Zlew ceramiczny
W naszym kraju w kuchniach przez wiele lat dominowały praktyczne, choć niezbyt efektowne zlewy stalowe. Klasyczny urok i elegancja ceramiki sprawiają jednak, że po materiał ten coraz częściej sięgamy nie tylko w aranżacjach łazienki, ale również w kuchniach. Okazuje się, że zlewozmywaki ceramiczne mogą być nie tylko ozdobą kuchennej aranżacji. Wykonane z tego ponadczasowego materiału zlewy mają również całkiem sporo praktycznych zalet.
Dlaczego warto zdecydować się ceramiczne zlewozmywaki kuchenne?
- Ceramiczne zlewozmywaki powstają ze szlachetnej kamionki, która wypalana jest w specjalnych piecach w bardzo wysokich temperaturach. Dzięki temu zlew ceramiczny jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. W przeciwieństwie do zlewu stalowego bardzo trudno zarysować jego powierzchnię.
- Bardzo często podkreślaną zaletą zlewów ceramicznych jest ich niezwykle elegancki wygląd. Zlewy ceramiczne świetnie prezentują się zarówno na tle blatów drewnianych i drewnopodobnych, jak i na tle blatów marmurowych czy też imitujących kamień blatów z konglomeratu.
- Kuchenne zlewy ceramiczne są także odporne na wysokie i niskie temperatury. Do takiego zlewu możecie bez obaw o jego uszkodzenie wstawić gorący garnek lub wlać wrzącą wodę.
- Zaletą ceramiki są również duże możliwości formowania tego materiału. W naszym sklepie znajdziecie zlewy ceramiczne w przeróżnych kształtach. Dużą popularnością cieszą się na przykład ceramiczne zlewozmywaki z widocznym frontem. Z kolei w przypadku nowoczesnych aranżacji możecie sięgnąć po zlewy ceramiczne w kolorze czarnym lub szarym.
- Idealnie gładka powierzchnia ceramicznego zlewozmywaka sprawia, że jest on bardzo łatwy w pielęgnacji. Do ceramiki sanitarnej nie przywiera brud ani osad. Jest to materiał higieniczny, który bardzo łatwo utrzymać w czystości. Dodatkowo zlewy ceramiczne nie żółkną i nie tracą swojego oryginalnego koloru nawet po długim czasie.
- Zlewy ceramiczne są oczywiście odporne także na rdzę, przebarwienia oraz naturalne kwasy i barwniki zawarte w niektórych rodzajach żywności.
Ceramiczne zlewy do kuchni – aranżacje
Zastanawiacie się, w jakich aranżacjach sprawdzi się zlew kuchenny ceramiczny? Klasyczny urok ceramiki sprawia, że po zlewozmywak ceramiczny kuchenny możecie sięgnąć w przypadku kuchni inspirowanych naprawdę różnymi wnętrzarskimi trendami. Z całą pewnością zlew ceramiczny sprawdzi się wręcz idealnie w aranżacjach inspirowanych klimatami retro. Po taki zlew ceramiczny możecie więc sięgnąć zarówno w kuchni rustykalnej, kuchni w stylu prowansalskim, jak i we wnętrzu retro inspirowanym stylem pałacowym i secesyjną elegancją 20-lecia międzywojennego. W przypadku takich tradycyjnych i klasycznych aranżacji kuchni szczególnie dużą popularnością cieszą się zlewy ceramiczne z widocznym frontem.
Popularność nowoczesnych trendów wnętrzarskich sprawiła jednak, że kilku producentów armatury wprowadziło do swojej ofert również przeznaczone do takich aranżacji ceramiczne zlewozmywaki kuchenne. Zaprojektowane z myślą o takich aranżacjach ceramiczne zlewy to często modele o nowoczesnych, designerskich kształtach. Stosunkowo nowe na rynku są również zlewy ceramiczne czarne czy szare. Po takie modele możecie śmiało sięgnąć, aranżując kuchnię w stylu industrialnym i loftowym. Czarny zlew ceramiczny może być również dodatkiem do kuchni inspirowanej stylem glamour.
Jeśli szukacie aktualnie zlewu z tego efektownego materiału, to zapraszamy do sprawdzenia, jakie kuchenne zlewozmywaki ceramiczne są aktualnie dostępne w naszym sklepie.
Zlew ceramiczny – cena
W zasadzie za jedyny mankament zlewów ceramicznych możemy uznać ich koszt. Cena zlewu ceramicznego jest zdecydowanie wyższa niż zlewów stalowych. W niektórych przypadkach za zlewozmywak ceramiczny zapłacimy również więcej niż za model granitowy. Cena zlewozmywaka ceramicznego nie wydaje się jednak tak duża, jeśli weźmiemy pod uwagę jego trwałość, atrakcyjny wygląd i praktyczne zalety. Warto pamiętać, że zlew ceramiczny to zakup na lata, który zdecydowanie jest wart swojej ceny.
Zobacz powiązane produkty
Zlewozmywaki jednokomorowe
Zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem
Zlewozmywaki dwukomorowe
Zlewozmywaki granitowe
Zlewozmywaki dwukomorowe z ociekaczem
Zlewozmywaki podwieszane (podblatowe)
Zlewozmywaki czarne
Zlewozmywaki z ociekaczem
Zlewozmywaki granitowe jednokomorowe
Zlewozmywaki czarne jednokomorowe
Zlewozmywaki wpuszczane w blat
Zlewozmywaki jednokomorowe stalowe
Zlewozmywaki Teka
Zlewozmywaki z baterią (zestawy)
Zlewozmywaki 1,5 komorowe
Zlewozmywaki dwukomorowe stalowe
Zlewozmywaki granitowe dwukomorowe
Zlewozmywaki ceramiczne jednokomorowe
Zlewozmywaki okrągłe
Zlewozmywaki 1,5 komorowe z ociekaczem
Zlewozmywaki 80x60
Zlewozmywaki 60cm
Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej (stalowe)
Zlewozmywaki 80cm
Zlewozmywaki białe jednokomorowe
Zlewozmywaki białe ceramiczne
Zlewozmywaki stalowe jednokomorowe z ociekaczem
Zlewozmywaki owalne
Zlewozmywaki srebrne
Zlewozmywaki Kuchinox
Zlewozmywaki 80x60 nakładane
Zlewozmywaki stalowe z ociekaczem
Zlewozmywaki jednokomorowe stalowe nakładane
Zobacz powiązane porady
Jak umeblować kuchnię, aby była praktyczna i stylowa?
Zlewozmywak – o czym warto pamiętać przy jego zakupie
Jak zabezpieczyć blat kuchenny przed wodą?
Dlaczego warto wybrać chodnik do kuchni? 5 argumentów za!
Sprzęty wolnostojące czy w zabudowie
Co powinien mieć idealny aneks kuchenny w nowoczesnym domu
Kuchnia mat czy połysk?
Jak urządzić małą kuchnię?
Wysoka kuchnia – jak zaprojektować jej aranżację?
Jak rozebrać baterię umywalkową?
Kuchenna wentylacja - o czym należy pamiętać
Bateria z termostatem – jakie ma minusy?
Ile kosztuje blat kuchenny?
Blat kuchenny drewniany czy laminowany - który lepszy?
Jakie drewno na blat kuchenny jest najlepsze + 3 alternatywy
Jak połączyć blat kuchenny?
Blat kuchenny - z jakiego materiału
Jaki blat kuchenny wybrać?
Zobacz powiązane Inspiracje
Małe Kuchnie
Aneks kuchenny
Kuchnie w zabudowie
Kuchnie wolnostojące
Kuchnie w kształcie litery c
Kuchnie w kształcie litery l
Kuchnie w kształcie litery u
Kuchnie z barkiem
Kuchnie z jadalnią
Kuchnie z wyspą
Kuchnie zamknięte
Kuchnie jednorzędowe
Kuchnie dwurzędowe
Kuchnie w stylu skandynawskim
Kuchnie w stylu rustykalnym
Kuchnie w stylu nowoczesnym
Kuchnie w stylu klasycznym
Kuchnie z drewnianym blatem