Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Panele LVT - Inwestycja w winylową podłogę

Panele LVT – inwestycja w winylową podłogę.

Kochamy panele drewniane i wykładziny elastyczne, ale mamy dla nich doskonałą alternatywę. Coraz więcej fanów zyskują panele LVT. Dlaczego warto zainwestować w winylową podłogę?


W zawrotnym tempie rozwijają się technologie w kategorii podłóg. Rewolucją i hitem są panele LVT (ang. Luxury Vinyl Tiles) czyli luksusowe płytki winylowe, przypominające swoją strukturą warstwowe wykładziny PCV. Różnią się jednak od nich. Gwarantują efekt wizualny porównywalny do naturalnego drewna, funkcjonalność paneli drewnianych i odporność na działanie wody. Imitując drewno, rozmiarem i kształtem podobne są do desek. Panele LVT kwadratowe lub prostokątne z powodzeniem udają gres lub kamień. Nawet przy grubości 2 mm wykazują właściwości wyciszające i są cieplejsze w dotyku niż panele tradycyjne.

Bogate wzornictwo, struktury i różnorodne kolory, świetnie odzwierciedlają oryginał: od imitacji naturalnego drewna, przez kamień, gres, płytki ceramiczne po mozaiki i jodełkę. To sprawia, że są bardzo atrakcyjne wizualnie. Wytrzymałość paneli winylowych gwarantuje polichlorek winylu, na który składa się kilka warstw syntetyku, wzmocnionego poliuretanem, a warstwa zabezpieczająca sprawia nienaruszalność wzoru na panelu przez wiele lat. Panele LVT są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, odbarwienia, zarysowania czy zwierzęce pazury. Każdy model tego typu paneli z powodzeniem można stosować w kuchni i łazience, jak również przy ogrzewaniu podłogowym. Antypoślizgowa powierzchnia paneli LVT zapewnia bezpieczne poruszanie się.

Montaż paneli winylowych to prosta sprawa. Można je układać jak płytki z wykorzystaniem kleju, ale większość jest na tzw. zamki. Nie musimy wynosić mebli z pomieszczenia, bo montaż robimy etapami. Co ważne, nadają się do położenia nawet na nierównej i nieregularnej posadzce, bez konieczności wykonywania wylewki. Z drugiej strony, korzystając z fachowej pomocy, zapewnimy sobie gwarancję bezpieczeństwa i spokojny sen. Panele winylowe LVT są bardzo łatwe w pielęgnacji, gdyż dzięki zaimpregnowanej powierzchni można je zwyczajnie wyczyścić przy pomocy mokrego mopa i profesjonalnych środków.

POWIĄZANE PRODUKTY

winyl, klejony, ivc, deska, klasyczna

119,99 zł/m2

Produkt ze zdjęcia