Current Image

Filtry

PANELE WINYLOWE KLEJONE

117 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Panele winylowe klejone

Panele winylowe, w przeciwieństwie do paneli laminowanych, montuje się na jeden z dwóch sposobów. Obok popularnych paneli na klik swoich zwolenników cały czas mają panele winylowe klejone. Jakie są zalety paneli winylowych na klej? Przede wszystkim taka podłoga o wiele lepiej wycisza pomieszczenie niż tak zwana podłoga pływająca. Panele winylowe klejone są trwale przymocowane do podłoża i dzięki temu zapewniają o wiele lepszą izolację akustyczną. Kolejną zaletą paneli winylowych klejonych jest to, że świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki temu, że są na stałe przymocowane do podłoża, szybciej się nagrzewają i wiele lepiej przewodzą ciepło. Minusem paneli winylowych klejonych jest jedynie nieco bardziej czasochłonny montaż niż w przypadku paneli na klik, czyli tak zwanej podłogi pływającej.

Panele winylowe na klej – jak wygląda montaż?

Montaż paneli winylowych na klej nie jest bardzo skomplikowany i przy odrobinie samozaparcia i technicznych umiejętności możemy przeprowadzić go samodzielnie. Najważniejsze w montażu paneli winylowych na klej jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Musi ono być idealnie równe, bez szczelin i wypukłości. Musimy także zadbać o to, aby podłoże było pozbawione pyłu, odtłuszczone i dokładnie umyte. Rodzaj kleju do paneli winylowych musi być odpowiednio dobrany. Najlepiej skorzystać z produktu rekomendowanego przez danego producenta paneli. W trakcie montażu paneli winylowych na klej postępujemy zgodnie z informacją dołączoną do kleju. Najczęściej należy rozprowadzić klej na pierwsze 2-3 warstwy paneli, odczekać określony czas i ułożyć kilka rzędów paneli przed nałożeniem kolejnej porcji kleju.

W kolekcjach czołowych producentów paneli winylowych są również panele samoprzylepne. Tego rodzaju panele klejone są bardzo łatwe w montażu, jednak w ich przypadku jeszcze istotniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Najmniejsza nierówność podłoża będzie bowiem wyraźnie widoczna po położeniu paneli winylowych samoprzylepnych.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady