Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jakie panele do kuchni i przedpokoju? 6 propozycji!

Jakie panele do kuchni i przedpokoju? 6 propozycji!

Bez wątpienia panele są jednym z najbardziej uniwersalnych sposobów wykonania podłóg w domu czy mieszkaniu. Większości osób kojarzą się one jednak przede wszystkim z salonem, sypialnia czy pokojem dziecięcym. Tymczasem obecnie produkowane rozwiązania tego typu sprawdzą się także w nawet bardzo mocno eksploatowanych pomieszczeniach, takich jak przedpokoje czy kuchnie. A jakie produkty najlepiej wybrać? Podpowiadamy!

Jakie panele do kuchni i przedpokoju?

Decydując się na panele podłogowe do salonu, przede wszystkim zwraca się uwagę na ich wygląd, by pasowały one do reszty aranżacji. Oczywiście pewną rolę odgrywa też klasa ścieralności, jednak dziś większość produktów oferuje poziom AC3 lub wyższy, a więc już naprawdę przyzwoitą wytrzymałość. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o produkty do bardziej narażonych na wodę, zmiany temperatur i intensywne ścieranie pomieszczeń, takich jak właśnie kuchnia czy przedpokój. Niestety panujące w nich warunki mogą bardzo szybko doprowadzić do wypaczenia poszczególnych desek, ich rozsychania się i uszkodzeń warstwy zewnętrznej. Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, poszczególni producenci zaczęli oferować jeszcze bardziej wytrzymałe rozwiązania – takie jak panele podłogowe do łazienki czy kuchni. Wyróżniają się one przede wszystkim lepszym zabezpieczeniem przed wilgocią i wysoką klasą ścieralności – od AC4 do AC6. Co przy tym warte podkreślenia, obecnie coraz więcej produktów spełnia te kryteria, dzięki czemu łatwiej też o wybór odpowiedniego wzoru, który będzie pasował do wystroju. Które z nich są szczególnie warte uwagi?

Panele laminowane

Najbardziej popularnym obecnie rozwiązaniem są panele podłogowe do kuchni laminowane. Wyróżniają się one umiarkowaną ceną i olbrzymią różnorodnością produktów. Co jednak ważne, w ich przypadku zawsze należy wybierać produkty dedykowane do przedpokojów czy kuchni, takie jak:
1. Dąb Niasa Expedition 4V 52784 1L 4V – to doskonale wyglądające jasne panele w kolorze naturalnego drewna. Produkt ten posiada v-fugę ze wszystkich stron, klasę ścieralności AC5 i został dodatkowo zabezpieczony przed działaniem wody. Doskonale sprawdzi się on w klasycznych kuchniach i przedpokojach.
2. Dąb Spokojny Szary IMU3558 Impressive Ultra – z pewnością przykują one uwagę każdego gościa dzięki pięknemu wzorowi jasnoszarego dębu. Jak każde dobre panele do przedpokoju czy kuchni, mają one klasę ścieralności AC5 i zostały zabezpieczone przed wilgocią.

Panele drewniane

Nie wszystkie osoby będą jednak zadowolone z wyglądu laminatów. Miłośnikom klasycznych rozwiązań warto polecić panele podłogowe drewniane, które pod względem estetycznym powinny zaspokoić nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Co jednak bardzo ważne i w tym przypadku bardzo ważne jest wybieranie tylko takich produktów, które są odpowiednio twarde i zabezpieczone przed wodą.
1. Dąb Brown Sugar Piccolo Jodła – pierwszy z przedstawionych produktów reprezentuje drewniane panele podłogowe układane w jodełkę. Z pewnością sprawdzi się on w każdej klasycznie zaaranżowanej kuchni. Deski te utrzymane są w ciemnej tonacji, zostały poddane szczotkowaniu i następnie pokryte matowym lakierem. Ich twardość w skali Brinella to 3,7.
2. Dąb Marzipan Muffin Grande – z pewnością spodoba się on miłośnikom jasnych paneli drewnianych. Dzięki barwieniu popiołem na szaro doskonale sprawdzą się one w nowoczesnych i minimalistycznych kuchniach czy przedpokojach. Panele te wykonane zostały z czterostronną v-fugą i pokryto je lakierem matowym.

Panele winylowe

Innym ciekawym rodzajem paneli, który jest wręcz stworzony do użytkowania w łazience, kuchni czy przedpokoju są produkty winylowe. Ich największą zaletą jest odporność na działanie wody, co ma bardzo duże znaczenie użytkowe.
1. Beton Ciepłoszary RAMCL40050 Rigid Ambient Click – produkt ten warto polecić z racji bardzo atrakcyjnego wzoru, imitującego beton. Sprawdzi się on więc przede wszystkim w minimalistycznych i industrialnych kuchniach. Panele te posiadają krawędzie wykończone v-fugą oraz przeznaczone są do wnętrz o średnim natężeniu ruchu.
2. Dąb Canyon Jasny RBACL40128 – już na pierwszy rzut oka artykuł ten zwraca na siebie uwagę dzięki jasnej, bielonej imitacji drewna i zastosowaniu efektu śladów cięcia piłą. Co równie ważne, panele te oferują także doskonałe właściwości użytkowe i są przystosowane do ogrzewania podłogowego. Niestety klasyczne panele podłogowe do sypialni czy salonu nie sprawdzą się w tak wymagających pomieszczeniach, jak kuchnia czy przedpokój. Na szczęście liczba produktów nadających się do użycia w tych pomieszczeniach jest obecnie całkiem spora. Warto więc skorzystać z tej opcji!

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady