Current Image

Filtry

PANELE WINYLOWE DO SYPIALNI

437 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Panele winylowe do sypialni

Świetne parametry techniczne paneli winylowych sprawiają, że tego rodzaju podłoga sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu. Na panele winylowe decydujemy się często w przypadku salonu, a dzięki ich odporności na wodę również w przypadku kuchni czy łazienki. Coraz większą popularnością cieszą się również panele winylowe do sypialni. Jakie panele LVT wybrać do sypialni? Sypialnia to najczęściej stosunkowo mało eksploatowane pomieszczenie. Zwykle jesteśmy tam tylko rano i wieczorem i rzadko kiedy zdarza nam się wchodzić do sypialni w obuwiu. W związku z tym panele winylowe do sypialni nie muszą mieć ani wysokiej klasy użyteczności, ani klasy ścieralności. W przypadku paneli winylowych do sypialni w zupełności wystarczą nam panele o klasie użyteczności 21. Jeśli chodzi o klasę ścieralności, to w przypadku paneli winylowych do sypialni sprawdzą się już nawet modele w klasie AC2. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać panele winylowe o wyższych klasach ścieralności, na przykład AC3 czy AC4. Chociaż w przypadku sypialni nie jest to oczywiście konieczne.

Panele winylowe w sypialni – jakie są zalety takiego rozwiązania?

Jakie zalety mają panele winylowe w sypialni? Czy warto zdecydować się na panele LVT w tym pomieszczenie? W przypadku winylowej podłogi w tym pomieszczeniu warto zwrócić uwagę szczególnie na dwie kwestie. Po pierwsze panele winylowe do sypialni posiadają warstwę korka lub włókna szklanego. Warstwa ta działa jako dosyć skuteczna izolacja akustyczna. Panele winylowe w sypialnie będą więc wyciszać zarówno odgłosy kroków w pomieszczeniu, jak i dźwięki dochodzące z niższych kondygnacji. To z kolei przekłada się w sposób bezpośredni na komfort naszego snu.

Drugą istotną zaletą paneli winylowych w sypialni jest to, że są one ciepłe, elastyczne i miłe w dotyku. Jest to szczególnie ważne w przypadku sypialni, po której często chodzimy boso. Podobny komfort oferują wyłącznie naturalne drewniane deski, które są niestety dużo droższe niż panele winylowe do sypialni.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady