności od liczby domowników i układu Waszej kuchni możecie wybrać lodówki wolnostojące 160 cm, lodówki wolnostojące 180 cm, czy nawet modele o wysokości ponad 200 cm. Jeśli chodzi o głębokość lodówki, to normą jest lodówka wolnostojąca głębokość 60 cm. Pozwala na stworzenie jednolitej linii zabudowy w kuchni z szafkami o standardowej głębokości.

Wąskie lodówki wolnostojące szerokość 55 cm czy 60 cm to jednak niejedyne modele, jakie znajdziecie w tej kategorii. W przypadku przestronnej kuchni, z której na co dzień korzysta wieloosobowa rodzina, możecie postawić na lodówki wolnostojące dwudrzwiowe. Są one dostępne zarówno w wersji klasycznej, w której komora chłodząca umieszczona jest nad zamrażalnikiem, jak i w wersji side by side. W lodówce dwudrzwiowej side by side zamrażalnik i komora chłodząca umieszczone są pionowo równolegle do siebie. Kiedy warto zdecydować się na taki model lodówki wolnostojącej? Lodówki side by side to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które na co dzień często korzystają z produktów mrożonych i chcą mieć do nich łatwy i szybki dostęp.

Stosunkowo rzadko spotykanym rozwiązaniem jest lodówka wolnostojąca niska. Tak zwane lodówki podblatowe to w większości przypadków modele przeznaczone do zabudowy. Chociaż kilku producentów urządzeń AGD posiada w swoim katalogu również niskie lodówki wolnostojące. Są to modele zaprojektowane przede wszystkim z myślą o bardzo małych kuchniach, czy aneksach kuchennych, w których nie zmieści się klasyczna lodówka wysoka.Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Zobacz powiązane Inspiracje