Current Image

Filtry

ZLEWOZMYWAKI CZARNE JEDNOKOMOROWE

133 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Zlewozmywaki czarne jednokomorowe

Zlew czarny jednokomorowy to nie tylko praktyczny, ale również niezwykle efektowny dodatek do kuchennej aranżacji. Uniwersalność koloru czarnego sprawia, że po czarne zlewy jednokomorowe możecie sięgnąć zarówno w przypadku kuchni nowoczesnych, jak i aranżacji inspirowanych ponadczasowym stylem klasycznym. Kuchnia industrialna, aranżacja w stylu skandynawskim czy klasyczna kuchnia black&white to tylko kilka przykładowych miejsc, w których możecie wykorzystać zlewy jednokomorowe czarne.

O tym, jak popularne są dziś czarne zlewy jednokomorowe świadczyć może również oferta naszego sklepu online. Znajdziecie w niej aż kilkadziesiąt różnych modeli zlewów jednokomorowych czarnych. Są to produkty z nowych kolekcji renomowanych polskich i zagranicznych producentów armatury i wyposażenia łazienek. W sprzedaży mamy między innymi kuchenne zlewozmywaki czarne jednokomorowe polskiej marki Laveo. Stworzenie zlewów w kolorze czarnym stało się możliwe, dzięki zastosowaniu nowoczesnych mineralnych kompozytów. O tym, jakie zalety ma ten materiał i co sprawiło, że stał się tak popularny, możecie przeczytać poniżej.

Zlew 1-komorowy czarny – jaki wybrać?

Jaki zlewozmywak 1-komorowy czarny wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie tego elementu wyposażenia kuchni? O tym, jakiej wielkości zlewozmywak czarny jednokomorowy wybrać i czy powinien być to model z ociekaczem, czy bez napisaliśmy nieco niżej. Innym kluczowym kryterium przy wyborze zlewu jest oczywiście materiał, z którego został on wykonany. Praktycznie wszystkie dostępne w kategorii zlewozmywaki czarne jednokomorowe modele to tak zwane zlewy granitowe. Mimo swojej nazwy nie powstają one tak naprawdę wyłącznie z granitu. W rzeczywistości zlewy granitowe wykonane są z innowacyjnych mineralnych kompozytów. Każdy producent stosuje materiał bazujący na własnej recepturze i noszący różne handlowe nazwy. Są to między innymi Poligran, Silgranit czy Stonex. Skład i właściwości tych kompozytów są jednak zbliżone. Ich podstawą jest zmielony na pył granit. Stanowi on mniej więcej od 70 do 80% składu. Do sproszkowanego granitu dodawane są specjalne poliestrowe żywice. Działają one jak spoiwo i poprawiają parametry techniczne materiału. Na tym etapie do masy można dodać również barwniki, które pozwalają na uzyskanie mineralnych kompozytów w różnych kolorach. Oprócz zlewów czarnych z tego materiału powstają także zlewy w kolorze grafitowym, białym, różnych odcieniach szarości czy zlewy beżowe. W dotyku i wizualnie mineralny konglomerat przypomina naturalny kamień.

Zalety czarnych zlewów jednokomorowych granitowych nie kończą się jednak jedynie na kwestiach czysto wizualnych. Materiał ten posiada także wiele praktycznych i funkcjonalnych zalet. Na pierwszym miejscu listy atutów tego materiału wymieniana jest najczęściej jego bardzo wysoka trwałość. Zlew czarny jednokomorowy z konglomeratu jest odporny na zarysowania i inne mechaniczne uszkodzenia. Materiał ten jest niewrażliwy także na wysokie temperatury. Do granitowego zlewu możecie więc bez obaw o jego uszkodzenie wstawić gorący garnek czy patelnię. Plusem zlewów z tego materiału jest też stosunkowo bezproblemowa pielęgnacja. Na gładkiej pozbawionej porów powierzchni nie powstaje kamienny osad ani rdza. Do pielęgnacji granitowych zlewów możecie też stosować większość uniwersalnych detergentów.

Czy czarny zlew 1-komorowy wykonany z mineralnego kompozytu ma jakieś wady? W zasadzie jedynym mankamentem tego materiał jest stosunkowo duży ciężar. W przypadku dużych zlewów dwukomorowych granitowych należy zadbać o odpowiednio solidną szafkę pod zlewozmywak. Duży ciężar może też czasami utrudniać transport i montaż takiego zlewu. Jednak w przypadku zlewów jednokomorowych, które są najczęściej zdecydowanie mniejsze, nie ma to tak dużego znaczenia. Trzeba też uczciwie przyznać, że granitowy zlew to zdecydowanie większy wydatek niż na przykład tak popularne jeszcze kilka lat temu zlewy stalowe. W zależności od wybranego modelu za czarny zlew jednokomorowy zapłacicie od mniej więcej 500 do 1000 zł. Biorąc jednak pod uwagę trwałość takich modeli i ich atrakcyjny wygląd, to można z czystym sumieniem stwierdzić, że jest to inwestycja, która się zwróci.

Zlew kuchenny czarny jednokomorowy – pod oknem czy w narożniku?

Bardzo ważne jest nie tylko to, jakie zlewy kuchenne czarne jednokomorowe wybierzecie, ale także ich odpowiednie umiejscowienie w projekcie kuchni. W kategorii zlewy kuchenne czarne jednokomorowe znajdziecie wiele kompaktowych modeli, które wykorzystać możecie zarówno jako zlew narożny, jak i model montowany w linii kuchennej zabudowy. Projektując kuchnię z czarnym zlewem jednokomorowym, warto mieć na uwadze także uniwersalną zasadą związaną z trójkątem roboczym w kuchni. Co się kryje pod tym pojęciem? Trójkąt roboczy to oczywiście trzy kluczowe w każdej kuchni strefy robocze. Oprócz zlewozmywaka jest to jeszcze kuchenka i lodówka. Jak sama nazwa tej zasady mówi, te elementy powinny być na projekcie kuchni ułożone na podobieństwo wierzchołków trójkąta. Taki ich ustawienie pozwala na komfortową pracę w kuchni, czy to w trakcie gotowania, czy sprzątania tego pomieszczenia. Oprócz ułożenia względem siebie ważne jest także zachowanie odpowiednich odległości między tymi trzema elementami wyposażenia. Największy dystans może dzielić kuchenkę i lodówkę. Minimalna odległość między tymi strefami to 120 cm. W dużej, przestronnej kuchni lodówka może być jednak oddalona od kuchenki nawet o niecałe 3 metry. Nieco bliżej siebie powinny znaleźć się na planie kuchni zlewozmywak i lodówka. Minimalna odległość jest taka sama i wynosi 120 cm. Jednak maksymalny dystans pomiędzy nimi nie powinien przekraczać w kuchni 210 cm. Warto mieć na uwadze również to, w jakiej odległości są zlewozmywak i kuchenka. Te dwa urządzenia w małej kuchni powinno dzielić minimalnie 90 cm. W nieco większym pomieszczeniu wartość minimalna to 120 cm. Maksymalny dystans pomiędzy kuchenką i zlewem nie powinien jednak przekraczać 210 cm.

Zlewozmywak czarny jednokomorowy duży

Kiedy warto sięgnąć po duży czarny zlewozmywak 1-komorowy? Wielkość zlewu powinna być uzależniona z jednej strony od Waszych potrzeb i tego, jak intensywnie użytkowana będzie kuchnia na co dzień. Z drugiej strony kluczowe są również wymiar kuchni i to jak dużą powierzchnię kuchennego blatu możecie poświęcić na montaż zlewozmywaka.

Duże czarne zlewozmywaki to w naszym sklepie zarówno modele 1-komorowe, jak i zlewy wyposażone w jedną komorę i ociekacz. Duży czarny zlew 1-komorowy z ociekaczem to bardzo praktyczne rozwiązanie do kuchni bez zmywarki. Na ociekaczu możecie umieścić umyte naczynia czy świeże produkty spożywcze. Ociekacz wykorzystać możecie także do rozmrażania produktów z zamrażalnika. Powierzchnia ociekacza wyprofilowana jest w taki sposób, że woda i inne płyny samoczynnie ściekają do odpływu w komorze. Duży czarny zlewozmywak 1-komorowy z ociekaczem to więc model idealny do kuchni bez zmywarki, a także dobre rozwiązanie dla osób, które często gotują.

Największe dostępne w naszym sklepie modele w tej kategorii to granitowe czarne zlewy 1-komorowe Laveo o długości niecałych 80 cm. Oczywiście jest to wymiar liczony wraz z ociekaczem.

Zlewozmywak czarny jednokomorowy głęboki

Wybierając zlew kuchenny, niezależnie od tego, czy jest to zlew jednokomorowy czarny, czy model w innym kolorze, warto wziąć pod uwagę również głębokość komory. Na rynku dostępne są modele o bardzo zróżnicowanej głębokość. Za zlewy płytkie uznawane są najczęściej te, w których komora ma 12-14 cm głębokości. Standardowym rozwiązaniem są zlewy o głębokości około 15 cm. Natomiast zlew czarny jednokomorowy głęboki to taki, w którym komora ma 18 cm lub więcej głębokości. Z czym związana jest głębokość zlewu? Po pierwsze zlew czarny jednokomorowy głęboki przyda się w kuchni, w które nie zdecydowaliście się na montaż zmywarki. W głębokiej komorze zmieści się więcej brudnych naczyń, a ich mycie będzie po prostu wygodniejsze. Na głębokość zlewu należy zwrócić uwagę również przy wyborze kuchennej baterii. Warto sprawdzić, czy odległość pomiędzy końcem wylewki a dnem zlewu pozwala wstawić do niego duży garnek czy inne naczynia.

Zlewozmywak jednokomorowy czarny mat czy połysk?

Duże znaczenie przy wyborze czarnego zlewu jednokomorowego ma również to, czy jest to zlew czarny mat 1-komorowy, czy może jednak model na wysoki połysk. To, który z tych dwóch modeli wybrać, uzależnione jest przede wszystkim od tego, jakie trendy wnętrzarskie zainspirowały Waszą kuchnię. Zdecydowanie większe możliwości aranżacyjne daje zlew 1-komorowy czarny mat. Taki model wykorzystać możecie we wnętrzach klasycznych i wielu różnych nowoczesnych aranżacjach. Matowy zlew 1-komorowy czarny może być elementem skandynawskiej kuchennej aranżacji, wnętrza industrialnego czy loftowego. Są jednak aranżacje, w których o wiele lepiej sprawdzi się czarny zlew jednokomorowy na wysoki połysk. Po taki model możecie sięgnąć na przykład, aranżując kuchnię w stylu glamour. W takich aranżacjach czarny zlew na wysoki połysk możecie połączyć na przykład z płytkami imitującymi marmur lub ozdobionym takim wzorem blatem. Błyszczący czarny zlew możecie wykorzystać w niektórych designerskich, nowoczesnych aranżacjach. Dotyczy to szczególnie kuchni z frontami na wysoki połysk w kolorze czarnym, białym lub szarym.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady