Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Szare panele podłogowe - w jakich wnętrzach się sprawdzą?


Szare panele podłogowe – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Wybór koloru i stylu podłogi ma olbrzymi wpływ na późniejsze możliwości aranżacyjne. Warto o tym pamiętać, by nie wpaść w pułapkę konieczności jej wymiany przy każdej, nawet niewielkiej zmianie wystroju. Z tego samego powodu większość specjalistów zaleca wybieranie paneli, płytek czy wykładzin w barwach uniwersalnych – szczególnie w sytuacji, gdy lubimy regularnie coś zmieniać w salonie, sypialni czy kuchni. Jedną z opcji tego typu mogą być szare panele – z czym najlepiej je połączyć?

Szare panele podłogowe. Gdzie warto je stosować?

Pisząc o wnętrzach, do których będą pasować panele szare, w zasadzie powinno się odwrócić pytanie. Łatwiejsze byłoby wymienienie sytuacji, w których rozwiązanie to absolutnie się nie sprawdzi. Różne rodzaje popielatej podłogi stanowią doskonałą podstawę zarówno do wystrojów w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Większe znaczenie w tym przypadku będzie miał sam rodzaj zastosowanego materiału. Wszelkiego rodzaju rozwiązania drewniane i drewnopodobne wręcz idealnie sprawdzą się w pokojach w stylu skandynawskim czy rustykalnym. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że obecnie coraz popularniejsze są też panele imitujące beton. Te z kolei polecane są szczególnie do aranżacji nowoczesnych, minimalistycznych czy też industrialnych. Z punktu widzenia użytkowego należy też zwrócić uwagę, że obecnie bez trudu można zakupić nie tylko szare panele podłogowe do salonu czy sypialni, ale też kuchni, przedpokoju czy nawet łazienki. Te ostatnie różnią się od klasycznych rozwiązań dużo lepszą wytrzymałością na wilgoć.

Szare panele podłogowe w salonie

Szukając rozwiązań podłogowych do salonu, wybierać można spośród setek wzorów paneli. Bardzo wiele z nich utrzymanych jest też w szarych tonacjach. Decydując się na nie, resztę wystroju oprzeć można na barwach podobnych, lub kontrastujących. Najbardziej pewnym rozwiązaniem będzie postawienie na białe lub lekko szare ściany oraz meble utrzymane w podobnej kolorystyce. Wówczas jednak niezbędne będzie dobranie do nich odpowiednich dodatków, które zapewnią niezbędne kontrasty. Bardziej odważnym osobom warto polecić postawienie na szare panele do salonu i meble oraz wyposażenie w bardziej wyrazistych kolorach. Ciekawy efekt mogą dać chociażby czarne lub grafitowe fronty szaf, do których dodać też można elementy w kolorze naturalnego drewna. Sprawdź także nasz wpis Szare panele – jakie drzwi, ściany i meble do nich dobrać, aby czytać więcej na ten temat.

Szare panele w sypialni

Również w sypialni podłoga ułożona z szarych paneli będzie doskonałą podstawą do różnych aranżacji. Z racji funkcji tego pokoju, ciekawym rozwiązaniem może być postawienie na meble i ściany w delikatnych kolorach pastelowych. Dzięki nim całość będzie bardzo przytulna i stonowana – a więc idealna do relaksu i spania. Inną ciekawą opcją mogą być panele podłogowe do sypialni w kolorze ciemnoszarym, do których dobrać można bardzo jasne, czy wręcz białe meble i ciemniejsze dodatki. Taki stalowo-biały pokój będzie wyglądał nowocześnie i stylowo.

Szare panele w kuchni

Decydując się na szare panele w kuchni, wybrać możemy spośród dwóch grup produktów – drewnopodobnych i imitujących beton czy kamień. Pierwsze z nich doskonale sprawdzą się w wystrojach rustykalnych, czy np. stylu prowansalskim, czy skandynawskim. Szczególnie warto w takiej sytuacji postawić na panele podłogowe jasnoszare, które będą tworzyć wrażenie czystości i schludności. Druga z wymienionych opcji będzie z kolei idealna dla miłośników nowoczesnych wnętrz. Co warte podkreślenia, z reguły panele tego typu są mniej wydłużone i mogą imitować podłogę ułożoną z szeregu „płyt” lub też wylaną w całości. Z racji swojego charakteru, w zasadzie będą one pasować do każdej minimalistycznej czy też industrialnej kuchni – bez wyjątku! Szare panele do sypialni, salonu czy kuchni pasują więc znakomicie. Dodatkowo też są one niezwykle uniwersalne i łatwo łączą się z meblami, ścianami i dodatkami w większości stonowanych barw. Dlatego też szczególnie polecane są one dla osób, które cenią sobie możliwość regularnego zmieniania aranżacji bez konieczności dokonywania generalnego remontu całego pomieszczenia.