Current Image

Filtry

PANELE WINYLOWE Z FUGĄ

385 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Panele winylowe z fugą

Panele winylowe z fugą, czy też z tak zwaną V-fugą, stają się już powoli standardem. Co to takiego panel z fugą? Są to panele winylowe lub laminowane ukośnie frezowane na krawędziach. Nazwa V-fuga pochodzi od kształtu, jaki mają w przekroju ułożone obok siebie panele z fugą. W miejscu styku panele mają w przekroju kształt spłaszczonej litery V. Panele winylowe z fugą mogą być frezowane czterostronnie lub dwustronnie (najczęściej wzdłuż dłuższych boków deski).

Co ma na celu takie frezowanie paneli? Panele winylowe z fugą po ułożeniu jeszcze bardziej przypominają podłogę z naturalnych drewnianych desek. Nie tworzą one jednolitej, całkowicie płaskiej powierzchni, a przez znajdujące się pomiędzy poszczególnymi deskami rowki, wyglądają jeszcze bardziej naturalnie. Nie musimy się również obawiać problemów z codzienną pielęgnacją takich paneli winylowych z fugą. Są one wyprofilowane w taki sposób, aby we frezach nie zbierały się ewentualne zabrudzenia i aby nie utrudniały one mycia czy odkurzania podłogi.

Panele winylowe z V-fugą czy bez fugi?

Jakie panele winylowe wybrać? Czy lepsze będą panele winylowe z fugą, czy może jednak modele bez fugi? Który rodzaj paneli winylowych będzie wyglądał lepiej w naszej aranżacji?

Panele winylowe z V-fugą to przede wszystkim modele imitujące drewniane deski. Panele LVT z fugą będą się najlepiej prezentować w aranżacjach tradycyjnych i rustykalnych. Na takie panele winylowe możemy zdecydować się także, urządzając wnętrze w stylu skandynawskim. Dodatkowe frezowanie paneli winylowych sprawi, że taka podłoga będzie jeszcze lepiej imitować naturalne drewno i pomoże wprowadzić do naszej aranżacji przytulny i ciepły klimat.

Panele winylowe bez fugi tworzą jednolitą, płaską powierzchnię. Najczęściej na panele winylowe bez fugi decydujemy się w nowoczesnych aranżacjach. Panele bez fugi to zwykle również modele, które zamiast drewna imitują inne materiały. W ofercie producentów podłóg LVT znajdziemy często panele bez fugi imitujące beton, kamień czy płytki ceramiczne.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.