Current Image

Filtry

PANELE WINYLOWE KLEJONE

155 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Panele winylowe klejone

Panele winylowe, w przeciwieństwie do paneli laminowanych, montuje się na jeden z dwóch sposobów. Obok popularnych paneli na klik swoich zwolenników cały czas mają panele winylowe klejone. Jakie są zalety paneli winylowych na klej? Przede wszystkim taka podłoga o wiele lepiej wycisza pomieszczenie niż tak zwana podłoga pływająca. Panele winylowe klejone są trwale przymocowane do podłoża i dzięki temu zapewniają o wiele lepszą izolację akustyczną. Kolejną zaletą paneli winylowych klejonych jest to, że świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki temu, że są na stałe przymocowane do podłoża, szybciej się nagrzewają i wiele lepiej przewodzą ciepło. Minusem paneli winylowych klejonych jest jedynie nieco bardziej czasochłonny montaż niż w przypadku paneli na klik, czyli tak zwanej podłogi pływającej.

Panele winylowe na klej – jak wygląda montaż?

Montaż paneli winylowych na klej nie jest bardzo skomplikowany i przy odrobinie samozaparcia i technicznych umiejętności możemy przeprowadzić go samodzielnie. Najważniejsze w montażu paneli winylowych na klej jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Musi ono być idealnie równe, bez szczelin i wypukłości. Musimy także zadbać o to, aby podłoże było pozbawione pyłu, odtłuszczone i dokładnie umyte. Rodzaj kleju do paneli winylowych musi być odpowiednio dobrany. Najlepiej skorzystać z produktu rekomendowanego przez danego producenta paneli. W trakcie montażu paneli winylowych na klej postępujemy zgodnie z informacją dołączoną do kleju. Najczęściej należy rozprowadzić klej na pierwsze 2-3 warstwy paneli, odczekać określony czas i ułożyć kilka rzędów paneli przed nałożeniem kolejnej porcji kleju.

W kolekcjach czołowych producentów paneli winylowych są również panele samoprzylepne. Tego rodzaju panele klejone są bardzo łatwe w montażu, jednak w ich przypadku jeszcze istotniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Najmniejsza nierówność podłoża będzie bowiem wyraźnie widoczna po położeniu paneli winylowych samoprzylepnych.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.