Current Image

Filtry

LODÓWKI NO FROST

25 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Lodówki No Frost z oferty Komfort.pl

Rozmrażanie lodówki nie należy raczej do lubianych obowiązków domowych. Jest jednak istotne dla optymalnego działania urządzenia i bezpiecznych warunków do przechowywania żywności. W produkowanych obecnie lodówkach najczęściej znajduje się technologia No Frost, dzięki której sprzętu nie trzeba rozmrażać. Dlaczego warto postawić na lodówki No Frost?

Lodówki No Frost – świeżość i wygoda bez rozmrażania

Na pewno zależy Ci na tym, by produkty spożywcze, które przechowujesz w lodówce, były świeże i nie psuły się zbyt szybko. Aby to osiągnąć, nie dopuszczaj do tego, by na ściance lodówki lub zamrażarki osadził się szron. Może on doprowadzić do uszkodzenia urządzania oraz sprawić, że nie będzie ono pracowało efektywnie. Jeśli w lodówce nie ma funkcji odszraniania, trzeba ją rozmrozić samodzielnie, co wymaga systematyczności i cierpliwości.

Z pomocą przychodzą lodówki No Frost. Posiadają one system cyrkulacji powietrza, który kontroluje poziom wilgoci w lodówce. Odprowadza wilgotne powietrze do skraplacza. Tam dochodzi do skroplenia się pary wodnej, a następnie woda odprowadzana jest do zbiornika nad agregatem. Pracujący agregat sprawia, że woda paruje poza lodówkę, dzięki czemu szron nie pozostaje w jej wnętrzu.

Dzięki tej technologii lodówki działają efektywniej. Lodówka z osadzonym na ściankach szronem pobiera więcej energii elektrycznej, a i tak jej wydajność spada. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć koszty eksploatacji lodówki, przemyśl zakup modelu energooszczędnego. Jeszcze dwa lata temu szukałbyś lodówki No Frost A+++. W 2021 roku zmieniono skalę klasy energetycznej. Zamiast dotychczasowych oznaczeń od A+++ do D, klasę efektywności energetycznej oznacza się w siedmiostopniowej skali od A do G, w której dawne klasy A+++, A++, A+ to teraz kolejno C, D i E.

Decyzja o zmianie oznaczeń w skali podjęto, ponieważ producenci sprzętów elektronicznych planują coraz to nowsze rozwiązania energooszczędne. Na tę chwilę nie używa się jeszcze liter A i B – będą one wykorzystywane dopiero w przyszłości, do niewdrożonych jeszcze technologii oszczędzania energii. Dlatego na etykiecie energetycznej dawna klasa A+++, najbardziej energooszczędna, to obecnie C.

Lodówki No Frost – wymiary

Wśród lodówek No Frost znajdziesz modele o różnej szerokości i wysokości. Lodówki 150 cm No Frost sprawdzą się w mniejszych kuchniach, będą też odpowiednie dla osób, które robią częściej niewielkie zakupy. Na takie potrzeby wystarczy także lodówka No Frost 160 cm – nieco większa, ale wciąż kompaktowa i niepobierająca zbyt dużo energii elektrycznej. Lodówki No Frost 170 cm oraz lodówki No Frost 180 cm będą idealnym rozwiązaniem dla większych rodzin.

Lodówki No Frost – wybierz kolor dopasowany do Twojej kuchni

Projektując kuchnię, pamiętaj, że sprzęty kuchenne muszą komponować się z meblami. Lodówki No Frost występują w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu znajdziesz odpowiedni model. Do wnętrz klasycznych odpowiednie będą lodówki No Frost białe. Biała barwa lodówki No Frost A+++ (czyli obecnie C) pięknie wygląda w towarzystwie białych lub drewnianych mebli bądź w kuchni urządzonej w stylu minimalistycznym.

Lodówki No Frost srebrne najlepiej sprawdzą się w kuchniach nowoczesnych, w których przeważa kolor stali. Lodówki srebrne No Frost będą wyglądać korzystnie również w kuchniach w stylu industrialnym.

Jeden z najbardziej designerskich pomysłów to lodówka No Frost czarna. Wybierz ją do kuchni surowej, ascetycznej, w której królują ciemne barwy. Jeśli wolisz czerń w nieco cieplejszym wydaniu, świetnym pomysłem będzie zestawienie czarnej lodówki i drewnianej zabudowy w kuchniach w stylu loft.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Zobacz powiązane Inspiracje